1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Ім'я файлу: Я досліджую світ.docx
Розширення: docx
Розмір: 473кб.
Дата: 19.05.2021
скачати

Я досліджую світ

Дата: 08.02.21

До уроку допущено:

Оцінка:

Тема: чи впливають тварини на природу

Мета: формувати уявлення про значення тварин в природі та їх цінність для людей, про види та особливі ознаки тварин; розвивати вміння міркувати, порівнювати; виховувати любов до природи, бережливе ставлення.

Хід уроку:

І. Організація класу

Доброго дня. З вами Сніданок з 3 класом. Сьогодні у нашій студії присутні експерти, буде багато цікавого та повчального.

Бажаю гарного настрою та позитивних емоцій.

Разом за природу.

Пригадаймо правила роботи в групах.

ІІ. АОЗ

У нас в гостях працівник гідрометеоцентру.

Вітаю всіх, кого цікавить, якою буде погода сьогодні.

(учень розповідає про температуру повітря, стан неба, опади, інші явища).

Народний календар.

На нашу електронну адресу пишуть глядачі, учні 1-А класу.

І перше запитання: яка зараз пора року?

- Який зараз місяць? Чому він має таку назву?

- Де «ховається» насіння у квіткових, аде — у хвойних рослин?

- Які існують основні способи розмноження рослин?

- Поміркуйте: чи правильно називати бульби картоплі насінням? Де в картоплі міститься насіння?

- Чи є у вас улюблена кімнатна рослина? Як її можна розмножити?

Відповіді учнів.

Наступна рубрику у сніданку – це «Рослинна кулінарія»

Що потрібно рослинам для життя?

Які рослини потрібні, щоб приготувати овочевий салат?

Учні складають рецепт салату.

Думаю, наші глядачі записали рецепт і завтра на сніданок приготують смачний салат.

ІІІ. Повідомлення теми, МНД

Рухаємося далі. Наразі у нас рубрика «Ребус»

Готуючись до сьогоднішнього ефіру, я знайшла таке: Ребус - загадка, у якій слова або фрази, що розгадуються, зображено у вигляді комбінації зображень, фігур, композицій з букв і т.інш. Саме слово "ребус" походить від латинської фрази "Non verbis sed rebus", що означає "Не словами, а за допомогою речей". Загалом, термін "rebus" асоціюють з латинським словом rebis: res (річ, предмет), rebis (перетворення).

Кожен з нас неодмінно зустрічався з ребусами у повсякденному житті. Безперечно, найвідоміший та розповсюджений ребус виглядає так: i ♥ u (вимовлятися на англійській мові "I Love You" - "Я тебе люблю"). В сучасному розумінні, ребус це, перед усім, загадка, що складається із зображень предметів.

Розгадування ребусів.

(За вибором вчителя)

Нагадаю, що сьогодні в гостях сніданку експерти з питань тварин.

Всі ребуси про …. (тварин).

Отже, ми говоритимемо про… (тварин.)

Наші глядачі запитують, що таке нежива природа?

Нам пишуть у ФБ, що ми відносимо до живої природи?

Отже, тварини – це теж жива природа.

А які ви знаєте тварини? Де вони живуть? А як ви думаєте, що спільного й відмінного між тваринами й рослинами?

У нас рекламна пауза. Ми повернемося до наших глядачів за кілька хвилин з цікавою інформацією.

ІV. Вивчення теми уроку

Учні працюють у групах, аналізують запропонований вчителем матеріал, роблять висновки, готують свій виступ.

1-ша група: Значення тварин.

2-га група: Свійські, дикі тварини; всеїдні, травоїдні, хижі тварини .

3-тя група: Будова тварин, розмноження тварин.

Привіт усім, хто приєднався до нас. Нагадаю, сьогодні 1 лютого, за вікном…, а у нашій студії сьогодні працюють експерти з питань про тварин.

Діти доповідають.

V. Закріплення матеріалу

Виготовлення лепбуку.

1-ша група: Свійські, дикі тварини; всеїдні, травоїдні, хижі тварини . Кулінарія (що їдять).

2-га група: Будова тварин, розмноження тварин.

3-тя група: Значення тварин.

VІ. Підсумок, рефлексія

Отже, …. (питання за лепбуком).

У мене до вас виникло питання, чи повинні ми берегти тварин? Чому?

Чи потрібні нам тварини? Чому? (Лінія ТАК НІ НЕ ЗНАЮ)

Якщо хтось не визначився, то будемо працювати ще над цим питанням, але вже на наступних уроках.

У наших дописувачів є ще одне питання. Яка професія потребує знання про тварин? (Зоотехнік, ветеринар, іхтіолог (вивчає життя риб), конюх, кінолог тощо).

Разом за природу.

VІІ. Д/з

Оберіть собі завдання

1. Цікаві факти про дитинчат вовків, китів, лисиць, сов.

2. Опрацювати, с. 100.

3. Наведіть приклади тварин, які значно різняться за своїми розмірами.

Сніданок з 3-Б класом добіг кінця. Ми вам бажаємо гарного дня. Будьте швидкими, як …. (заєць), працьовитими, як …. (бджола), розумними, як …. (дельфіни) і любіть природу. До нових зустрічей у нашій студії.

Я досліджую світ

Дата: 09.02.21

До уроку допущено:

Оцінка:

Тема: яких тварин найбільше?

Мета. Формувати в учнів поняття "тварини – живі організми", уявлення про

різноманітність тварин у природі, про види тварин, значення тварин; продовжувати формувати навички спостережливості за природою, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.

Учити працювати з текстовою інформацією, вибирати головне, встановлювати логічні зв’язки і відношення між поняттями.

Розвивати різні види мислення, спостережливість, уміння користуватися набутими знаннями.

Виховувати любов і бережливе ставлення до живої природи, естетичні почуття.

Обладнання. Таблиця "Життя тварин у природі", ілюстрації із зображенням

тварин, календар природи і праці людей, модель куба, картки з інформацією про тварин, класифікаційні таблиці, звукозапис "Лісові звуки", круги Венна, Червона книга України, виставка книг про тварин.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Спостереження за змінами в природі

1. Таблиця. Календар природи і праці людей

- Зміни у неживій природі (висота сонця над горизонтом, залежність опадів, температури

повітря, тривалості дня від висоти сонця);

- стан неба;

- температура повітря;

- опади;

- інші спостереження;

- зміни у житті людини (одяг, труд);

- зміни у живій природі (тварини, рослини).

ІІІ. Повторення вивченого

1. Групове опитування. Кубування. (Робота в парах. Діти розглядають куб, готують відповіді на кожну піктограму.)

План

1. Рослини – живі організми.

2. Чим живляться рослини? Де беруть їжу?

3. Умови для життя рослин?

4. Протягом якого часу ростуть рослини?

5. Чи рухаються рослини? Пересуваються з місця на місце?

6. Яку користь приносять?

Розгортка куба в піктограмах

1. Народжуються, живляться, дихають, ростуть, розмножуються, відмирають.

2. Речовинами, які вбирають із ґрунту. Самі утворюють поживні речовини з води, повітря і ґрунту.

3. Поживні речовини, вода, повітря, тепло і світло.

4. Протягом життя. Навіть у 100-літнього дуба ростуть гілки, виростає листя.

5. Рухаються; у них ростуть корені, стебла, листки, квіти, плоди. Листки і квітки рослин повертаються за сонцем. Але рослини не пересуваються.

6. Виділяють кисень; очищують повітря; виділяють речовини, що знищують хвороботворні бактерії; дають продукти харчування; з них виготовляють тканини, ліки. Рослини називають „легенями планети”, „зеленими друзями”).

ІV. Евокація

- Розгадайте ребус і дізнаєтеся тему нашого уроку.

1. Ребус

т ’2 б н (тварини)

- Тема нашого уроку „Тварини”. Якщо будете уважні і активні, то дізнаєтеся, які бувають тварини, як їх розрізняти і багато цікавого про тваринний світ.

2. Мозкова атака

- Пригадайте все, що знаєте про тварин? (Заповнення таблиці на дошці: v – я це знаю)

v (я це знаю) – (я не знав цього)

V. Усвідомлення

  1. Читання статті „Тварини”. Метод „Позначки”



  • Прочитайте статтю, зробіть позначки „-” олівцем біля інформації, яка стала для вас новою. (Кожна група отримує картку, номер якої співпадає з номером групи)

Тварини

1 Тварини – це живі організми, їх більше 1 мільйона 500 тисяч. У тварин є особливі ознаки: вони їдять готову їжу; ростуть тільки в молодому віці; можуть швидко рухатись, переміщуватися з одного місця на інше.

№ 2 Де живуть тварини? Тварини живуть скрізь, де для них є їжа, схованка від ворогів і місце для влаштування житла: на земній поверхні, під землею, у воді, деякі заволоділи повітряним простором. Усіх тварин можна поділити на диких і свійських. Усього свійських тварин нараховується 32 види.

№ 3 Різноманітність тварин. Тварини – це звірі, птахи, риби, комахи, плазуни (змії, ящірки), земноводні (жаби). Тварини різняться зовнішнім виглядом, забарвленням, поведінкою, розмірами, тривалістю життя, формою і будовою тіла, яка залежить від того, де вони живуть. У більшості відомих тварин тіло складається з голови, тулуба, кінцівок (крил, ніг) та хвоста.

№ 4 Що їдять тварини? Тварин можна поділити на три групи: рослиноїдні (травоїдні), які живляться нектаром квітів (метелики, бджоли), травою, листками і гілками (колорадський жук, заєць, лось). Багато тварин їдять зерно, насіння, плоди. Це миші, білки, сойки. Хижі, які живляться іншими тваринами. Всеїдні, які живляться і рослинною, і тваринною їжею: ведмідь, горобець, борсук.

№ 5 Умови життя тварин. Повітря. Тепло. Вода. Світло. Але світло потрібно не всім тваринам. Ті, що живуть під землею, глибоко під водою, у темних печерах, бачать погано або зовсім сліпі. Зір їм замінює добрий нюх і слух. Їжа. Рослини – їжа для багатьох тварин.

№ 6 Значення тварин. Тварини це: продукти харчування: м’ясо, молоко, яйця, мед; вовна та шовк для виробництва тканин, хутро для пошиття одягу, шкіра для взуття; помічники людини у важкій роботі: коні, осли, верблюди; ліки: зміїна і бджолина отрута, мед, борсучий жир; вірні друзі: собаки, кішки, папуги.

VІ. Рефлексія

1. Обговорення після читання

- Подумайте над тим, що прочитали.

- Про що дізналися? (Обговорення в групах).

2. Заповнення таблиці (Заповнюється колонка „-” – я не знав цього – на дошці. Всі записи здійснюються тезисно, відсікається хибна інформація).

3.Систематизація знань

План

1.Тварини - живі організми.

2. Особливі ознаки тварин.

3. Де живуть.

4. Різноманітність тварин.

5. Групи, в залежності від живлення.

6. Умови життя.

7. Значення тварин.

1. Тварини – живі організми.

2. Особливі ознаки тварин.

а). Гра „Хто це?”

Не ходжу я, а скакаю, бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання перегнав би я коня.

Я страшенний боягуз, всіх на світі я боюсь. (Заєць)

- Доведіть, що це живий організм; тварина, а не рослина.

Ознаки живих організмів

народжуються

дихають

живляться

ростуть

розмножуються

вмирають


Особливі ознаки тварин

їдять готову їжу

ростуть тільки в молодому віці

переміщуються з місця на місце


3. Де живуть тварини.

б). Гра „Де живуть тварини?” (Таблиця )

(Малюнки: заєць, кріт, щука, колорадський жук, сова)


Де живуть?

на земній поверхні

під землею

у воді

у повітрі



- Без чого не можуть жити тварини?

Умови життя тварин

повітря

тепло

вода

світло

їжа

їжа


4. Групи тварин, в залежності від живлення.

д). Гра „Нагодуй тварин”.

(Малюнки тарілок з їжею для тварин – зайця, крота, щуки, колорадського жука, сови.

Заєць – капуста, морква.

Кріт – дощовий черв’як, слимак, жаба.

Щука – риба, гусеня.

Колорадський жук – трава, листки.

Сова – качка, миша.)

  • На які групи, в залежності від живлення, поділяються тварини?

Групи, в залежності від живлення

рослиноїдні (травоїдні)

хижаки

всеїдні

5. Різноманітність тварин.

в). Порушена послідовність.

- Розташуйте тварин у певному порядку.

(Заєць, жук, сова, щука.)


Різноманітність тварин

птахи

звірі

риби

комахи


- Чим же різняться тварини?

(Зовнішнім виглядом, формою тіла, розмірами, забарвленням, поведінкою.)

г). Доповідь учителя. (Паралельно відбувається ілюстрація)

Це цікаво (учитель). Найбільша з тварин – синій кит, має тіло завдовжки 30 м і масу 150 тонн (приблизно 3 слони). Найменших тварин неможливо побачити без мікроскопа. Найбільший птах – страус: 3 м заввишки, маса тіла 90 кг; найменша з пташок у світі – колібрі: довжина – 6 см, маса – 1,5 г. Найвища тварина – жирафа, її зріст майже 6 м.

Тривалість життя тварин теж різна. Серед них є довгожителі, наприклад, слони, які живуть 70 – 80 років; сом – 40 – 100 років; жаба – 5 – 36 років; ворон – 20 – 100 років; кінь – 20 – 60 років. Але й є такі, що живуть кілька днів – комахи одноденки.

Серед тварин України є свої рекордсмени: найбільший звір – зубр: висота 2 – 3 метри, маса тіла до 1000 кг, тривалість життя до 27 років; найбільший морський ссавець

дельфін чорноморська афаліна: довжина – 3 м, маса – до 150 кг; найменший звір - бурозубка мала: маса тіла – 5 г, довжина тіла – 4 см; найшвидший птах – сапсан, мчить за здобиччю за швидкістю 300 км/год. Його не наздогнати навіть літаку АН-2. Найбільшим жуком є жук-олень: довжина тіла з рогами – до 8 см, у лісі вже рідко його зустрінеш.

Фізкультхвилинка

- А хочете, діти, ми підемо зараз в ліс?

- Які ж правила поведінки в лісі знаєте?

(Лунає запис „Лісові звуки”, діти виходять на „галявину” – до дошки. На стінах класної кімнати висять ілюстрації тварин: лисиця, ведмідь і заєць.)

- Підійдіть до тварини, яка найбільш подобається.

- Чому ви зупинилися саме біля цих тварин? (Вислуховуються відповіді дітей).

- Покажіть, як рухаються ці тварини.

- Наша невеличка прогулянка закінчено, тихенько повертаємося в клас, сідаймо на свої місця.

6. Значення тварин. Червона книга України.

- Яку ж користь приносять тварини людині?


Значення тварин

продукти харчування

нитки

одяг

взуття

помічники людини

ліки


4. Кутки

- Отже, людина використовує тварин для своїх потреб. Також ми з’ясували, що тварини потребують охорони. У зв’язку з цим виникає проблема:

Тварин вбивати не можна. Тварин можна вбивати.

ні

так

- Обміркуйте цю проблему і займіть місце у відповідному кутку.

(Діти, виходячи до дошки, діляться на групи за переконаннями, обговорюють, роблять висновки, обирають спікерів, доводять свою точку зору, переконують інших.)

