1   2   3   4
Ім'я файлу: Капелюхівська А.О. розвиток вокально-хорових здібностей.pdf
Розширення: pdf
Розмір: 1515кб.
Дата: 18.02.2021
скачати
Пов'язані файли:
Господарське життя на укр землях у 14-15 ст.docx
Write task 1.docx
Реферат КПК ОНМЦ.docx
Тема заняття: «Зустріч із піснею»
Мета: розвивати вокально-хоровий слух,мислення;вчити розрізняти висоту звуків; виховувати бажання займатись та відвідувати заняття гуртка.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, аудіо диск із записом пісні, музично-дидактичний посібник «Чий це голосок?»
Хід заняття.
1.Музичне привітання «Добрий день» - познайомити з текстом тарозучити мелодію в низхідному напрямку.
2. Розспівка «Диби-диби» - ознайомлення із вправою; вчити виконувати розспівку на звук «ля».
3. Пісня «Хмарка», сл. та муз. Н.Май – розучити пісню, сприяти засвоєнню
інтонаційних оборотів, інтервалів у пісні.
4. Музично-дидактична гра «Чий це голосок?» - вчити розрізняти звуки за висотою.
5. Музична кінцівка заняття – поспівка «До побачення!»
Заняття 3/4
Тема заняття: «Художній образ пісні»
Мета: розвивати вокально-хоровий слух, розширювати діапазон дитячого голосу; вчити виразно передавати, засобами співу, художній образ пісні; виховувати позитивні емоції у процесі заняття.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, аудіо диск із записом пісні, музично-дидактичний посібник «Чий це голосок?»
Хід заняття.
1.Музичне вітання «Добрий день»- розширювати діапазон дитячих голосів, завдяки виконанню в різних тональностях.
2.Розспівка «Диби-диби» - робота над чистотою інтонування.
3.Дихальна вправа «Аромат квітки» - вчити правильно користуватись диханням під час співу.

30 4. Пісня «Хмарка», сл. та муз. Н. Май – вчити співати без напруги голосових зв’язок, без крику; розвивати чистоту інтонування; вчити співати виразно, емоційно, в характері, передавати художній образ пісні.
5. Музичне закінчення заняття – поспівка «До побачення».
Заняття 5/6
Тема заняття: «Диво звуки»
Мета: розвивати вокальні навички; вчити вслухатись в текст пісні, в її характер; виховувати позитивне ставлення до «світу звуків».
Обладнання: фортепіано, музичний центр, аудіо диск із записом пісні,звуків природи, музичні інструменти (виготовлені за методикою К.Орфа).
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день»- розширювати діапазон дитячих голосів, завдяки виконанню в різних тональностях.
2.Розспівка «Диби-диби» - працювати над чистотою інтонування та над дикцією. Ознайомлення із розспівкою «Ми крокуєм…»
3. Дихальна вправа «Аромат квітки» - розвивати вміння правильно дихати та використовувати повітря під час співу.
4. Слухання аудіо запису звуків природи – вчити дітей добирати інструмент, який може відтворити певний звук природи.
5. Пісня «Хмарка», сл. та муз. Н. Май – працювати над наспівністю; вчити передавати характер твору,супроводжувати спів грою на ДМІ.
6. «Мир вам, люди», сл. Б.Савєльєва, муз. М.Пляцковського - знаомтво з піснею, розучування тексту та мелодії. Розвивати чистоту інтонування, дикцію.
7. Музичне закінчення заняття – поспівка «До побачення».
Заняття 7/8
Тема заняття: «Музичний ритм»
Мета: розширити знання дітей про музичний ритм; навчити визначати ритмічний малюнок у вокальних творах;виховувати інтерес до пісенної діяльності, до музичної творчості.

31
Обладнання: фортепіано, музичний центр, аудіо диск із записом пісні, картки до музично-дидактичної гри «Пісенька телефону».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день»- розвивати чистоту інтонування, дикцію, ритмічність.
2. Розспівка «Ми крокуєм» - працювати над чистотою інтонування та над дикцією. Ознайомлення із розспівкою «Різні голоси» - вчити дітей правильно формувати голосні звуки під час інтонування.
3. Музично-дидактична гра «Пісенька телефону»- розвивати вміння розрізняти звуки різної тривалості; вчити відтворювати нескладні ритмічні малюнки за допомогою оплесків.
4. Пісня «Хмарка», сл. та муз. Н. Май – вчити інтонаційно чітко відтворювати ритмічний малюнок пісні; розвивати чистоту інтонування, дикцію.
5. Пісня «Мир вам, люди», сл. Б.Савєльєва, муз. М.Пляцковського - розвивати чистоту інтонування, вміння ритмічно точно проспувавати ритмічний малюнок пісні, вдосконалювати вміння співати під супровід фонограми.
6. Музично-ритмічні рухи – розвивати творчість дітей у підбиранні рухів до пісень.
7. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 9/10
Тема заняття: «Динаміка у вокально - хоровій роботі»
Мета: розвивати вокально-хорові навики, вчити розуміти значення терміну
«динаміка» та вміло користуватись ним під час співу; виховувати вокально- хорову культуру.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, картки до музично- дидактичної ігор «Пісенька телефону» та «Тихо-голосно».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день» - налаштування дітей на плідну роботу.

32 2. Розспівка «Ми крокуєм» - розвивати координацію слуху з голосом, виразність співу; «Різні голоси»- працювати над виробленням вокально- технічних навичок.
3. Музично-дидактична гра «Пісенька телефону» - ознайомлення дітей із терміном «динаміка»;
4. Музично-дидактична гра «Тихо-голосно» - вчити відтворювати звуки різні за силою звучання, відтворювати голосом певну динаміку, зображену на картці.
5. Пісня «Мир вам, люди», сл. Б.Савєльєва, муз. М.Пляцковського – розвивати вміння виконувати пісню у відповідній динаміці; збагачувати вокально-хорове виконання пісні динамічними відтінками. Розвивати вміння виконувати пісню під супровід фонограми.
6. Пісня «Завітала зимонька», автор невідомий - вчити правильно брати дихання, працювати над чистотою інтонування, над виразністю співу кожної фрази окремо.
7. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 11/12
Тема заняття: «Про що розповідає пісня?»
Мета: розвивати артистичні здібності та інтерес до пісенної творчості; виховувати потяг до пісні, музичну пізнавальну активність, музично- естетичні почуття.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека .
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день» - налаштування дітей на плідну роботу.
2. Розспівка «Різні голоси» - працювати над дикцією, вчити правильно користуватись артикуляційним апаратом;
«Тук, тук, чобіток» - формувати правильну артикуляцію, розширювати діапазон дитячого голосу.
3. Пісня «Завітала зимонька», автор невідомий» - вчити правильно брати дихання, працювати над чистотою інтонування, над виразністю співу кожної

33 фрази окремо. Закріпити вміння дітей поєднувати спів, рухи і музику. Робота над образним виконанням пісень.
4. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 13
Тема заняття: «Розвиток творчості засобами пісні.»
Мета: розвивати творчі здібності дітей, вокально - хорові навички, розширювати та закріпити елементарні правила співу, виховувати емоційний відгук на музику.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, музично-дидактична гра «Упізнай, хто це?».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день»- налаштування дітей на плідну роботу.
2. Розспівка «Різні голоси» - вдосконалювати чистоту інтонування, дикцію, дихання;
«Тук, тук, чобіток» - розвиток та закріплення музичного слуху на ладовій основі.
3. Пісня «Завітала зимонька» - закріпити вміння поєднувати рухи і спів під пісні; вчити відбивати ритмічний малюнок мелодії пісні, відбивати ритмічну послідовність за допомогою оплесків та притупів. вчити співати виразно, емоційно, в характері, у супроводі фонограми.
4. Музично-дидактична гра «Упізнай, хто це?» - розвивати здатність дітей створювати музично - ігрові образи.
5. Пісня «Пісня про дружбу», сл. М.Ясакова, муз. О.Янушкевич.– розучування тексту та мелодії; розвивати чистоту інтонування, дотримання чіткого ритму.
6. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 14/15
Тема заняття: «Інтонація, жестикуляція, пантоміма»
Мета: розвивати вміння дітей використовувати способи зображення образів; вчити вміло користуватися інтонаціями, жестами та пантомімою; виховувати

