1 2 3 4 5 6 Ім'я файлу: 5569.docx Розширення: docx Розмір: 149кб. Дата: 19.10.2021 скачати Пов'язані файли: Асканія-Нова.docx ФРИКЦІЙНІ ПЕРЕДАЧІ (2).docx ПРОГРАМА ПАРТІЇ.docx Шановні клієнти.docx безпека.docx 0-02-05-c4077bf2a87691e98728d26bf3f72ea687bcfadcea1a6fc32640ad84 Реферат, УС-412 ФККПІ, Зінчук М. С..docx Білети.docx Курсова_робота_Microsoft_Access_БД_Пенсійний_фонд.docx SPPR_tema-2.pdf 258839.doc Помилки в англійському буклеті.docx реферат.docx fpnvs01_01_2006(ukr).doc Навчальний проект.doc 2.3. Розрахунок забезпечення додаткового обсягу виробництва продукції трудовими та матеріальними ресурсами. Визначений в попередньому розділі затверджений плановий обсяг валової продукції складається з двох частин: випуск продукції згідно проекту плану, виробництво якої забезпечене на підприємстві необхідними ресурсами — обладнанням, матеріальними та трудовими ресурсами; додатковий обсяг продукції. Виробництво цього обсягу продукції, затвердженого в межах резерву виробничої потужності, забезпечене лише необхідним обладнанням. Отже, необхідно розрахувати потребу в додаткових трудових ресурсах та потребу в додаткових матеріальних ресурсах. Для обчислення потреби в додаткових трудових ресурсах необхідно спочатку визначити трудомісткість додаткового затвердженого обсягу виробництва продукції. Розрахунок проводимо в табличній формі (табл. 2.6). Таблиця 2.3.1 Розрахунок трудомісткості додаткового обсягу виробництва продукції
Трудомісткість додаткового обсягу розраховуємо шляхом множення додаткового випуску продукції на трудомісткість одиниці виробу. Знаходимо трудомісткість додаткового обсягу: Для виробу №1 =16,3×1192=19429,6 люд-год. Для виробу №2 = 7.6×3353=25482,8 люд-год. Для виробу №3 = 11.4×499=5688,6 люд-год. Для виробу №4 = 3.8×118=448,4 люд-год. Разом = 51049,4 люд-год. Корисний фонд робочого часу одного робітника в рік становить 2000 люд-год. Тоді потреба в додатковій чисельності робітників складе: де: ЗПр— сумарна трудомісткість додаткового обсягу виробництва продукції, КФРЧр— корисний фонд робочого часу одного робітника в рік, год. Необхідно також розрахувати потребу в додаткових матеріальних ресурсах, які б забезпечили виробництво запланованого обсягу продукції. Для виготовлення продукції на підприємстві використовуються наступні види матеріалів: - виріб № 1 — алюмінієвий прокат; - виріб №2 — алюмінієвий прокат та пиловник; - виріб № 3 — труби, лаки та фарби, пиловник; - виріб № 4 — труби, лаки та фарби. Результати розрахунків зводимо в таблицю (табл. 2.3.2). Потребу на додатковий випуск в алюмінієвому прокаті розраховуємо як добуток додаткового випуску продукції та норми витрат на одиницю продукції. Аналогічно визначимо потребу на додатковий випуск в трубах, лаках та фарбах, пиловнику. Розрахуємо додаткову потребу в матеріальних ресурсах: Для виробу №1(алюм. прокат) = 1192×25= 29800 кг. Для виробу №2(алюм. прокат) = 3353×6=20118 кг. Разом по алюміневому прокату = 29800+20118=49918 кг. Для виробу №3(труби) = 499×51=25449 кг. Для виробу №4(труби) = 118×68=8024кг. Разом по трубам= 25449+8024=33473 кг. Для виробу №3(лаки та фарби) = 499×30=14970 кг. Для виробу №4(лаки та фарби) = 118×88= 10384 кг. Разом по лаках та фарбах = 14970+10384=25354 кг. Для виробу №2(пиловник) = 3353×11=36883 м3 Для виробу №3(пиловник) = 499×2,1=1047,9 м3. Разом по пиловнику = 36883+1047,9=37930,9 м3 Розрахунок додаткової потреби в матеріальних ресурсах Таблиця 2.3.2
1 2 3 4 5 6 |