Муніципальне освітній заклад
Качугского середня загальноосвітня школа № 1
План-конспект уроку з алгебри
Тема: Множення і ділення алгебраїчних дробів
7 клас
Виконала вчитель математики
Прохажаева Олена Геннадіївна
Качуг 2010
Тема: Множення і ділення алгебраїчних дробів
Освіта є те, що залишається, коли все вивчене вже забуто
Лауе
Цілі:
Освітні:
закріпити ЗУН по темі
провести первинний поточний контроль знань
працювати над прогалинами
Розвиваючі:
сприяти розвитку комунікативної компетенції, тобто вмінню ефективно співпрацювати з іншими людьми.
сприяти розвитку кооперативної компетенції, тобто вмінню працювати в парах.
сприяти розвитку проблемної компетенції, тобто вмінню розуміти неминучість виникнення труднощів під час будь-якої діяльності.
Виховні:
прищеплювати вміння адекватно оцінювати роботу, виконану товаришем;
при роботі в парах виховувати якості взаємодопомоги, підтримки.
Методичні:
створення умов для прояву індивідуальності, пізнавальної активності учнів;
показати методику проведення уроку з проектуванням результатів навчальної діяльності та способів їх дослідження на основі компетентнісного підходу.
Обладнання: дошка, кольоровий крейда. Таблиця "Множення і ділення алгебраїчних дробів"; картки для індивідуальної роботи, картки-"пам'ятки". Завдання у вільну хвилину.
Хід уроку
Організаційний момент
План уроку записаний на дошці:
Усна розминка.
Індивідуальна робота.
Рішення завдань.
Тест.
Парна робота.
Підсумок уроку.
Домашнє завдання.
Учитель: За старих часів на Русі вважалося, що якщо людина була обізнана в математиці, то це означало вищу ступінь вченості. А вміння правильно бачити і чути перший крок до мудрості. Хочеться, щоб сьогодні всі учні вашого класу показали наскільки вони мудрі і наскільки обізнані люди в алгебрі 7 класу.
Отже, тема уроку "Множення і ділення алгебраїчних дробів" На минулому уроці ви почали вивчати цю тему, і ми обговорювали, навіщо її вивчаємо. Давайте згадаємо, де вона нам стане в нагоді вже через кілька уроків.
Учні: Для спільних дій з алгебраїчними дробами, для вирішення рівнянь, а значить і завдань.
Вчитель: Ще за старих часів на Русі говорили, що множення - мука, а з поділом - біда. Той, хто вмів швидко і безпомилково множити і ділити вважався великим математиком.
Які ви цілі поставите перед собою?
Учні: Продовжити вивчати тему, навчитися швидко і безпомилково множити і ділити.
Учитель: Щоб досягти поставлених цілей ми (відкриває план, записаний на дошці, промовляє його)
1. Усна розминка: (в цей час 3 - 4 людини вирішують тренажер зі скорочення дробів в парах) розкладіть на множники, заповнивши пропуски
= ...,
=… ( a + b ), ху-х=х (…), 14-2х=… -1 = (У-1) (...), 5а +5 b = ... (a + b), ху-х = х (...), 14-2х = ...
скоротіть дріб
,
,
,
Правило?
=
Дроби, дробу, дробу бей скорочуй їх не шкодуй.
знайдіть помилку, допущену при множенні і діленні алгебраїчних дробів
*
=
=
:
=
Вчитель: Де допущена помилка? Чому помилка допущена? Якого правила, учень не знав? Яке знав? Як треба правильно зробити?
2. Робота в зошиті, № з підручника 488 (1) Аналіз, рішення, перевірка.
Вчитель: А зараз вам випаде можливість показати свої знання при виконанні тесту, а щоб надихнути вас на роботу прочитаю віршик "Щоб записав вчитель" 5 "в твій щоденник чисельник на чисельник зумій помножити вмить, а щоб викладач задоволений був тобою, ти перший знаменник примножиш на другий "
4. Тест
В-1