34 емоційність, рухову пластичність.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека.
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день» - підготовка до вокально-хорової роботи.
2. Розспівка «Різні голоси»- працювати над виробленням вокально-технічних навичок.
«Тук, тук, чобіток» - розвивати вокально-творчі здібності під час звуконаслідування.
3. Пісня «Пісня про дружбу», сл. М.Ясакова, муз. О.Янушкевич – вчити витримувати паузи, правильно витримувати ритмічний малюнок мелодії, робити логічні наголоси у відповідності з текстом пісні.
4. Пісня «Завітала зимонька» – розвивати ансам блевий спів, розвивати вміння співати в унісон; працювати над по фразовим диханням. Вчити співати різною динамікою,в повільному та швидкому темпі з музичним супроводом та без нього.
5. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 16/17
Тема заняття: «Інтонація, жестикуляція, пантоміма»
Мета: закріпити вміння використовувати знайомі способи зображення образів, витончено користуватися інтонаціями, жестами та пантомімою, передавати характер пісень. Збагачувати мову дітей образними висловами, розвивати пам’ять, художні естетичні смаки та вподобання.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека.
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день» - підготовка до вокально-хорової роботи.
2. Розспівка «Тук, тук, чобіток» - Розширювати діапазон дитячого голосу.
Виконувати поспівки на звук «ля», «у», «о», «а».
3. Пісня «Завітала зимонька» – вдосконалювати вміння співати з музичним супроводом, без нього, прислухаючись до звучання свого голосу, вчити поєднувати рухи і спів.

35 4. Пісня «Пісня про дружбу», сл. М.Ясакова, муз. О.Янушкевич – розвивати вміння співати виразно, емоційно, в характері під фонограму. Вчити поєднувати спів і рухи.
5. «На крилах пісні», муз. М. Ведмедері - розучити мелодію, вчити чітко вимовляти слова. Робота над дикцією, формування правильної артикуляції в пісні.
6. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 18/19
Тема заняття: «Структура музичного твору»
Мета: розвивати вміння дітей чисто інтонувати інтервали та інтонаційні обороти; вчити співати з різною динамікою;виховувати музичний інтерес, потяг до співу.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, атрибути до музично- дидактичної гри «Ріноколірні кубики».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день» - підготовка до вокально-хорової роботи.
2. Розспівка «Я пою» - працювати над дикцією, вмінням протяжно
інтонувати звуки; розвивати чистоту інтонування тризвуку.
3. «На крилах пісні», муз. М. Ведмедері – робота над диханням; розвиввати вміння розподіляти дихання на всю музичну фразу; вчити брати дихання між музичними фразами,протягуючи довгі звуки
4. Пісня «Пісня про дружбу», сл. М.Ясакова, муз. О.Янушкевич - вчити поєднувати поступовий стрибковий рух мелодії разом з диханням. Робота над окремими інтервалами, музичними фразами.
5. Музично-дидактична гра «Різноколірні кубики» - формувати вміння розрізняти частини твору (його структуру).
6. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 20/21
Тема заняття: «Формування понять способів відтворення звуків»
Мета: розвивати вміння дітей чисто інтонувати інтервали та інтонаційні

36 обороти; вчити співати з різною динамікою; виховувати музичний інтерес, потяг до співу.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, атрибути до музично- дидактичної гри «Ріноколірні кубики»
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день»- підготовка до вокально-хорової роботи.
2. Розспівка «Я пою» - працювати над дикцією, вмінням протяжно
інтонувати звуки; розвивати чистоту інтонування тризвуку.
3. Пісня «Пісня про дружбу», сл. М.Ясакова, муз. О.Янушкевич– закріпити вміння дітей поєднувати танцювальні рухи
із вокальним виконанням,ансамблеве виконання.
4. «На крилах пісні», муз. М. Ведмедері - вчити поєднувати спів із виконанням танцювальних рухів. Розвивати навички виконання твору з мікрофоном, під супровід фонограми.
5. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 22/23
Тема заняття: «Весняний настрій у музиці»
Мета: Розвивати вміння передавати голосом характер і настрій пісні. Вчити співати виразно, без напруження, інтонаційно чисто. Виховувати виконавську культуру.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, атрибути до музично- дидактичної гри «Чарівна музична квіточка».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день»- розширювати діапазон дитячих голосів, завдяки виконанню в різних тональностях.
2. Розспівка «Музичні інструменти»- розвивати вокально-хорові навички, правильне звукоутворення. Формувати правильну співацьку поставу.
Працювати над артикуляцією приголосних. Вчити правильно формувати голосні звуки під час співу.
3. Пісня «Краплинки», сл і муз. Н.Май–ознайомлення з текстом та музикою,

