Ім'я файлу: Поширений конспект.docx
Розширення: docx
Розмір: 107кб.
Дата: 01.02.2024
скачати
Пов'язані файли:
ЗБІРНИК ДПА.docx

«___»__________ 20___ року

Урок №13. Увімкнення та вимкнення комп'ютера та інших пристроїв. Робочий стіл. Значки робочого столу.

Мета: навчити учнів правильно вмикати та вимикати комп’ютер, познайомити з процесом запуску та з поняттям робочого столу; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

  • засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом

Доброго дня, діточки.

  • Повідомлення теми і мети уроку

Для когось урок може показатись простий, а для когось складний. Тема нашого уроку «Увімкнення та вимкнення комп'ютера та інших пристроїв. Робочий стіл. Значки робочого столу»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Та спочатку мова піде не про комп’ютер, а про одну з людських якостей на основі якої люди живуть та взаємодіють у суспільстві. Дізнатись, що це допоможе ребус.

  • Розгадай ребус (Слайд3-6)

Слайд2-4. Довіра. Довіра в нашому житті дуже важлива. А підкажіть, якими нам потрібно бути, що нам довіряли?

Слайд5-8. Увімкнення. Сьогодні я хочу вам довірити дуже важливу справу… Увімкнення комп’ютера. Протягом уроку порозмірковуйте та дайте чесну відповідь на питання «А чи можна мені довірити увімкнення комп’ютера аналізуючи мою поведінку на попередніх уроках?»

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд9)

  1. Що таке інтелект? Яким він буває?

  2. Чи всі пристрої мають штучний інтелект?

  3. Як називається найбільш популярний робот світу?

  4. Яким чином роботи та інша комп’ютерна техніка може обмінюватись інформацією?

IV. Вивчення нового матеріалу

Слайд10. Поміркуймо. Що для вас означає слово довіра? Кому з друзів ви можете довіряти? Головним правилом довіри до інших є довіра до самого себе. Що б це могло означати? Як ви вважаєте?

Слайд11. Уявіть, як ви гуляєте у парку, де віє прохолодний весняний вітерець, а сонце яскраво освітлює твій шлях. У парку бігає багато дітей, і ти бачиш, як двоє хлопчиків, збудувавши хатку на дереві, бавляться в ній. Вони довіряють міцній гілці дерева, що витримає їх і не зламається.

Слайд12. А тепер подивіться в інший бік. Ви бачите, як тато навчає доньку їздити на велосипеді, переконуючи її, що вона молодець і у неї чудово виходить. Дівчинка довіряє батькові і відкидає геть усі страхи та невпевненість. І уже через секунду вона відчуває першу радість свого досягнення, а разом із тим радість довіри.

Слайд13. Що ж, а тепер вийдемо на просторішу вулицю, де є багато машин та людей. На світлофорі стоїть сліпий чоловік із псом-поводирем, і, коли світло стає зеленим, собака веде свого господаря через дорогу. Задумайся, наскільки сильним є цей прояв довіри.

Слайд14. Тим часом біля тебе проїжджає автобус, у якому є багато людей. І усі ці люди довіряють водієві, який щасливо довезе їх до місця призначення. Якщо можна довірити комусь своє життя, то можна довірити й усе інше.

Слайд15. А чи можна вам довірити самостійно вмикати та вимикати комп’ютер? Чи пам’ятаєш ти правила поведінки в кабінеті інформатики?

Слайд16. Тепер коли вам довірено таку справу коли можна здійснювати увімкнення та увімкнення? - лише за необхідності та з дозволу вчителя!

Слайд17. На системному блоці для увімкнення розміщується спеціальна клавіша – Power. Давайте повторимо – Power. Натискаючи на неї розпочинає завантажувати ПК.

Слайд18. Відшукайте клавішу увімкнення (power) на ноутбуці.

