| Технологічна карта уроку української мови
ПІБ учителя: Доберчак Маріанна Ігорівна Клас: 6 клас Темауроку: «Рід іменників»
Мета уроку:
Навчальна (освітня) – повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення роду іменників, сформувати поняття про іменники спільного роду; розвивати вміння знаходити іменники чоловічого, жіночого, середнього і спільного роду у висловлюванні, визначати їх роль у реченнях
| чРозвивальна– розвивати творчі здібності школярів; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, логічне мислення, вміння співставляти, робити висновки
| Виховна– виховувати естетичні почуття, інтерес до вивчення народних звичаїв, любов до рідного слова; сприяти вихованню прагнення до дотримання людських чеснот – доброта, чесність, працелюбність, доброзичливість, правдивість, виховувати почуття патріотизму.
| Тип уроку: урок засвоєння нових знань та вмінь.
Внутрішньопредметні зв'язки: морфологія, орфографія, орфоепія, лексикологія.
Обладнання: підручник (Українська мова(рівень стандарту):підруч. для 6-го кл. закл.серед.освіти/ О.В.Заболотний, В.В. Заболотний. Київ: Генеза,2014.), дидактичний матеріал, таблиці, картки, тлумачний словник, презентація уроку, відео.
Методи та прийоми: робота з підручником, розповідь учителя, технології «Мікрофон», «Незакінчене речення».
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Етап уроку
| Час
| Завдання етапу
| Зміст
| Методи і прийоми
| ФОНД*
| Діяльність учителя
| Діяльність учня
| 1.Організаційний момент
| 2 хв
| Налаштування учнів на урок
| (соціокультурна змістова лінія)
| Розповідь
| Ф
| Розповідає
| Слухає
| 2.Актуалізація опорних знань учнів
| 5 хв
| Повторити правила
| Бесіда(мовленнєва, соціокультурна змістові лінії)
| Евристична бесіда
| Ф
| Запитує, доповнює, уточнює, відповіді дітей
| Відповідає на питання, доповнює, запам’ятовує
| 3.Мотивація навчальної діяльності
| 3 хв
| Формування мети і целей уроку; прогнозування змісту та результатів роботи
| Розповідь вчителя
| бесіда
|
Ф
| Спостереження, допомога, повідомлення мети та цілей уроку
| Слухає
| 4.Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
| 18 хв
| Закріплення знань, умінь і навичок
| Опрацювання теоретичного матеріалу(мовна змістова лінія)
| Розповідь вчителя, метод роботи з підручником
| І
| Розповідає
| Слухає
| а) Робота з підручником
|
| Закріплення знань, умінь і навичок
Впр. 211 ст. 86 (біля дошки),Впр. 213 ст.87(в зошиті), Впр. 218 ст.87 (усно)
| Робота біля дошки(діяльнісна, соціокультурна змістові лінії)
| Метод вправ (виконання вправ) біля дошки і в зошиті
| Ф / І
| Перевіряє, допомагає, пояснює
| Впр. 211 ст. 86 (біля дошки),Впр. 213 ст.87(в зошиті), Впр.218 ст.87 (усно)
| б) Виконання вправ
|
| Закріплення знань, умінь і навичок
| Виконання завдання(діяльнісна змістова лінія)
| Робота з підручником
| І
| Вчитель спостерігає, дає рекомендації, пояснює
| Діти виконують завдання
| 5.Закріплення нового матеріалу
| 10 хв
| Закріплення знань, умінь і навичок
| Виконання завдання(діяльнісна змістова лінія)
| Робота з підручником
| І
| Консультує, допомагає, перевіряє діяльність учнів
| Впр. 212 ст.87(в зошиті), Впр. 217 ст.87 (усно)
| 6.Підсумок уроку.
Технології «Мікрофон», «Незакінчене речення»
| 5 хв
| Закріплення знань, умінь і навичок
| Бесіда (мовленнєва, діяльнісна, соціокультурна змістові лінії)
| Бесіда
| Ф
| Запитує
| Відповідає, доповнює.
| Оцінювання
| 2 хв
| Оцінювання роботи учнів на уроці
| Оцінити роботу кожного учня
| Оцінювання за участь у кожному етапі уроку, самооцінювання
| Ф / І
| Виставлення оцінок, аргументація, пояснення.
| Щоденник
| Домашнє завдання
| 1 хв
| Домашнє завдання для закріплення матеріалу
| Записати домашнє завдання
| Завдання та вправи відповідно до рівня знань
| Ф
| Дати завдання, пояснити алгоритм виконання
| Записати в щоденник
| *ФОНД – форма організації навчальної діяльності (Ф – фронтальна, І – індивідуальна, П – парна, Г – групова).
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА (підручники, посібники, електронні джерела тощо)
Для вчителя
| Для учнів
| Українська мова: (рівень стандарту): підруч. для 6-го кл. закл.серед. освіти/ О.В.Заболотний, В.В.Заболотний. Київ: Генеза, 2014. 256 с.
| Українська мова: (рівень стандарту): підруч. для 6-го кл. закл.серед. освіти/ О.В.Заболотний, В.В.Заболотний. Київ: Генеза, 2014. 256 с.
| Календарне планування. URL: https://vseosvita.ua/library/3-kl-nus-kalendarne-planuvanna-literaturne-citanna-o-savcenko-i-semestr-353814.htm
| Відео «Рід іменників» URL: https://www.youtube.com/watch?v=ouG4vp8Q-bY
| Мій конспект. Українська мова. 6 клас. І семестр (за підручником О. В. Заболотного, В. В. Заболотного). Основа, 120с.
| Презентація до уроку: "Рід іменників чоловічий, жіночий, середній" URL: https://www.youtube.com/watch?v=5Aa_YWXcqO8
| Навчальна програма. URL: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-5-9-klas
|
|
|
|
|
|
|
| скачати
|