Ім'я файлу: Природознавство_ПР12.docx
Розширення: docx
Розмір: 17кб.
Дата: 12.09.2023
скачати
Пов'язані файли:
Тема 41.docx

ІНСТРУКЦІЙНА КАРТКА

для виконання практичної роботи № 12

Тема. Презентація розробки конспекту дидактичної гри природничого змісту для дітей дошкільного віку.

Мета: поглибити знання про дидактичні ігри природничого змісту, повторити їх функції та види, закріпити знання з методики проведення дидактичних ігор на практиці. Розвивати творчий потенціал. Виховувати інтерес до природи.

Література:

  1. Методика ознайомлення дітей з природою: Навч посібник,— К .: Вища шк., 1993,— 255 с.: іл.

Хід заняття

Теоретичний блок.

  1. Функції дидактичних ігор.


2. Види дидактичних ігор при ознайомленні з природою.
3. Методика проведення дидактичних ігор у різних вікових групах.   

Практичний блок.

1. Виписати спільні моменти з методики проведення дидактичних ігор у різних вікових групах.   

2. Розробити конспект дидактичної гри природничого змісту, вказавши назву, мету, обладнання, вікову групу, попередню роботу, хід гри.

Висновок.

* Приклад конспекту дидактичної гри.
Лото «Кому потрібна вода?»

Мета:

- Закріпити знання дітей про значення води в житті людини, тваринного та рослинного світу.

- Вправляти дітей у класифікації рослин, тварин, птахів.

- Розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу.

- Формувати посидючість, прагнення до самостійності.

Матеріал:

- Ігрові поля 20х25 (5 штук), розділені на квадрати. У центрі ігрового поля є зображення, навколо якого розміщено 8 порожніх квадратів. Зображення: «Хто живе у воді?»; «Хто живе біля води?»; «Хто п'є воду?»; «Що поливають водою?»; «Що росте у воді?».

- Картки розміром 6х6 див., із зображенням тварин, комах, людей, птахів, рослин.

Хід гри:

1 варіант. У грі можуть брати участь від 1 до 5 дітей.

Ведучий роздає учасникам гри ігрові поля - картки розміром 20х25, на яких зображено: «Хто живе у воді?»; «Хто живе біля води?»; «Хто п'є воду?»; «Що поливають водою?»; «Що росте у воді?». Картки, розміром 6х6 див., із зображенням тварин, комах, людей, птахів, рослин знаходяться у ведучого. Ведучий перемішує їх, і, виймаючи по одній, показує дітям, уточнюючи запитання: «Хто це? Кому потрібна ця картка? Гравець називає, що зображено на картці, і чому він вибрав її». (Наприклад, «Це кішка. Вона п'є воду»). Якщо відповідь правильна, ведучий віддає картку гравцеві, і він викладає картинку на своєму ігровому полі.

Гра продовжується до тих пір, поки всі учасники гри не підберуть картки до ігрових полів. Виграє той, хто перший заповнить своє ігрове поле картками.

2 варіант. «Плутанина». У грі можуть брати участь від 1 до 5 дітей. Ведучий пропонує гравцям картки з неправильно заповненими полями. Гравці повинні виправити помилку.

Рекомендації з використання дидактичної гри у практиці роботи ДНЗ: Гру можна використовувати при організації діяльності з дітьми за освітнім областям - «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація

«Загадкові чоловічки»


Програмне зміст. Познайомити дітей з тим, що вода може перебувати у твердому, рідкому, газоподібному стані. Вчити будувати модель будь-якого конкретного предмета або навіть сюжету за допомогою «чоловічків».

Дати дітям знання про неживу природу, елементи фізики. Розвивати у дітей такі якості, як допитливість, допитливість, розумову діяльність і уяву.

Матеріал. Картки із зображенням води в різних агрегатних станах (твердих, рідких і газоподібних) - крижинка, сніжинка, сік, молоко, пар; картки із зображенням моделей «людини», що характеризують агрегатні стани - (демонстраційні та роздаткові).

Хід гри.

У грі можуть брати участь 3-5 осіб.

Вихователь пропонує дітям набір карток із зображенням моделей чоловічків, які символізують стан води: рідкий, твердий й газоподібний. А так само картки із зображенням різних предметів: льоду, води, сніжинки, пара, склянки соку апельсина і т. д. Пояснює, що будь-який предмет можна зобразити схематично за допомогою моделей.

Вихователь пропонує дітям знайти всі тверді предмети. Чому ці предмети тверді? Що знаходиться у них всередині? Всередині кожного твердого предмета живуть чоловічки. Вони міцно тримаються за руки, щоб нічого не пройшло.

Потім вихователь пропонує знайти рідкі речовини, які течуть вода, компот тощо рідини теж живуть люди. Вони тримають руки на поясі, але стосуються один одного ліктями. Тобто вони тримають свої ручки так, щоб крізь воду могли пройти тверді предмети.

Газоподібні речовини - дим, пара, повітря. Тут теж живуть люди. Але вони літають, постійно перебувають у русі.

З допомогою чоловічків навчити дітей елементам моделювання, тобто вчити дітей будувати модель будь-якого конкретного предмета або сюжету: модель склянки з соком, модель апельсина, модель пара і т.д.

1 варіант.

Вихователь пропонує дітям з допомогою чоловічків побудувати модель будь-якого конкретного предмета або сюжету: модель склянки з соком, модель апельсина, модель пара і т. д. Навчає дітей елементам моделювання.

2 варіант.

Вихователь пропонує до викладеним моделям підібрати картки із зображенням відповідного предмета.

Рекомендації з використання гри у практиці роботи ДНЗ: Гру можна використовувати при організації діяльності з дітьми за освітнім областям «пізнання», «соціалізація», «комунікація», в експериментальній діяльності та індивідуальній роботі з дитиною. А так само діти можуть використовувати гру в самостійної діяльності.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас