Самоповага і повага до інших

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Конспект психологічного тренінгу для підлітків
«Самоповага і повагу до інших»
Мета: формувати позитивну Я-концепцію, розвинути емпатію в міжособистісних відносинах.
Матеріал: плакати з фразами «Дійсно впевнена у собі людина ставиться до себе з повагою» і «Дійсно впевнена у собі людина ставиться з повагою до оточуючих»; плакат з позитивними якостями; «зірочки» за кількістю учасників; дзеркало.
Хід заняття:
Вправа 1. «Я пишаюся».
Заняття починається з обговорення фрази: «Дійсно впевнена у собі людина ставиться до себе з повагою».
Учасникам пропонується закрити очі, уявити собі лист паперу, подумки написати на ньому слова «Я пишаюся тим, що я ...», а потім закінчити цю пропозицію з використанням різних варіантів. Обговорюючи результати вправи, провідний вводить поняття самоповаги (самоприйняття).
Вправа 2. «Зірка самоповаги».
На дошці вивішується плакат з позитивними якостями. Учням пропонується, спираючись на ці якості, зобразити зірку свого самоповаги наступним чином. Вибрати зі списку якості, які знаходять у себе, і записати їх на промінчика зірочок, які їм лунають. Зірку можна яким-небудь способом прикрасити.
На плакаті можуть бути зазначені наступні якості: активність, альтруїзм, артистичність, безкорисливість, шляхетність, великодушність, воля, доброзичливість, дружелюбність, життєлюбність, дбайливість, інтелігентність, щирість, допитливість, мудрість, оптимізм, дотепність, відважність, чуйність, правдивість, привітність, рішучість, романтичність, зібраність, здатність творити, працьовитість, терпимість, тактовність, точність, усмішливість, вміння бути вдячним, вміння розуміти.
Вправа 3. «Чарівне дзеркало».
Групі потрібно подивитися в нього, треба зуміти побачити по черзі кожного учасника і розгледіти в дзеркалі всі сильні сторони, за які його поважають батьки, вчителі, друзі.
Вправа 4. «За що я поважаю ...»
Обговорення фрази: «Дійсно впевнена у собі людина відноситься з повагою до оточуючих».
Ведучий говорить підліткам, що можна не любити людину, але поважати його за ті чи інші якості. Пропонує тим хлопцям, які вважають, що вони поважають своїх товаришів, взяти участь у змаганні. Для цього вибираються два учасники. Вони по черзі закінчують речення: «Я поважаю (називають ім'я учасника тренінгу) за її (називають якість)». Повторювати названих учасників не можна. Той, хто буде думати більше трьох секунд, вважається що програв.
Вправа 5. «Портрет»
Ведучий просить хлопців подумати, які якості в інших людях, на їхню думку, гідні поваги, потім поміркувати над тим, чи присутні вони в них самих. Можна «намалювати» усний «портрет» однолітка, вчителя, батька, який викликає повагу у більшості учнів.
Вправа 6. «Подумай»
Підліткам пропонується подумати над питанням: «Чи буває так, що людину не за що поважати?» У результаті обговорення робиться висновок, що думка про те, що деяких людей немає за що поважати, є невірним. У кожній людині є «світла» сторона, хоча вона в цій ситуації може і не проявлятися. Далі підлітки обирають одного з учасників і намагаються фантазувати про те, які невідомі їм якості, за які можна поважати, даний підліток виявляє вдома або де-то в іншому місці (в екстремальній ситуації та ін.)
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Психологія | Практична робота
6.5кб. | скачати


Схожі роботи:
Повага особистості в спілкуванні людей один з одним
Аудит інших витрат
Аудит інших операційних доходів
Облік інших матеріальних цінностей
Аудит інших доходів і витрат організації
Паскаль подання чисел та інших значень
Відмежування грабежу від інших злочинів
Відмінність злочинів від інших правопорушень
Правове становище інших господарських товариств
© Усі права захищені
написати до нас