-
|
1
|
60
|
-
|
50
|
50
|
3000
|
6000
|
20
|
26
|
100
|
60
|
2
|
65
|
30
|
80
|
100
|
6500
|
6110
|
46
|
50
|
94
|
65
|
3
|
55
|
20
|
10
|
90
|
4950
|
4950
|
-
|
90
|
90
|
55
|
4
|
-
|
90
|
-
|
-
|
-
|
17060
|
166
|
166
|
284
|
180
|
|
180
|
140
|
140
|
240
|
14450
|
1.2.1 Визначаємо пасажиропотоки на перегонах
Q проех. 1-2 = Q вошло1, пас 1.4
Q 1-2 = 100 пас.
Q проех.2-3 = Q пр.1-2 + Q 2 увійшло + Q 2вишло, пас. 1.5
Q 2-3проех. = 100 + 20 - 26 = 94 пас.
Подальші розрахунки проводимо аналогічно.
1.2.2 Визначаємо пасажирообіг на перегонах
Р 1-2 = Q проех. 1-2 * L 1-2, пасс.км 1.6
Р 1-2 = 100 * 60 = 6000 пасс.км
Р 2-3 = Q проех.2-3 *, пасс.км 1.7
Р 2-3 = 94 * 65 = 6110 пасс.км
Подальші розрахунки проводимо аналогічно і результати заносимо в таблицю 2.1
1.2.3 Визначаємо максимальний пасажиропотік
Q прмакс. = 100 пас.
Q обрмакс. = 100 пас.
1.2.4 Визначаємо середні пасажиропотоки
Q ср = S Q / (а - 1), пас
Де S Q - загальний пасажиропотік у прямому і зворотному напрямку,
а - кількість зупинок
Q српр. = 284 / (4-1) = 95 пас.
Q сробр. = 240 / (4-1) = 80 пас.
1.2.5 Визначаємо коефіцієнт нерівномірності по ділянках.
До уч. = Q макс. / Q ср
До уч.пр. = 100/95 = 1,05
До уч.обр. = 100/80 = 1,25
До н. = Q макс.ср. / Q ср.мін.
До н. = 95/80 = 1,19
1.2.6 Визначаємо добовий обсяг перевезень пасажирів
Q добу. = Q пр. + Q обр., Пас.
Q добу. = 166 + 140 = 306 пас.
де Q пр. і Q обр. - обсяг перевезень у прямому і зворотному напрямку
1.2.7 Визначаємо добовий пасажирооборот
Р добу. = Р пр. + Р обр., Пасс.км
Р добу. = 17060 + 14450 = 31510 пасс.км
1.2.8 Визначаємо середню дальність поїздки одного пасажира
L єп = Р добу. / Q добу., Км
L єп = 31510/306, км
1.2.9 Визначаємо середню довжину перегону
L пер. = L м / (а-1), км
L пер. = 180 - / (4-1) = 60 км
1.2.10 Визначаємо коефіцієнт змінюваності
t см = L м / L єп
t см = 180/103 = 1,7
1.2.11 Визначаємо середньо-технічну швидкість
V т = L м * 60 / t дв.1-4, км / год
V т = 180 * 60/206, 7 = 52,2 км / год
1.2.12 Визначаємо обсяг перевезень пасажирів за тиждень
Q тижнів. = Q добу. * 7, пас
Q тижнів. = 306 * 7 = 2142 пас
1.2.13 Визначаємо обсяг перевезень пасажирів в середньому по місяцях року
Q ср.мес. = Q рік. / 12 пас
Q ср.мес. = 306/12 = 25,5 пас
Таблиця 1.3 Обсяг перевезень пасажирів по днях тижня
День тижня
|
Q дн
|
Відсотки
|
Понеділок
|
294
|
13,73
|
Вівторок
|
291
|
13,57
|
Середа
|
304
|
14,21
|
Четвер
|
267
|
12,45
|
П'ятниця
|
398
|
18,57
|
Субота
|
301
|
14,05
|
Неділя
|
288
|
13,45
|
Підсумок
|
2142
|
100
|
Таблиця 1.4 Обсяг перевезень пасажирів по місяцях року
Місяць року
|
Q міс.
|
Відсотки
|
Січень
|
88493
|
7,57
|
Лютий
|
70725
|
6,05
|
Березень
|
96559
|
8,26
|
Квітень
|
99131
|
8,48
|
Травень
|
109652
|
9,38
|
Червень
|
106145
|
9,08
|
Липень
|
116900
|
10
|
Серпень
|
102638
|
8,78
|
Вересень
|
113276
|
9,69
|
Жовтень
|
88493
|
7,57
|
Листопад
|
91299
|
7,87
|
Грудень
|
84986
|
7,27
|
Разом
|
1168297
|
100
|
Коефіцієнт нерівномірності обсягу перевезень по днях
До дн = Q дн.мах / Q ср
До дн = 398 / 306 = 1,3
Коефіцієнт нерівномірності обсягу перевезень по місяцях року
До міс = Q мес.мах / Q ср
До міс = 113276 / 97358 = 1,16
2 ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
2.1 Вибір типу автобуса та його коротка характеристика
На міжміських автобусних маршрутах використовуються, як правило, спеціальні автобуси середньої та великої місткості, конструктивно відповідають умовам і вимогам експлуатації. Вибір автобуса для перевезення пасажирів на міжміському автобусному маршруті визначається дорожніми умовами і протяжністю маршруту, потужністю пасажиропотоку, умовами та зручностями проїзду пасажирів, методами організації праці водіїв економічною ефективністю та рентабельністю експлуатації автобусів тієї або іншої марки. Салон сучасного комфортного автобуса пропонується компанією в різних варіантах виконання, в залежності від кількості пасажирських місць. У найбільш оснащені моделі включені аудіо-та відео системи, з двома телемоніторами, вбудованими міні кухнями, опалювальними спальними відсіками для кожного пасажира, туалетом, безпечними кріпленнями. Я вибрала автобус Вольво В12 Сунундегун Сідерал. Автобус виготовляється в Іспанії. Кузов, основою якого є каркас із сталевих труб, повністю захищений антикорозійним покриттям. У нього найбільш потужний дизель з тих, які Вольво встановлює на свої автобусні шасі. Завдяки прогресивної конструкції двигун виділяється низькою витратою палива і відповідає вимогам екологічних нормативом EURO I I. Завдяки пневмоподвеське з високоточною системою управління хід автобуса більш плавний.
2.2 Розрахунок роботи автобусів на маршруті
2.2.1 Визначаємо час руху на маршруті
S t дв. = T дв.осн. + T дв.доп., Ч
де t дв.осн. і t дв.доп. час руху основне і додаткове
S t дв.1-4 = 26 + 1,2 + 36 + 92 + 6 + 11 + 9 + 26,5 = 206,7 год
2.2.2 Визначаємо час рейсу на маршруті
t р. = L м / V т + S t п.о. + t К.О., год
де t п.о. і t К.О - час простою на початковій та кінцевої зупинки
t р. = 180/52, 2 + 0,5 + 0,5 = 4,45 год
2.2.3 Визначаємо час обороту на маршруті
t об. = 2 * t р., ч
t об. = 2 * 4,45 = 8,9 год
2.2.4 Визначаємо кількість рейсів
Z р = Тм / t р., Р
Z р = 9 / 4, 45 @ 2, р
2.2.5 Перераховуємо час на маршруті і час у наряді
Тм `= t р. * Z р, ч
Тм `= 4,45 * 2 = 8,9 год
Тн `= Тм` + t о, ч
Де t о - час на нульовий пробіг
Тн `= 8,9 + 0,19 = 9,09 год
2.2.6 Визначаємо добовий пробіг
L добу. = L м * Z р + l 0, км
Де l 0 - нульовий пробіг
L добу. = 180 * 2 + 10 = 370 км
2.2.7 Визначаємо продуктивність одного автобуса за добу за кількістю вввввперевезенних пасажирів
Wq = q н * g * h см * Z р, пас
Wq = 51 * 0,8 * 1,7 * 2 = 139 пас
2.2.8 Визначаємо максимальну продуктивність автобуса
Wq макс = q н * g макс * h см * Z р, пас
Wq макс = 51 * 1 * 2 * 1,7 = 173,4 пас
Де g макс коефіцієнт пасажиромісткості на годину пік (g макс = 1)
2.2.9 Визначаємо сервісне число автомобілів
Ае = Q добу * К н / Wq мах, авт
Ае = 306 * 1,25 / 173,4 = 2,2 авт
2.2.10 Визначаємо добовий обсяг перевезень
Q сут.возм = Wq мах * АЕ, пас
Q сут.возм = 2,2 * 173,4 = 381,4 пас
2.2.11 Визначаємо коефіцієнт пасажиромісткості
g = Q добу. / Q можл
g = 306/381, 48 = 0,8
2.2.12 Визначаємо інтервал руху
¡= T об / А е.
¡= 8,9 / 2,2 = 4,05
2.3 Розрахунок інвентарного складу парку
Для визначення інвентарного складу парку необхідно розрахувати коефіцієнт технічної готовності та випуску парку. Розрахунок ведеться цикловим методом. Під циклом розуміють пробіг автобуса з урахуванням всіх технічних впливів до капітального ремонту з урахуванням всіх технічних впливів до капітального ремонту з початку експлуатації автобуса.
2.3.1 Тривалість циклу в днях
Дц = Де + ДТО, тр, дні
Де Де - дні експлуатаційні Де = L розр / L добу, дні. ДТО, тр - дні простою в ТО, ТР. ДТО, тр = (L розр * d) / 1000
Де d - нормативне число простою в ТО, ТР = 0,6
Де L розр - розрахунковий пробіг автобуса
L розр = L цикл * К, км
Де К - нормативне зниження пробігу до капітального ремонту, К = 1
L розр = 500000 * 1 = 500000, км
Де = 500000/370 = 1351,4, дні
ДТО, тр = (500000 * 0,6) / 1000 = 300, дні
Дц = 1351,4 + 300 = 1651,4, дні
2.3.2 Коефіцієнт технічної готовності
a ц.р = Де / Дц
a ц.р = 1351,4 / 1651,4 = 0,82
Так як автобуси працюють по безперервній робочого тижня, то a ц.р = a ст.
2.3.3 Інвентарна кількість автомобілів
Аі = AE / a ст., Авт
Аі = 2,2 / 0,82 = 3 авт
2.4 Розрахунок за річною продуктивної програмі автоперевезень
2.4.1 Автомобілі-дні в експлуатації
АДЕ = АЕ * Дк, авт-дні
Де Дк - дні календарні
АДЕ = 2,2 * 365 = 803, авт-дні
2.4.2 Автомобілі-дні інвентарні
Аді = Аі * Дк, авт-дні
Аді = 3 * 365 = 1095, авт-дні
2.4.3 Річний обсяг перевезень пасажирів
Q рік = АДЕ * Wq, пас
Q рік = 803 * 139 = 111617 пас
2.4.5 Річний пасажирооборот
Р рік = Q рік * L єп, пасс.км
Р рік = 111617 * 103 = 114965551
2.4.6 Річне число рейсів
Z Ргод = АДЕ * Z р, р
Z Ргод = 2 * 803 = 1606, р
2.4.7 Авто-години в наряді
АТН = АДЕ * Z р, авт-годинник
АТН = 803 * 9,09 = 7299,27, авт-годинник
2.4.8 Річний пробіг автобуса
L рік = АДЕ * L добу., Км
L рік = 803 * 370 = 297110 км
2.4.9 Річний дохід за перевезення
Дгод = Р рік * Т * К,
Де Т-тариф за пкревозку = 0,05. К-коефіцієнт платного проїзду = 0,9
Дгод = 11496551 * 0,05 * 0,9 = 517344,8 дні
2.5 Зведена таблиця основних техніко - експлуатаційних показнику роботи автобусів на маршруті
Таблиця 2.2 Основні ТЕП роботи автобусів на маршруті
№
|
Показники проекту
|
Величина
|
1
|
Автомобілі-дні в експлуатації, артилерійських дивізіони
|
|