37 бесіда за змістом та характером твору. Вчити правильно інтонувати мелодію,чітко промовляти слова.
4. Музично-дидактична гра «Чарівна музична квіточка» - розвивати вміння визначати характер, темп та динаміку музичного твору, використовувати в мовленні музичні терміни.
5. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 24/25
Тема заняття: «Весняні ритми».
Мета: розвивати вміння дітей чисто інтонувати інтервали та інтонаційні обороти, ансамблеве виконання. Вчити правильно формувати голосні звуки під час співу.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, атрибути до музично- дидактичної гри «Ритмічні загадки».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день» - організаційний момент.
2. Розспівка «Музичні інструменти» - вчити дотримуватись ритмічного малюнка мелодії, за допомогою голосу робити логічні наголоси.
3. Пісня «Краплинки», сл і муз. Н.Май – практикувати індивідуальний та груповий спів; розвивати вокально-творчі здібності, чистоту інтонування; робота над виразністю, злагодженим та невимушеним співом.
4. Музично-дидактична гра «Ритмічні загадки» – розвивати ритмічний слух, вміння відтворювати оплесками різні ритмічні малюнки.
5. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 26
Тема заняття: «Висота польоту музичних звуків».
Мета: розвивати музичний слух дітей на ладовій основі, розвивати діапазон голосу; збагачувати слуховий досвід дітей – вслухатись у звучання різних регістрів; стимулювати задоволення від музичних занять.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, атрибути до музично- дидактичної гри «Сова та зозуля».

38
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день»- зосередження уваги дітей на вокально- хоровій діяльності.
2. Розспівка «Музичні інструменти»- розвивати відчуття ритму та музичної пам’яті, чистоту інтонування, діапазон голосу.
3. Розспівка «Сходинки» - розвивати плавне звуковедення, розширювати діапазон дитячих голосів; працювати над своєчасним початком співу.
4. Пісня «Краплинки», сл і муз. Н.Май–розвивати ансамблевий спів, вміння співти в унісон; працювати над виразністю виконання.
5. Музично-дидактична гра «Сова та зозуля» – розвивати вміння розрізняти та відтворювати звуки різної висоти.
6. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення».
Заняття 27/28
Тема заняття: «Музично-образне мислення».
Мета: розвивати вокально-хорові навички, здібності дітей до музично- образного мислення; вчити розуміти зміст музичних творів; виховувати бажання займатись вокально - хоровою діяльністю.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, слайд-презентація до пісні «Африка».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день»- формувати тісний взаємозв’язок, співпрацю між дорослим та дітьми.
2. Розспівка «Коло млина яворина»- розучування тексту розспівки у вигляді скоромовки; розвивати чистоту інтонування, чітку дикцію.
3. Розспівка «Сходинки»- вдосконалювати чистоту інтонування, дикцію, дихання.
4. Пісня «Олівці», сл. Н.Свойкіна, муз. Н.Антоник – познайомити з піснею
(перегляд слайдпрезентації), розвивати чистоту інтонування першого куплету, слідкувати за правильною співацькою поставою.
5. Музично-рухова творчість – сприяти руховій активності, самостійності та

39 творчості у процесі вигадування рухів до змісту пісні; виховувати бажання творити.
6. Музичне завершення заняття – по співка «До побачення» - розвивати вміння спілкуватись пісенним діалогом.
Заняття 29/30
Мета: розвивати інтерес до співу, відчуття ритму, темпу, музичного слуху; формувати поняття способів відтворення музичних звуків «legato»,
«stakkatto»; виховувати емоційність, рухову пластичність, творчу уяву.
Обладнання: фортепіано, музичний центр, фонотека, музично-дидактина гра «Музична драбинка».
Хід заняття.
1. Музичне вітання «Добрий день» - підготовка, активізація дітей до заняття.
2. Розспівка «Коло млина яворина» - розвивати чистоту інтонування, чітку дикцію; працювати над формуванням голосних звуків, над ритмічністю.
3. Розспівка «Сходинки» - розвивати чистоту інтонування, вправляти над чистотою співу та над формуванням голосних звуків.
4. Пісня «Олівці», сл. Н.Свойкіна, муз.Н.Антоник – вправляти в умінні утримувати інтонацію на одному звуці; працювати над чистотою співу, дикцією та над формуванням голосних звуків.
5. Музично-дидактична гра «Музична драбинка» - вчити дітей розрізняти послідовність руху мелодії у трьох, чотирьох, п’яти ступенях ладу.
6. Музично-ритмічна діяльність – розвивати емоційний відгук на музику, відчуття характеру пісні та єдності музики та рухів.
7. Музичне завершення заняття – поспівка «До побачення» - продовжувати розвивати вміння спілкуватись пісенним діалогом.
Заняття 31/32

1   2   3   4

скачати

© Усі права захищені
написати до нас