Ім'я файлу: Самос.odt
Розширення: odt
Розмір: 22кб.
Дата: 17.05.2021

Міністерство освіти і науки України

Сумський національний аграрний університет

Самостійна робота

З дисципліни «Економіка і фінанси підприємства»
Виконав:

Студент 3 курсу

Факультету Е і М

Групи МН 1801-1
Перевірила:

Терещенко С. І.


Суми 2021 р.

Завдання 1

ЗАДАЧА 1

Клієнт поклав у банк на депозит суму 80 тис. грн з 18.01. по 14.05. під 31% річних. Визначити суму, яку щомісяця одержує клієнт методом "факт/факт" і "30/360". Що вигідніше банку?

Метод « факт/факт»

Сума за січень РН = 80 тис.грн. * 0,31 * 13/365 = 0,883 тис.грн.

Сума за лютий РН = 80 тис.грн. * 0,31 * 28/365 = 1,902 тис.грн.

Сума за березень РН = 80 тис.грн. * 0,31 *31/365 = 2,106 тис.грн.

Сума за квітень РН = 80 тис.грн. * 0,31 * 30/365 = 2,038 тис. грн.

Сума за травень РН = 80 тис. грн. * 0,31 * 14/365 = 0,951 тис. грн.

Всього : 0,883 + 1,902 + 2,106 + 2,038 + 0,951 = 7,88 тис. грн.

Метод : « 30/360»

Сума за січень РН = 80 тис. грн. * 0,31 * 13/360 = 0,895 тис. грн.

Сума за лютий РН = 80 тис. грн. * 0,31 * 28/360 = 1,928 тис. грн.

Сума за березень РН = 80 тис. грн. * 0,31 * 31/360 = 2,135 тис. грн.

Сума за квітень РН = 80 тис. грн. * 0,31 * 30/360 = 2,066 тис.грн.

Сума за травень РН = 80 тис. грн. * 0,31 * 14/360 = 0,964 тис. грн.

Всього: 0,895 + 1,928 + 2,135 + 2,066 + 0,964 = 7,988 тис. грн.

Відповідь: банку вигідніше сплатити суму грошей по методу « факт/факт».

ЗАДАЧА 2

Знайти суму, яку виплатить клієнт банку, через 6 років, якщо на борг у розмірі 1200 тис. грн проценти нараховуються по півріччям. У перше півріччя нараховуються проценти за ставкою 26% річних і кожне наступне півріччя проценти ростуть на 3%.



  1. За перше півріччя:

FV=PV(1+0,26/2)=0,63

  1. Розрахуємо кількість періодів

6* 1 – 2 = 4

  1. Розрахунок за всі періоди

FV=PV(1+0,26/2) (1+0,26/2)(1+0,03)=0,408

FV = PV* ( 1 + (0,26/2)

ЗАДАЧА 3

На внески в банк кожного кварталу впродовж 7 років по 1 тис. грн за схемою постнумерандо банк нараховує кожні півроку проценти за ставкою 9% річних. Яка сума буде на рахунку наприкінці строку?

Дано ануітет пренумерандо. Внески - 500 грн. Періодичність надходження внесків - кожні півроку. Строк - 3 роки. Процентна ставка - 20%. Визначити вартість внесків наприкінці 3-го року.

  • За умовою задачі вкладали 6 разів по 500 грн. (вкладання кожні півроку впродовж 3-х років). Кожні 500 грн. вкладали на початку відповідного півріччя.

  • FV = 500 * (1+0,2) 3 + 500 * (1+0,2) 2,5 + 500 * (1+0,2) 2 + 500 * (1+0,2) 1,5 + 500 * (1+0,2) 1 500 * (1+0,2) 0,5 = 500 * (1+0,2) 3 + 500 * (1+0,2) 2 * (1+0,5*0,2) + 500 * (1+0,2) 2 + 500 * (1+0,2) 1 * (1+0,5*0,2) + 500 * (1+0,2) 1 + 500 * (1+0,2)0 *(1+0,5 *0,2)=4186грн.
    Відповідь: майбутня вартість ануітета пренумерандо 500 грн., вкладених кожні півроку впродовж 3-х років при ставці 20% дорівнює 4186 грн.



ЗАДАЧА 4

Ви зайняли на 8 роки 130 тис. грн під 26% річних, що нараховуються за схемою складних процентів на непогашений залишок. Повертати потрібно однаковими сумами наприкінці кожного року. Визначити розмір річного платежу.

130*0,26 = 33,8

За перший рік кредиту 33,8 тис.грн., тоді наприкінці періоду будуть дорівнювати

33,8*0,26 = 8,788 тис.грн.

130/8=16,25 - це частина основної суми кредиту для повернення

8,788 + 16,25= 25,038 тис. грн. - потрібно вернути в кінці першого року;

За другий рік кредиту 130-33,8=96,2 тис. грн. - залишок основної суми кредиту

96,2*0,26=25,012 % -відсоток по кредиту за 2 рік

25,012+33,8 =58,812% -потрібно вернути в кінці другого року;

96,2 – 33,8 = 62,4 тис. Грн. - залишок основної суми.

62,4*0.26=16,224% - відсоток за 3 рік.

Відповідь: 16,224% буде сплачений у третьому році.

ЗАДАЧА 4

Ви зайняли на 7 роки 40 тис. грн під 18% річних, що нараховуються за схемою складних процентів на непогашений залишок. Повертати потрібно однаковими сумами наприкінці кожного року. Визначити розмір річного платежу.

40*0,18 = 7,2

За перший рік кредиту 7,2 тис.грн., тоді наприкінці періоду будуть дорівнювати

7,2*0,18 = 1,29 тис.грн.

40/7=5,7 - це частина основної суми кредиту для повернення

1,29 + 5,7= 6,99 тис. грн. - потрібно вернути в кінці першого року;

За другий рік кредиту 40-1,29=38,71 тис. грн. - залишок основної суми кредиту

38,71*0.18=6,96 % -відсоток по кредиту за 2 рік

6,96+7,2 =14,16% -потрібно вернути в кінці другого року;

38,71 – 7,2 = 31,51 тис. Грн. - залишок основної суми.

31,51*0.18=5,67% - відсоток за 3 рік.

Відповідь: 5,67% буде сплачений у третьому році.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас