Ім'я файлу: rozrobka_5.doc Розширення: doc Розмір: 44кб. Дата: 29.11.2021 скачати Пов'язані файли: Система клієнт – сервер.docx марго.docx Розробка конспекту інтегрованого уроку Мистецтво 8 клас Тема уроку: Таємниці мистецтва Стародавнього Єгипту; Мета уроку: навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів, ознайомити їх із стилями часу, новими термінами і поняттями, з життям і творчістю відомих фахівців: скульпторів, архітекторів, музикантів різних епох і стилів, з музичними творами, художніми і історичними пам’ятками мистецтва. Вчити учнів самостійно зіставляти та синтезувати нову інформацію, самостійно працювати з науково-художньою літературою. Розвиваюча: розвивати творчі і музичні навички учнів, осмислене сприйняття музичних та художніх творів, образне мислення під час ознайомлення з творами різних історичних епох. Виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські та національні якості особистості –любов до рідного краю , до природи ,до народних традицій .Виховувати шанобливе ставлення до архітектурних, музичних і загалом – історичних пам’яток людства. Очікувані результати: після уроку учні самостійно зможуть визначати спільні риси між видами мистецтв, оволодіють новими поняттями і термінами. Основні терміни та поняття: піраміди, Сфінкс, капітель, рельєф, монумент, канон . Методи та прийоми роботи: розповідь, пояснення, інтерпретація творів, бесіда, демонстрація, презентація, перегляд відео, онлайн-гра, бесіда-дискусія. Обладнання: підручник «Мистецтво 8 клас» автор Л.Масол; ТЗН, мультимедійна дошка, гаджети, планшети. Музичний матеріал: Дж.Верді «Тріумфальний марш» із опери «Аїда». Форма уроку: інтегрований. Тип уроку :комбінований. Перебіг уроку: I.Організація класу; 1.Вхід учнів до класу під музичний супровід «Марш» із опери Дж. Верді «Аїда» 2.Музичне вітання «Ми прийшли в музичний клас» (www.youtube.com Привітання до уроків музики). II.Повідомлення теми і мети уроку; Загадковий ,чарівний, таємничий Стародавній Єгипет…Скільки цікавого було почуто про нього на уроках історії…Скільки захоплюючих кінострічок знято…Безліч художніх і наукових робіт створено за історичними і науковими дослідженнями…А скільки ще невідомого приховує від нас ця загадкова цивілізація? Пригадаймо разом, з якими пам’ятками художньої культури Стародавнього Єгипту ви ознайомлювалися на уроках історії . художньої літератури, мистецтва? Який із них вважають одним із Семи чудес світу? Обговоріть особливості пригаданих вами творів і згодом визначте найхарактерніші ознаки стилю єгипетського мистецтва доби фараонів. III . Актуалізація опорних знань учнів. Єгипетська цивілізація, що розвивалася упродовж тритисячолітньої історії до нашої ери , сформувала високохудожні традиції , які мали величезний вплив на подальший розвиток світового мистецтва. У чому ж полягають секрети єгипетського стилю? IV.Розкриття теми уроку. 1. Розповідь вчителя і перегляд презентації (teachua.com «Культура Стародавнього Єгипту») (Слайд 1) Стародавній Єгипет розташовувався в північно-східній частині Африки , у долині і дельті річки Ніл ,біля берегів Середоземного моря. (Слайд 2) Безліч археологів здійснювали експедиції до загадкових єгипетських пірамід , та не всі мали змогу розкрити таємниці світу загадкових поховань. (Слайд3) Перед вами знаменитий процес поетапного виготовлення папірусу і фото , на якому зображено справжній стародавній єгипетський манускрипт. (Слайд4) Картини з побуту простих єгиптян, зображені на стінах пірамід Хефрена, Мекена та Хеопса , сцени історичного життя, боги Стародавнього Єгипту. (Слайд5) Архітектура Стародавнього Єгипту: Лукорський і Карпакський храми, статуя фараона Аменофіса – заввишки 20 метрів, зразок монументальної скульптури пори фараонів. (Слайд6) Піраміди –археологи нарахували близько 80 пірамід.Знаменитіші знаходяться біля Гізи :Хеопса (Хуфу) , Хефрена (Хафра), Мекеріна (Менкаура). (Слайд7) Сфінкс –вирубана скульптура із єдиного каменю, завдовжки 80 метрів та висотою -20 метрів, лев з головою людини та обличчям фараона Хефрена. (Слайд 8) Скульптури цариці Нефертіті і фараона Аменхотепа. (Слайд9) Живописний розпис гробниці Нахто . Рельєф родини фараона Ехнатона , розпис гробниці фараона Рамзеса III . (Слайд10) Музична культура Стародавнього Єгипту : музичні інструменти доби фараонів –арфа ,флейта, бубон, систр, тамбурин. (Слайд11-12) Винаходи єгиптян :гончарний круг, норія –давнє водопідйомне колесо. Стародавні медичні інструменти. 2.Творча робота «Асоціативний кущ». На основі переглянутої інформації зробіть висновки: Які образи і символи використовувалися давніми єгипетськими митцями ? Наведіть приклади, використовуючи подані у підручнику ілюстрації (с.12-15). Самостійно опрацюйте поняття : капітель, канон, рельєф, скульптури малих форм і монументальні скульптури.(с.15-17) 3.Демонстрація фрагменту відеофільму. Ще на деякий час перенесемося у Стародавні часи епохи правління фараонів тепер вже за допомогою документально-історичного фільму «Давній Єгипет .Життя.» (https;//www youtube.com/watht?v=jGHSIIVCqMWO) У зошитах з мистецтва зробіть нотатки, які стануть вам допомогою на наступному етапі нашого уроку. Зверніть увагу на побут стародавніх єгиптян. Повсякденний одяг чоловіків і жінок, будівлі , в яких мешкали люди .Якими ремеслами займалися і як проводили будні і свята. 4.Слухання музичного твору Джузеппе Верді « Тріумфальний марш» із опери «Аїда».(www.youtube.com Triumphal March from Aida) Однією з найвідоміших опер у світі про добу Стародавнього Єгипту є опера «Аїда», створена Джузеппе Верді. Щороку, у долині стародавніх Фів відбувається ця вистава .Саме тут , відповідно до сюжету опери зародилося кохання єгипетського полководця Радамеса і рабині Аїди- доньки єгипетського царя, з яким воюють єгиптяни. 5.Творче завдання «Дизайнери» Уявіть себе дизайнерами одягу і відомими всесвітніми модельєрами. За бажанням об’єднайтеся у групи (ательє) і створіть ескізи костюмів для головних героїв щойно переглянутого фрагмента опери «Аїда» (кольорові, графічні олівці, тощо) Презентуйте свої роботи класу. V.Підбиття підсумків уроку. Які архітектурні шедеври Стародавнього Єгипту ви запам’ятали з уроку мистецтва? Які види скульптур існували в мистецтві Стародавнього Єгипту? Яких канонів зображення людини дотримувалися? Що таке капітель? Назвіть приклади малих і монументальних архітектурних форм , які існували у Стародавньому Єгипті. Що нового і цікавого ви дізналися з життя єгиптян? Що вас здивувало і Що запам’яталося? VI.Домашнє завдання. Уявіть себе стародавніми єгипетськими архітекторами і у вільний час, за допомогою онлайн –гри «Таємниці Єгипту» побудуйте свою сучасну піраміду. (www.game.game.com.ua) Розкажіть про свої досягнення. VII.Оцінювання протягом уроку і у кінці уроку. |