Ім'я файлу: Українські спортсмена на Паралімпійських іграх(легка атлетика).d
скачати
Пов'язані файли:
Українські спортсмена на Паралімпійських іграх(легка атлетика).d

2.2. Результати збірної з легкої атлетики в Параолімпійських іграх

Вперше Національна збірна команда інвалідів України взяла участь у Х Параолімпійських іграх (Атланта, 1996 р.). Українські спортсмени показали високі результати і завоювали сім Параолімпійських нагород: одну золоту, чотири срібні і дві бронзові медалі. Збірна України, що складалася з 31 спортсмена, взяла участь у Параолімпійській програмі з таких видів спорту:

• легка атлетика;

• плавання;

• паверліфтинг;

• стрільба з лука;

• волейбол сидячи.

Ці види спорту були обрані тому, що в них українські спортсмени мали можливість за рівнем своєї підготованості претендувати на медалі, та показати високі спортивні результати.

Легкоатлет Дмитро Іванов метнув спис на 33 м 74 см, та посів п’яте місце, а Світлана Трифонова двічі здобуваоа сьоме місце в перегонах на 100 і 800 м. Василь Ліщинський здобув найвищого успіху серед українських легкоатлетів під час штовхання ядра, показавши результат 13 м 66 см, він став Чемпіоном і рекордсменом Паралімпійських ігор. Під час метання диску цей спортсмен здобув срібну медаль ігор, з результатом 39 м 60 см. Ігор Горбенко здобув бронзову медаль в потрійному стрибку. Його результат – 13 м 90 см. У стрибках в довжину з розбігу на 6 м 34 см він зайняв п’яте місце в турнірній таблиці. Марія Афанасик зайняла 4 місце з бігу на дистанцію 400 м з результатом 1 хв. 3.58 с. Виступ Марії Афанасик у найважчому виді легкої атлетики – п’ятиборстві, набрав 2575 очок (п’яте місце).

На ХІ Паралімпійських іграх у Сіднеї Україну презентували 67 спортсменів у 8 видах спорту:

• фехтування (1 спортсмен).

З цих змаганнь українські спортсмени повернулися з 3 золотими, 20 срібними і 14 бронзовими медалями.

На параолімпійських змаганнях в Ріо-де-Жанейро виступили 27 українських легкоатлетів, які здобули 19 медалей різного ґатунку, з яких: 4 золотих, 8 срібних та 7 бронзових нагород. Високі нагороди Ріо вибороли 14 спортсменів-легкоатлетів, з них – 8 дебютантів. У скарбничку національної збірної команди з легкої атлетики дебютанти поклали 3 золоті нагороди. Легкоатлети стали 10-ми на Паралімпіаді в Ріо, у Лондоні у них було 6-те місце (22 медалі – 8 золотих, 7 срібних та 7 бронзових). Серед легкоатлетів паралімпійців найкраще виступили:

1. Представник Миколаївщини Цвєтов Ігор – 2 золоті нагороди.

2. Харків’янка Аджаметова Лейля – 1 золота та 1 бронзова медаль.

3. Киянка Зубковська Оксана – 1 золота нагорода.

Українські спортсмени-паралімпійці брали участь в чемпіонаті Європи в 2018 році де здобули 19 золотих нагород. Національна паралімпійська збірна команда з легкої атлетики з чемпіонату Європи, що закінчився 26 серпня у Берліні (Німеччина), повернулася з 49-ма медалями та третім місцем на континенті. До складу національної легкоатлетичної команди ввійшло 37 спортсменів (20 чоловіків, 17 жінок), які боролись за нагороди з майже 600 спортсменами з 40 країн Європи. Ними було завойовано 19 золотих, 22 срібних і вісім бронзових медалей. Наймолодші спортсмени команди додали до скарбнички збірної команди України шість медалей, з яких три золоті, одна срібна та дві бронзові:

1. Москаленко Анастасія виборола дві золоті медалі у метанні булави та штовханні ядра (F32);

2. Кобзар Наталія виборола одну золоту й одну срібну нагороди у бігу на дистанціях 400 м і 100 м у класі Т37;

3. Янголь Валерія виборола дві бронзові нагороди у бігу на дистанціях 100 м і 200 м у класі Т35.

Найстарший спортсмен Ібрагімов Дмитро додав одну срібну нагороду у штовханні ядра (F46).

Загалом, у паралімпійській збірній – п’ять мультимедалістів (за золотими нагородами), 32 із 36-ти спортсменів повертаються в Україну з високими нагородами, 14 із них – із золотими нагородами. Крім того, двоє спортсмени вибороли по одній золотій медалі, які не увійшли в медальний залік.

Найкращі результати серед українських паралімпійців показали: Аджаметова Лейля та Загребельний Владислав, котрі однаково вибороли по дві золоті й одній срібній нагороди. У Ботурчук Оксана здобула дві золоті медалі. Оксана завоювала ще одне золото, проте воно було скасоване суддями чемпіонату. Цвєтов Ігор здобув дві золоті медалі за біг. Яскравий дебют відбувся у спортсменки Москаленко Анастасія, яка виборола дві золоті медалі. Також із золотом на батьківщину повернулися: