Росія на початку XX століття до утворення Третьеиюньской монархії

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Державні освітні установи
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 «Г»)
Тема: Росія на початку XX століття до утворення Третьеиюньской монархії
7.12.2009
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертовіч
Учитель історії школи: Полуянова С.В. _______________
Груповий керівник: Магсумов. Т.А. _______________
Оцінка за урок _______________
Набережні Челни, 2009 р.

Література, використана за темою:
1. Левандівський А. А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.
2. Левандівський А. А. Поурочні РОЗРОБКИ до підручників "Росія в ХХ столітті" / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов, Л. В. Жукова .- 160 с.: Іл. (В обл.)
7.12.2009

Урок № 5: Група 3.4 (11 «Г»)
Розділ II. Росія на порозі XX ст.
Тема: Росія на початку XX століття до утворення Третьеиюньской монархії.
Тип уроку: контрольно-узагальнюючий.
Вид уроку: Урок - Бесіда
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - повторити основні події відбулися в період початку царювання Миколи II за події розпуску II Державної Думи.
2. Розвиваюча мета - сприяти учням у розумінні ходу історії вишеобозначенние періоду, логічної зв'язки і закріпленні пройдених раніше уроків.
3. Виховує мета - формування в учнів ціннісних відносин до історії, до життя суспільства, прогресу. Виховувати в учнів моральні якості особистості терпимості і права на існування різних точок зору, толерантності.
Обладнання: Підручник, робочі зошити, наочність: стрічка часу, модулі тим; класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.
Вид дошки на уроці
5 листопада 2009 Тема Дім. Завдання
План
1. Основні тенденції розвитку економіки. Промисловий підйом (Південь - вугільно металургійний, Баку - нафтовий). Інтенсивне залізничне будівництво (околиці, Транссиб). Концентрація виробництва і утворення монополій картелі та синдикати.
2. Буржуазія залежала від держзамовлень, схильна до компромісів. Інвестиції заходу. Відсталість сільського господарства, злидні, общинний уклад, відробіткова система. Відсутність середнього класу.
3. 1900 починається спад виробництва. Підприємства закривалися, робочі виявлялися непотрібними. Інвестиції з за революції вичерпалися.
4. 1909 - 1913 промисловий підйом. Військові замовлення. Освіта трестів і концернів.
5. 1894 - початок царювання Миколи II і «захист устоїв». Посилення влади чиновників, надзвичайні повноваження, створення органів політичного розшуку. Підтримка поміщиків коштів Дворянського Банку. Грошова реформа Вітте в інтересах буржуазії. У селянському питанні перемогла угруповання Плеве - підтримувати громаду, посилювати нагляд за селом.
6. «Зубатовщина» як спроба вирішити робітниче питання.
7. Зовнішня політика Росії. Троїстий Союз і Антанта. Російсько - Японська війна 26 січня 1905 - серпня 1905 Портсмутський світ.
8. Громадські рухи - Робочі хвилювання «Геть самодержавство», селянські хвилювання, утворення партії есерів, становлення соціал - демократії, земське рух і інтелігенція, «Союз визволення».
9. Революція. «Новий курс Святополк - Мирського», Гапонівщина, «Криваве воскресіння». Початок революції. Революційне літо - хвилювання в містах, сільській місцевості в армії і на флоті. Всеросійська політична страйк. Маніфест 17 жовтня. Октябристи. Кадети. Чорносотенці. Московське повстання. Сплеск селянських заворушень навесні 1906, Каральні акції на Транссибі, проект Кутлер про відчуження землі за винагороду. I Державна Дума. Революція йде на спад. Новий прем'єр П. А. Столипін. II Державна Дума і переворот.
Основні поняття:
Військово-польові суди, есери-максималісти, експропріації,
Основні дати:
9 липня 1906 - розпуск перший думи. Виборзьке відозву.
20 лютого 1907 - відкриття II Державної Думи.
3 червня 1907 - маніфест змінив порядок виборів, переворот, тому що видано без схвалення Думою.
Основні персоналії: П. А. Столипін, Ф. А. Головін.
План уроку:
1. Стрічка часу.
2. Модулі пройдених тем.
Домашнє завдання: § 16, 17, 18 ознайомитися для вивчення нової теми.

Хід уроку:
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
I. Організаційний момент
Учитель вітає учнів.
Учні вітають вчителя.
II. Перевірка домашнього завдання.
Відкрийте будь ласка зошити а я пройду подивлюсь як ви виконали контрольне завдання «Стрічку часу».
Наголошую хороші роботи, роблю зауваження щодо недоліків. Наприкінці уроку всі здайте будь ласка зошити на перевірку, виставлю оцінку як за Стрічку часу так і за загальне ведення зошитів на уроках історії.
Відкривають зошити, відповідають на питання по датах і заодно повторюють для роботи по датах на уроці історії.
III. Повторення вивчених тем, закріплення і освіження залишкових знань.
Записуємо у зошиті число. І ми починаємо роботу згідно з планом. Спільно заповнюємо Стрічку часу і згадуємо що ж ми проходили на попередніх уроках і я готовий відповідати на ваші питання для заповнення прогалин знань.
Проробляємо цю роботу спільно а також малюю схеми у вигляді модулів об'єднують блоки тим за напрямками:
- Внутрішня політика на початку XX століття;
- Російсько - Японська війна;
- Революція.
Учні пропонують відповідно до їх Стрічкою часу заповнити спільну Стрічку на класній дошці, аргументуючи і пояснюючи дати, їх ступінь значимості для історії. Разом з учителем допомагають розкриття модулів, пропонуючи свій план і алгоритм вивчення теми, спосіб кращої структури для запам'ятовування.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Таким чином, застосовуючи стрічку часу на практиці, ми можемо впорядкувати до алгоритму, освіжити в пам'яті дати та події значимі для історії Росії.
Мета уроку досягнута в разі наявності повідомлення часу в кожного учня.
V. Підведення підсумків уроку.
§ 16, 17, 18 ознайомитися для вивчення нової теми.
Учні записують домашнє завдання в щоденник.
Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Історія та історичні особистості | Конспект
20кб. | скачати


Схожі роботи:
Росія на початку ХХ століття
Росія на початку ХХ-го століття
Росія на початку ХХ століття
Росія на початку 20 століття
Росія на початку XX століття
Росія на початку 19 століття
Росія на початку XIX століття
Росія на початку ХIX століття
Росія в XIX на початку XX століття
© Усі права захищені
написати до нас