VІІ. Підсумок уроку

  1. Круги Венна (порівняльна характеристика)



виробляють їжу самі живляться готовою їжею

ростуть протягом життя ростуть тільки у молодому віці

не переміщуються переміщуються

зовнішній вигляд зовнішній вигляд

живі організми

різноманітність

умови життя

користь

охорона

2. Виставка книг про тварин

Я досліджую світ

Дата: 10.02.21

До уроку допущено:

Оцінка:

Тема: хто заселяє водойми?

Мета. Продовжувати формувати поняття про форми земної поверхні України; сформувати поняття про водойми України, про їх різноманітність; вчити бережливо ставитися до водойм, економно витрачати прісну воду; формувати вміння учнів працювати з фізичною картою, зошитом, підручником; розвивати пізнавальний інтерес, уміння логічно мислити, проводити спостереження в природі; виховувати бажання оберігати і примножувати природні багатства України.

Обладнання. Фізична карта України; карти – тести; глобус; ілюстрації різних водойм України; ілюстрації рослин, тварин, які проживають у водоймах; таблиці «Заборонні знаки».

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

  1. Привітання

Діти! Давайте разом вимовимо невеличке привітання.

Добрий день, сонце золоте!

Добрий день, небо голубе!

Добрий день, моя земля!

Добрий день!

Ось таким дружнім привітанням ми почнемо наш урок з природознавства.

Девіз нашого уроку:

Знай, люби, оберігай

свій рідний край.

На уроці будуть працювати інформатори – експерти. А ще сьогодні до нас завітала Золота рибка із цікавими завданнями.

  1. Підсумок фенологічних спостережень.

1. Гра «Мікрофон»

Золота рибка.

Доброго дня, діти! Я хочу перевірити ваші знання з природознавства.

  • Який сьогодні стан неба?

  • Яка температура повітря?

  • Чи падає дощ? сніг?

  • Хто з вас помітив, чи є вітер?

  • Що ви зауважили, коли йшли до школи?

Запишіть свої спостереження у зошити.

  1. Перевірка набутих знань на попередньому уроці.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Деякі учні будуть працювати над картами – тестами. (Роздаю картки – тести)

А інші будуть відповідати на запитання.

  1. Фронтальне опитування.

  • Яка за площею Україна в Європі? (Найбільша серед країн Європи)

  • Яке місце за територією займає Україна у світі?(На сороковому місці.)

  • З якими державами межує Україна? Покажіть на карті (мапі)

  • Яка протяжність кордону України? (7643км)

  1. Оцінювання домашнього завдання.

Що ж перевіримо, як учні справилися із тестуванням.

  1. Повідомлення теми та завдань уроку

На уроці ми продовжуємо знайомство з незвичайною речовиною – водою.

Готуючись до уроку, діти працювали з тлумачним словником.

Зачитайте, будь ласка, що ж таке вода?

Інформатор – експерт.

Вода – прозора безбарвна рідина, яка знаходиться в ріках, озерах, морях, океанах і в чистому вигляді не має запаху і смаку.

Вчитель.

Так, вода – це життя. Саме з води вийшли всі живі істоти. Вона вгамовує нашу спрагу, дає життя ланам, зігріває будинки, стелиться перед кораблями.

Хочу звернути вашу увагу на цікаві факти, які стосуються води.

  • За все життя людина споживає в середньому 50 – 60 тонн води.

  • Медузи складаються на 95% з води.

  • Вода буває різною: густою, мов кисіль,

згубною, мов отрута; білою і розсипчастою, як пральний порошок;

солоною; срібною, що вбиває мікроби;

такою, що замерзає при температурі -50оС, та кипить при температурі +300оС.

  • Подивіться на глобус. Майже три чверті поверхні земної кулі вкрито цією речовиною.

Довго ще можна перераховувати цікаві факти.

  • Але б я хотіла дізнатися, де ж на Землі зберігається вода?

Для цього розшифруйте чарівні слова, записані на дошці.


  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

скачати

© Усі права захищені
написати до нас