1   2
Ім'я файлу: Активні методи навчання.docx
Розширення: docx
Розмір: 62кб.
Дата: 31.01.2022
скачати
Тема уроку Україна – європейська держава

Мета уроку:

формування ключових компетентностей: громадянська, соціальна компетентність, вміння вчитися;

формування предметних компетентностей: розвивати в учнів логіку, аналіз, синтез, спостереження тощо; виховувати громадянство та патріотизм, почуття гордості за свою країну, почуття відповідальності; розкрити особливості становлення України як європейської держави, поглибити знання з історії своєї країни.

Обладнання уроку: географічна карта Світу, глобус, мікрофон, таблиця з символами України.

Тип уроку урок: засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

З самого початку весь клас поділений на три групи дітей, які розсаджуються за трьома круглими столами. Застосовується метод «Круглого столу».

Вправа «Привітайся очима». Діти, подивіться на свого партнера, та привітайтесь до нього очима, посміхніться один одному.

Метод «Розминка»

-Яка зараз пора року? А день тижня?

-В якому місті ми живемо?

-А в як країні ми живемо?

Молодці. Ось ви й провели розминку та готові співпрацювати.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

Звучить пісня про Україну.

Як ви вважаєте, чому ми почали урок саме з цієї пісні?

- Якою буде тема нашого уроку?

-Що Ви очікуєте від нашого уроку?

-Які завдання ми можемо поставити перед собою?

Діти, дивлячись на дошку та на мої запитання, ви, мабуть, здогадалися що тема сьогоднішнього уроку –Україна – європейська держава. Ми сьогодні з вами розглянемо традиції, символи, звичаї України, та дізнаємося про європейську Україну.

Метод "Що в мене на серці"

Учні, у вас на столах є аркуші паперу: вам необхідно написати очікування, а нижче – побоювання. (За бажанням можна заслухати кілька відповідей).

Наприкінці ми повернемося до цих листів і дізнаємося, чи підтвердилися ваші побоювання, чи вам було спокійно та зручно.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Мозкова атака. Вправа «Мікрофон»

-Яка наша столиця?

-Як називається народ, який живе в Україні?

-Що таке Європа?

-Які державні символи ви знаєте?

-Яка в нас державна мова?

-Чому ж Україну називають європейською державою?

На дошці висять карта Світу та символи України.

Кожна людина в житті має щось таке сокровенне, найрідніше, без чого вона не може навіть уявити свого життя. Це рідна батьківська хата, рідний край, де дитина народилася, яскраве сонце, молодий місяць, дрібна роса на траві, це все гарні рідні спогади, які залишаться в серці кожної людини назавжди. Це спогади, про свої перші кроки, це рідна земля наших батьків, дідів і прадідів, і все це є найдорожчим за все на світі. Рідна земля - єдина, де ми почуваємо себе затишно і привітно, як вдома. Тільки на рідній землі людина почуває себе захищеною, спокійною, впевненою, бо вона вдома. Де б хто не був, все одно повертається до своїх батьків, до свого дому, в свій рідний край, на свою рідну землю, на свою Батьківщину, на рідну Україну.

Дітки, давайте послухаємо вірш про Україну, про рідний дім.

Учень розповідає вірш.

Моя рідна Батьківщина

Має назву Україна.

В мене й нація своя –

Українець в мами я!

Є у мене рідна мова,

Де вкраїнське кожне слово.
Учениця розповідає вірш.

У нас красивий гарний край:

Квіти, море, річка, гай!

Рідне все: поля, діброви,

А сади які чудові!

Їх краса – це білий цвіт…

Ненька наша, Україна,

Адже ти для нас єдина!

Вчитель показує відеоролик про найдивовижні місця України.

Метод "Чотири стихії"

Це земля, вода, повітря, вогонь. Якщо я скажу "земля" - ви присідаєте навпочіпки і торкаєтеся руками до підлоги. Якщо я скажу "вода" - ви витягуєте руки вперед і робите плавальні рухи. Якщо скажу "повітря" - ви піднімаєтеся на шкарпетки і піднімаєте руки нагору. Якщо я скажу "вогонь" - ви обертаєте руками в ліктьових та променево-зап'ясткових суглобах.

Державні символи України.

В кожній країні є свої державні символи, за якими вона відрізняється від інших країн.

Це герб – це символічний знак, емблема, яка належить певній території.

Це прапор України.

Це гімн України.

У кожній групі на столі лежать малюнки, вислови, вірші по кожному державному символу. Кожній групі дається завдання розповісти про один із символів України.

Заслуховуються виступи груп про символи.

Після останнього виступу про гімн України, звучить гімн України.

Крім державних символів на Україні існують ще й народні символи. Як видумаєте, які вони?

Діти відповідають.

Так, це калина, верба, рушник та українській вінок. Є таке прислів’я: 2Без верби та калини – не має України».

Калина та верба – це символи дівочої краси; український рушник – це народний оберіг; а українській вінок – завжди був дівочим оберегом, а тепер артистичний аксесуар.

Україна – європейська держава.

На карті світу вчитель показує де знаходиться Європа та Україна.

Україна має спільні кордони: на півночі з Білорусією (891 км), на північному сході та сході з Російською Федерацією (1789 км), на північному заході з Польщею (428 км), на заході зі Словаччиною (90 км), на південно- заході з Угорщиною (103 км), Румунією (286 км) та Молдовою (939 км).

Україну часто називають центром Європи. Насправді воно так і є, бо центр Європи міститься саме на нашій території.

Що ж таке Європа?

Європа – це і територія, об’єднання багатьох держав для спільного вирішення проблем, це і спільні гроші, це і спільний дім для десятків різних націй та народів . У Європі знаходиться 45 незалежних держав, які об′єднались у Євросоюз. Прапор Євросоюзу 12 золотих зірок на фоні безхмарного неба. Україна є частиною Європи. Ми повинні все робити, аби прискорити вхід у європейську співдружність. А це можливо лише за умови , що разом будемо збагачувати Україну, дбати про її авторитет, підвищувати добробут громадян.

V. Закріплення вивченого матеріалу

Метод «Ромашка» - кожній групі вчитель дає велику квітку з пелюстками, кожен учень відриває пелюсток, на якому є питання або малюнки стосовно теми уроку. Учні розказують, що вони зрозуміли з теми уроку.

VI. Підсумок уроку

Чи виправдалися ваші очікування від уроку?

Учні зачитують свої очікування і побоювання, які написали н початку уроку.

Рефлексія

Про що ми говорили сьогодні на уроці?

– Яка інформація була для вас новою?

- Що вам особливо сподобалося на уроці?

– Що було важко?

- За що ви можете похвалити себе на уроці?

VII. Домашнє завдання.

Опрацювати статтю підручника «Україна – європейська держава» (ст.110-113).

Дякую за співпрацю! Урок закінчено.
1   2

скачати

© Усі права захищені
написати до нас