Ім'я файлу: Конспект заняття слідами лісових звірят.docx
Розширення: docx
Розмір: 408кб.
Дата: 17.02.2024
скачати




Підготувала : Якубісська В. А.

Мета:уточнити уявлення дітей про пору року - зима; розширювати уявлення дітей про зовнішній вигляд і спосіб життя лісових звірів взимку (їжак, ведмідь, лисиця, заєць, вовк, дикий кабан) чим харчуються, як рятуються від холоду, від своїх ворогів). Правильно називати тварин та їх дитинчат; дати знання про те, яку допомогу надають люди лісовим звірам; викликати інтерес до диких тварин;Розвивати допитливість, мовлення, творчу уяву .Виховувати бажання дбати про тварин, доброзичливо ставитися до них.
Матеріали: кошики, іграшки та картинки диких тварин та їх дитинчата, макети дерев, дидактична гра «Чиї це сліди».

Хід заняття:

Вихователь:Діти, ви напевно чули про життя лісових звірів взимку? Пропоную вам завітати до них на гостину. На чому ми поїдемо? (відповідь дітей).

Але що це? (звертає увагу на вiкно).Снiжинка прилетiла до нас,ще й не сама а з кошиком,а в ньому чарiвнi завдання.

Сніжинка:Дорогі діти, ви можете увійти в ліс, якщо виконаєте моє завдання. Треба відібрати картини із зимовим пейзажем. Тільки тоді ви потрапите до зимового лісу. (діти відбирають картини).

Вихователь: Якщо ми ввійдемо в цей ліс, то яких звірів можемо зустріти?(зайця,лисицю і т.д.).

- А можемо зустріти в лісі їжачка? (нi).
- Чому не можемо зустріти? (він спить).
- Що ж це за замет? Та який великий! Хто ж це може бути (ведмідь).
- Дітки давайте пригадаємо. Де спить ведмідь? (у барлозі).

-А що вiн їв влiтку? (Відповідь дітей яблука,гриби,ягоди,рибу).

Вихователь:-Дiти а взимку чим ведмідь харчується?Відповідь дітей (вiн всю зиму спить в барлозi).

Вихователь:- Подивіться уважно,хто це? ( лисиця).

- Яка вона? (красива, хитра, з пухнастим хвостом).
- Як ви вважаєте що вона робить? (принюхується).
- А кого може шукати лисиця? (мишей, зайця).
- Як ви думаєте, знайде лисиця зайця? (ні, у зайця біла шуба, він тікає).
-А хто знає чим живиться заєць взимку? (корою дерев).
- Де спить заєць? (у сніговій ямці).
Вихователь:«Вдень заєць спить, а вночі виходить добувати собі їжу».
Фізкультхвилинка «Зайчик сіренький»
Стоїть зайчик сіренький
І вушками ворушить.
Ось так, ось так.
Зайчику холодно стояти
Треба лапки погріти.
Ось так, ось так.
Зайчику холодно стояти
Треба зайчика поскакати.

Ось так, ось так.

Вихователь: Сніжинка нам залишила ще одне завдання: це гра яка називається «Чиї це сліди?. Діти пограємо? (так).

Проводиться дидактична гра «Чиї це сліди?».

Мета: закріпити знання дітей, що кожна тварина мають свої сліди, розвивати уважність, зорову пам’ять. Картки із зображенням тварин та їх слідів.

Завдання: Дібрати до кожної картки відповідний слід. Пояснити свій вибір.

Вихователь: - Діти, зима - найважчий час для лісових тварин. Взимку холодно й голодно. Мисливці та лісівники підгодовують тварин сіном, березовими і сосновими гілками, овочами та зерном. Взимку все це розкладають у годівниці, які стоять на лісових галявинах.

В ихователь: Діти час повертатися до садочку. Отже де ми сьогодні побували і кого зустрічали? (Правильно. Побували в зимовому лісі. Зустрічали диких тварин. Грали в гру «Чиї це сліди?». Що їм холодно взимку, і лісники тварин підгодовують).
скачати

© Усі права захищені
написати до нас