Ім'я файлу: Конспект з розвитку мовлення з елементами патріотичного вихованн
Розширення: docx
Розмір: 2280кб.
Дата: 21.10.2023
скачати
Пов'язані файли:
Конспект з розвитку мовлення з елементами патріотичного вихованн

Дата_____________ День тижня _____________________________

Вид заняття: Формування зв'язного мовлення

Тема: «Моя Батьківщина (Україна. Столиця. Міста України.)»

Тип: індивідуально-групове

Вигляд: комплексне

Мета: - продовжувати вчити дітей складати розповідь за запитаннями 1п., за планом – 2 п., за допомогою мнемоквадратів, та мнемотаблиці.

- узгоджувати іменники з прикметниками, дієсловами;

- будувати речення з однорідними членами;

- закріплювати словник з лексичної теми;

- розвивати вміння складно і послідовно висловлювати свою думку;

- виховувати патріотичні почуття, любов до Батьківщини.

Матеріал: демонстраційний (презентація)

Хід Заняття

Зміст

Примітки

1 частина – комунікативна діяльність

- Діти, до нас сьогодні в гості прийшли Оксана та Василько.

Вони хочуть нам розповісти про Україну, нашу батьківщину,

українських містах.

- Діти, а що таке Батьківщина? (Рідний край, в якому ми

народилися).





2 частина –пізнавальна діяльність:

— Які слова приходять на думку, коли ми вимовляємо слово

Україна? (Рідна, найдорожча, квітуча, прекрасна, рідний край, ​​привітна, щедра,прапор, герб, пісні, танці).

— Чому слово Україна асоціюється у вас із словами найкраща, рідна, дорога і т. д.?

Україна - Батьківщина для всіх, хто мешкає на цій землі.

Україна — це наш рідний край зі славною історією,

неповторною природою, чарівною мелодійною мовою.

Батьківщина у кожного одна, людина повинна любити свою

Батьківщину та захищати її.

- Наша Україна яка ? (велика, сильна, багата) Мал.1

- Чим багата наша Україна? (річками, полями, лісами) Мал.2

- Кожна країна має головне місто - її столицю. яка

столиця України? (Київ).

– Діти, а які у нас є державні символи? (Герб, прапор,

гімн). (Мал.3)

- Діти, а в якому місті ми живемо? (У місті Запоріжжі).

- Давайте розповімо Оксані та Василькові про Україну, а в допомогу нам буде мнемотаблиця (мал.4)

Як назвемо нашу розповідь? (Я – українець)

-Що ми скажемо на початку розповіді? (Наша країна

Має назву Україна. Київ – столиця нашої держави. У

Україні є національні символи: герб, прапор та

гімн).

- Що ми скажемо в середині розповіді? (Україна славиться річками, полями , лісами)

- Що ми скажемо наприкінці розповіді? (Скажемо, про те в якому місті ми живемо, та хто ми за національність).

Послухайте яка розповідь вийшла у мене:

Наша країна має назву Україна. Київ – столиця нашої

держави. В Україні є національні символи: герб, прапор та гімн. Україна славиться своїми річками, полями,лісами. Я живу у Запоріжжі. Я українець (українка)

- Ось ми й склали план розповіді. А зараз давайте трохи відпочинемо.

Ручки ставимо ось так

Ось і вийшов у нас літак.

Він летить, стрілою мчить,

Вирушає до столиці.

Ось і Київ вже під нами

З високими будинками.

Широченний вісь майдан,

І золотоверхий храм,

Ось Дніпра прозорі хвилі,

Люди тут привітні та милі.




3 частина – перетворювальна діяльність

- Давайте, складатимемо нашу розповідь. (2п.)

- Як називається наша розповідь?

– Як називається наша країна?

– Як називається столиця України?

– Які в Україні є національні символи?

- Чим славиться Україна?

- В якому місті ти живеш?

– Хто ти за національністю?

Приблизна розповідь:

Наша країна має назву Україна. Київ – столиця нашої

держави. В Україні є національні символи: герб, прапор та гімн. Україна славиться своїми річками, полями,лісами. Я живу у Запоріжжі. Я - українець (українка)




4 частина – оціночно-контрольна діяльність

- Діти, Оксані та Василькові сподобалися розповіді про

Україну. Їм уже час повертатися додому.

Про кого ми з вами сьогодні складали розповідь?




Малюнок 1. (Мнемоквадрати)



М алюнок 2.

Малюнок 3.



Малюнок 4 (Мнемотаблиця «Я- українець»)




скачати

© Усі права захищені
написати до нас