Ім'я файлу: граматична основа 11 клас.docx
Розширення: docx
Розмір: 19кб.
Дата: 23.03.2020
скачати

Тема: Граматична основа речення. Тренувальні вправи.

Мета: навчальна — систематизувати знання учнів щодо граматичної основи речення; розвивальна — розвивати вміння визначати межі речень та їхні граматичні основи, логічне мислення, пам'ять, культуру усного й писемного мовлення, уміння аналізувати моральні дилеми, зважаючи на власний життєвий досвід; виховна — сприяти формуванню фінансової грамотності, бажання вчитися впродовж життя, розширювати свій кругозір.

Обладнання: підручник, словники, зошити, презентація

Тип уроку: урок формування вмінь та навичок (синтаксичний практикум).

Очікувані результати: учні розрізняють речення та словосполучення; уміють визначати граматичну основу речення, пояснювати його зміст; цікавляться підприємницькою діяльністю; прагнуть стати успішними людьми.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Звернення вчителя до учнів

Багатьом старшокласникам, напевно, здається, що про майбутню професію думати зарано, що у них попереду ще багато часу, що зараз вони для свого успіху мало що можуть зробити. Насправді багато для себе можна зробити вже тепер. По-перше, визначитися з метою, з тим, до чого є здібності, що можна розвивати. По-друге, опанувати фінансову грамотність, адже гроші необхідно вміти не лише заробляти, а й розумно витрачати. Про це разом із вивченням мовного матеріалу йтиметься на уроці.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Виконання вправи

Ø Визначте слова, речення і словосполучення. Визначте до яких частин мови вони належать.Назвіть головні та залежні слова у словосполученні.
Дощ; ніч; осінні хмари; настала осінь; відлетіли птахи; сонце зайшло; сивий туман; туман стелиться; падає холодний осінній дощ; осінні зливи; жовте зів’яле листя; листя кружляє.
Бєлін картка.

ІІІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Виконання вправ

Ø Відновіть віршові рядки. Підкресліть граматичні основи.

Коли вона (заглянути) в сад —

(Налитися)соком виноград,

І різні яблука ренет

Солодкі (стати), наче мед.

Як (помандрувати) по поля

Фізкультхвилинка
2. Робота з текстом

Прочитайте поради з «Книги юного підприємця », прокоментуйте їх.

Гроші — це насамперед різні можливості. Певну суму можна використати по-різному. Наприклад, купити всілякий непотріб, «проїсти», оплатити рахунки. Або відкласти на велике придбання, або покласти на депозит. Або віддати на благодійність, допомогти близьким. Або вкласти в справу, що може принести тобі значно більше грошей, а може, на жаль, і не принести.
ЯК ПОПРОСИТИ КРЕДИТ НА СТАРТАП У БАТЬКІВ

Якщо ти вирішив позичити у батьків, то тільки ти знаєш, як це зробити. У будь-якому разі запам’ятай такі правила.

1) Чесно розкажи, що саме маєш намір робити. Не варто розповідати, що гроші збирають на ремонт класу або подарунок другові.

2) Повідом батьків про основну ідею свого бізнес-плану. Попроси у них поради і допомоги — іноді дорослі можуть звернути увагу на важливі нюанси. І ще: той, хто вкладає гроші, має право контролювати частину інвестицій.

3) Одразу обговори термін повернення кредиту. Підготуйся до запитання, як ти будеш повертати кредит, якщо щось піде не так, як задумав.
Словникова робота

Підприємець — той, хто володіє промисловим, торговельним і т. ін. закладом, або організатор вигідних справ, прибуткових операцій.

Кредит — надання в борг матеріальних цінностей, грошей; позика.

Стартап (від англ. startup, дослівно «той, що стартував») — це процес виходу на ринок з інноваційним проектом новоствореної компанії за стислі терміни і зазвичай при мінімальних вкладеннях.

Бізнес-план — це економічне обґрунтування діяльності підприємства у ринкових умовах, програма його діяльності

Інвестиція — вкладений (інвестований) капітал; вкладення, вклад.

Завдання: В словниках найдіть слова і поставте наголос


3. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Ø Які ще поради можна додати? (Заощадити гроші, подаровані родичами на день народження; виконати якусь нескладну роботу, наприклад роздавати флаєри чи то рекламні листівки тощо.)

ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Придумати проект чи ідею стартапу (можна фантастичні).

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Інтерактивна вправа «Мішень»

Ø Покажіть на мішені, настільки вам близька тема підприємництва та фінансової грамотності.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас