Урок російської мови в 3 му класі

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

1. Урок російської мови в 3 класі.
Тема уроку: Твір на тему останнього заходу
Мета уроку:
1) Відпрацювання вміння узагальнювати матеріали спостережень.
2) Розвивати вміння складати текст.
3) Виховувати бажання працювати і пишатися своєю працею.
План уроку.
I. Повідомлення теми і цілей уроку
II. Робота по темі уроку.
III. Физкультминутка
IV. Написання твору
Перевірка.
Домашнє завдання
Підсумок уроку
Хід уроку
I. Повідомлення теми і цілей уроку
Тему твори вчитель визначає до заходу, складає для себе план твори, відповідно до якого намічає об'єкти для спостережень під час заходу.
Можна запропонувати твір на основі особистого досвіду «Як ми прибирали клас».
Сьогодні ми будемо писати про те, як прибирали клас. Ви всі сьогодні є кореспондентами шкільної газети і повинні написати замітку про те, як пройшла робота у вашому класі.
II. Робота по темі уроку.
- Яке завдання в цьому випадку можна перед собою поставити? Чому хочеться розповісти про прибирання класу? (Весело працювати всім разом. Приємно зробити своїми руками.)
- Це буде основна думка вашого твори. Як можна озаглавити вашу замітку? (Добре попрацювали! Дружна робота. Як ми прибирали клас.)
- Які з цих заголовків підказують основну думку?
- Що важливо висловити при описі вашої роботи? (Своє ставлення.)
Відбір матеріалу до твору. Складання плану
- Поставте запитання, на які треба буде відповідати, щоб вийшов розповідь про прибирання класу. (Яке завдання полупілі? Що принесли з собою? З яким настроєм працювали? Як змінився клас? І т.п.)
- Які моменти запам'яталися? (Відбирається те, що відповідає основній думки.)
- Про що потрібно розповісти детальніше?
Складіть план своєї розповіді. (Учні зачитують свої плани)
Приблизний план
1. Підготовка до роботи.
2. Добре попрацювали!
3. Як чисто стало в класі!
- Зрозуміла основна думка твору з плану?
III. Физкультминутка
Подивіться ви на нас,
Як легко з класу в клас
Скачемо по доріжці
Всі на одній ніжці.
Підскочили 10 разів,
Закінчили десятий клас.
IV. Написання твору
- Ми з вами домовляємося, що в творі будуть три частини: початок, основна частина, кінцівка. Про що можна сказати на початку твори? Про що ви будете писати в основній частині?
- Як закінчити твір? (Висловити своє ставлення до того, що бачили.) Перевірка.
Домашнє завдання
Підсумок уроку
- Що допомогло вам передати своє ставлення до описуваного?
Дружна робота
Вчора ми прибирали свій клас. Хлопці принесли все необхідне: відра, ганчірки, порошок.
Почалося збирання. Одні мили підвіконня, інші відтирали парти, чретьі намивали двері. Хлопці працювали дружно. Кожен намагався вимити чистіше, щоб клас виглядав красиво.
І ось робота виконана. Наш клас став ошатним і святковим. Вікна виблискували і переливалися на сонці. Приємно буде вчитися в чистому класі!

II. Урок російської мови в 3 класі.
Тема уроку: Твір по картинці «Зимові забави дітей».
Цілі уроку:
1) Розвиток уміння сприймати картинку, визначати її тему, озаглавлювати, передавати її зміст;
2) вдосконалення вміння правильно писати слова з парними дзвінкими та глухими приголосними і ненаголошеними голосними в корені;
3) виховувати любов до живопису, бачити красу зимової природи.
Обладнання: Репродукція картини К. Ф. Юона «Російська зима».
План уроку.
I. Організаційний момент, повідомлення теми і цілей уроку.
II. Хвилинка чистописання.
III. Робота за темою уроку
1. Розгляд картини К. Ф. Юона «Російська зима» (1947г.)
2. Бесіда.
3. Робота за підручником.
4. Орфографічна підготовка. Розглянути слова, дані у вправі.
IV. Физкультминутка.
V. Робота за темою уроку
1. Написання творів.
2. Перевірка.
Домашнє завдання.
Підсумок уроку.

Хід уроку
I. Організаційний момент, повідомлення теми і цілей уроку
II. Краснопис
III. Робота за темою уроку
1. Розгляд картини К. Ф. Юона «Російська зима» (1947г.)
Вчитель: Сніг, сніг і сніг - царство снігу. Вся сільська вулиця в казково білих заметах. Зима-чарівниця торжествує, панує.
Під блакитними небесами
Чудовими килимами,
Виблискуючи на сонці, сніг лежить.
Прозорий ліс один чорніє,
І ялина крізь іній, зеленіє,
І річка під льодом блищить
А. С. Пушкін
Берізки в цьому зимовому царстві, немов яблуні в цвіту, і поруч ялина крізь іній зеленіє. Поруч з маленькими ялинками-сестричками, припорошеними снігом, росте ялинка постарше, одягнена ще нарядно, як для новорічного свята. Тишею, спокоєм і чистотою віє від сплячої красуні природи. Але життя людей йде своєю чергою. Група дітлахів крокуєте з незмінною супутницею Жучкою. Дорогу замело. Потопаючи по коліна в снігу, вони жваво розмовляють, розмахуючи руками.
М'яких контурів канава край дороги огинає пагорок з хатинками, звідти висипали юрбою хлопці. Роботи в них непочатий край: ліпити снігову бабу, покататися на санках, протоптати дорогу в глибокому снігу ... Їм не страшний мороз. Біля хат на пагорбі зупинилися коні, запряжені в сани; колгоспник їде верхи на коні. Сніг і мороз безсилі скувати життя.
Сіруваті і синяві тони переважають в картині, її светловатий колорит чудово передає російську зиму у всій її принади та красі. Все дуже правдоподібне, немає нічого надуманого, фальшивого. У цьому поетичному зображенні російської зими відчувається захоплена любов художника до рідної природи.
К, Ф. Юона називають поетом російської зими. Він любив зображати Москви і Підмосков `я в оздобленні, вмів передавати в пейзажному живописі то захоплене настрій, який не покидало його, поки він бачив перед собою картини, створені самою природою. Згадуючи той час, коли він з дня на день працював з | натури, Юон зізнається: «сяйво ранкових і вечірніх зорь, білизна сніжних покривів рідної зими дають мені найдорожчі для мене переживання і фарби»
До цього можна додати, що в пейзажі «російська зима» відчуваються народні основи. Юона завжди відрізняли любов і дбайливе ставлення до народної творчості у різних його проявах - будь то архітектура старовинних російських міст і сіл або прикладне мистецтво.
2. Бесіда.
- Яка пора року зображено на картині? (Зіма.)
- Згадайте картини, де зображувалася осінь? (Пейзажі Левітана а Остроухова). Як змінилася природа взимку в порівнянні з осінню ^ 1
- Хто з вас знає зимові загадки і прислів'я? («Біла скатертина все поле вкрила», «У вогні не горить, у воді не тоне», «Бережи ніс в біль шої мороз» бажано, щоб вчитель доповнив новими.)
- Хто з вас любить зиму? Чому?
- В які ігри можна грати взимку?
- Які вірші ви знаєте про зиму?
- Подивіться на картину і скажіть, що роблять хлопці?
- Хто з вас вміє ліпити снігову бабу?
- У кого є санки, лижі, ковзани? Хто вміє кататися на лижах, ковзанах?
3. Робота за підручником.
- Розгляньте малюнок на стор 84, упр. 221. Складіть розповідь. З яких частин складається текст? Придумайте заголовок до тексту? Складіть план твори.
Приблизний план твори:
1) Прийшла зима.
2) Зимові забави.
3) Люблю зиму!
4. Орфографічна підготовка. Розглянути слова, дані у вправі.
IV. Физкультминутка.
Один, два - вище голова!
Три, чотири - руки ширше!
П'ять, шість - тихо сісти!
Сім, вісім - лінь відкинемо!
V. Робота за темою уроку
1. Написання творів.
2. Перевірка. Декілька учнів читають свої твори.
Домашнє завдання.
Підсумок уроку.
- З картиною якого художника ми сьогодні познайомилися? Хто пам'ятає назву картини?

Література.
2. Дмитрієва О.Д., Фефілова Є.П. Російська мова. 3 клас: Поурочні розробки до підручників Рамзаевой Т.Г. і Полякової О.В. - М.: ВАКО, 2005. - 416 с. С. 117.
3. Т.Г. Рамзаева. Російська мова. 3 клас початкової школи. -
4. Т.Г. і Полякової О.В. - М.: ВАКО, 2005. - 416 с., С.64.
5. Т.Г. Рамзаева. Російська мова. 3 клас початкової школи. -
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Контрольна робота
16.7кб. | скачати


Схожі роботи:
Урок російської мови в 3-му класі
Відкритий урок у 10 класі з російської мови Ім`я іменник і прикметник
Інтерактивний урок з російської мови
План конспект уроку семінару з російської мови в 11 класі на тему Лі
Урок літератури в комп`ютерному класі
Відкритий урок математики у 2 У класі на тему Усна додавання і віднімання в межах 100
Тематичне планування уроків німецької мови в 5 класі
Розвиток граматичних навичок при використанні ігор на уроках німецької мови в шостому класі
Розвиток комунікативно-мовленнєвих умінь молодших школярів при вивченні частин мови у 3 класі
© Усі права захищені
написати до нас