Слайд19-23. Спочатку ми бачимо чорний екран, та після натиснення на ньому починають з’являтись не досить зрозумілі поки для нас символи. Це означає, що процес розпочато. Через декілька секунд починає з’являтись вікно завантаження операційної системи та за ним слідує привітання. Після завантаження ми побачимо зображення на комп’ютері і клавішу пуск з продовгуватою лінією знизу – панель задач, та робочий стіл.

Слайд24-26. У кожного з Вас є стіл на якому ви вчите уроки. Як виглядає робочий стіл за як ви вчите уроки вдома? Що там знаходиться? Ми визначили, що розміщуються на ньому. Так само і комп’ютер містить свій стіл – робочий стіл. На даному робочому розміщуються потрібні для нас «речі». Ці «речі» мають назви «значки», або «піктограми». Кожна веде до потрібної програми чи теки.

Слайд27. На даному столі зазвичай розміщуються значки (піктограмки (малюночки)), які відповідають за запуск різних програм. До них належать «Мій комп’ютер», «Мої документи», «Блокнот», «Paint», «Калькулятор», «Корзина» та інші. З якою програмою ви вже працювали?

Слайд28-29. Коли ми відкриваємо програму вона запускається у своєму віконечку. В програмі «Блокнот» можна писати тексти. За допомогою калькулятора можна знаходити значення виразів.

Слайд30. Вікнами програми ми можемо керувати: натиснувши відповідну клавішу ми можемо згорнути вікно, якщо воно поки нам не потрібне але надалі ми ще будемо використовувати його. Для того щоб повернутись потрібно на панелі завдань 1 раз натиснути ЛКМ на відповідну область. Наступна клавіша керування вікном – збільшення на весь екран, також ми можемо повернутись до висхідного розміру натиснувши на клавішу, яка виглядає квадратик накладений на іншого. Коли ми завершили роботу з програмою можна закрити її натиснувши клавішу закриття. Отож повторимо, ще раз клавіши:

  • згорнути вікно

  • розгорнути вікно

  • перейти у віконний режим

  • закрити вікно

Слайд31-33. Для правильного вимкнення комп’ютера потрібно перейти в меню «Пуск» натискаючи 1 раз лівою клавішею миші, обрати пункт «Завершення роботи». Якщо ви все виконали правильно, тоді комп’ютер видасть повідомлення про завершення роботи та в результаті вимкнення екран стане знову чорний.

V. Фізкультхвилинка

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

VІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання (Слайд36-37)

  1. Увімкніть комп’ютер

  2. Розкажіть однокласнику які піктограми ти бачиш? Визнач для чого вони.

  3. Відкрий програму калькулятор.

  4. Обрахуй приклад 115+64+12-44+34-99+1-83

  5. Повідом результат вчителеві.

  6. Вимкни комп’ютер.

  • Виконання інтерактивного завдання

  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Уявна картина

Вправа для поліпшення «акомодації» - здатності чітко бачити предмети, що знаходяться на різній відстані від ока.

Ця вправа рекомендована для дітей шкільного віку, а також для дорослих. Вона не тільки покращує зір, тренує всі м'язи ока, а й сприяє розвитку фантазії та уяви, що особливо актуально, коли мова йде про учнів початкової школи.

Разом з дитиною на аркуші ватману намалюйте картину: піщаний берег, море, вдалині видніються скелі, на хвилях погойдується кораблик. Приділіть увагу і дрібним деталям: птахи в небі, камінчики на березі, баранці хвиль.

Коли заготовка буде готова, прикріпіть її на стіну і запропонуйте дитині вдивлятися в намальовану картину, роздивлятися промальовані дрібниці, а також додумувати щось своє. Пізніше, коли дитина навчиться уявляти морський берег без допоміжних матеріалів, картину можна прибрати.

Час виконання вправи не має перевищувати п'яти-семи хвилин. Якщо дитина занудьгує раніше, заняття слід припинити.

VII. Підбиття підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд38)

  1. Яку назву має клавіша увімкнення?

  2. Що таке комп’ютерний робочий стіл?

  3. Які «речі» на ньому знаходяться? Як правильно вони називаються?

скачати

© Усі права захищені
написати до нас