Вивчення теми Голосні звуки в початковій школі

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Тема «Звуки і букви»
Урок № 1
Цілі:
1. вчити дітей правильної вимови голосних звуків співвіднесення звуку і букви
2. виділяти звук серед поєднань голосних складів і слів.
3. розвивати прості форми звукового аналізу та синтезу
4. поповнювати активний словник дітей - іменниками
Хід уроку
Орг момент - проговорити:
1. Кожен день завжди скрізь-
На заняттях, у грі,
Сміливо чітко, говоримо
І тихенько сидимо.
2. Формування теми заняття - відгадай загадку:
Ріжуть - терплю, розбивають - терплю, і за весь цей урожаєм плачу (Земля)
Порахуємо звуки в слові-5
Вважаємо звуки з перешкодою-3
Звуки без перешкоди-2
Звуки бувають голосні і приголосні, скільки у нас голосних-2, (звучать вільно без перешкоди)
скільки приголосних -3 (звучать з перешкодою у роті)
Основна частина
1. Мовлення ряд складів: що ми вимовляли - (частини або склади)
Па рат ва ні ка ла ру ми
Встав відсутні голосні в поєднання:
М-К Л-К
М-К С-К
М-Х Б-К
Отримали слова, які складаються з 1 стилю, тому що 1 голосна
Скільки в слові голосних, стільки і складів
Физминутку - Овочі-фрукти
Що росте на землі: кабачки, кавуни, помідори як назвати одним словом - ОВОЧІ
2. Розвиток зорового сприйняття
Подивіться на картинки, які букви в них сховалися
Копійка, тарілка, дах, - О, А
Які це звуки - Голосні
3. Співвіднесення літери та звуку
· Запис слів з пропущеними буквами: голосними - підкреслити, відповісти: Скільки у слові складів?
К-б-ч-к, п-м-д-р, к-п-у-ст-, м-рк-вь,
Порівняй пари слів: відповісти, що спільного між цими словами, чим відрізняються:
капуста і цибуля, огірок і кабачок
· Назви ласкаво: запиши, підкресли голосні.
огірок - огірочок;
гарбуз -
цибуля -
часник -
морква -
помідор -
Робота з текстом.
Читання, відповіді на запитання.
ХТО Як одягти
Дні стали непогожі, ночі холонуть. На городах стали овочі прибирати, щоб не попсувати, не померзли. Спочатку прибрали огірки-голяки Потім цибулю в паперових сорочках. Потім цибулю у вовняних панчішках. Прибрали ріпу, брукву, редьку, моркву, буряк і різну петрушку.
Одна капуста залишилася. Її пізніше за всіх прибирають. У неї, у капусти, сімдесят одежинок, холоду не боїться!
Питання:
1. Коли прибирають овочі?
2. Які овочі прибрали з городів?
3. Що залишилося в городі?
4. У капусти сімдесят одежинок. Чому так говорять? (Дитина повинна пригадати загадку про капусту.)
Підсумок уроку
д / з описати овочі-слова ознаки.
Урок № 2
Цілі:
1. вчити дітей правильної вимови голосних звуків співвіднесення звуку і букви
2. виділяти звук серед поєднань голосних складів і слів.
3. розвивати прості форми звукового аналізу та синтезу
4. закріплювати активний словник дітей - поєднанням прикметник, іменник.
Хід уроку
Орг момент - проговорити:
1. Кожен день завжди скрізь-
На заняттях, у грі,
Сміливо чітко, говоримо
І тихенько сидимо.
2. Формування теми заняття - підніми руку, коли почуєш голосний У
Ух, розум, муха, спідниця, ура, крейда, дзига, рука.
Скажи що перед тобою лежить - картки складів
Ка, ба, чок, цибуля, мор, ковь, ка, пус, та.
Збери з них слова, яким одним слова називають це - овочі.
Порахуємо звуки в слові овочі -5
Вважаємо звуки приголосні-3
Звуки голосні-2
Звуки бувають голосні і приголосні, скільки у нас голосних-2, (звучать вільно без перешкоди) скільки приголосних -3 (звучать з перешкодою у роті)
Основна частина
1. полічи до п'яти:
один огірок, два огірки, три огірка, чотири огірка, п'ять огірків
один помідор ....
Придумай загадку за зразком
Цей овоч - круглої форми, жовтого кольору, солодкий на смак-гарбуз
Огірок, помідор.
Порахуємо склади в даних овочах гарбуз, огірок, помідор
Скільки в слові голосних, стільки і складів
2.Соотнесеніе літери та звуку
На що схожа буква У -?
Виділи букву зайву м п д у
· Запис слів з пропущеними буквами: голосними - підкреслити, відповісти: Скільки у слові складів?
К-б-ч-к, п-м-д-р, к-п-у-ст-, л-к.
Підбери пару і запиши
Огірок великий, а кабачок більше
Ріпа велика, а ... гарбуз більше
Боби маленькі, а ... горох менше
Петрушка висока, а .... кріп вище
Физминутку Овочі-фрукти
Назви соки і запиши
З моркви - (морквяний сік), з огірка - (огірковий сік), з часнику-(часниковий сік)
Склади слово з перших звуків:
Буряк, кріп, помідор. (СУП)
Повторили А.О ... .. голосні
Скільки в слові голосних, стільки і складів
Робота з текстом.
Читання, переказ з питань.
ХТО Як одягти
Дні стали непогожі, ночі холонуть. На городах стали овочі прибирати, щоб не попсувати, не померзли. Спочатку прибрали огірки-голяки. Потім цибулю в паперових сорочках. Потім цибулю у вовняних панчішках. Прибрали ріпу, брукву, редьку, моркву, буряк і різну петрушку.
Одна капуста залишилася. Її пізніше за всіх прибирають. У неї, у капусти, сімдесят одежинок, холоду не боїться!
Питання:
1. Коли прибирають овочі?
2. Які овочі прибрали з городів?
3. Що залишилося в городі?
4. Сидить дід у сто шуб одягнена, хто його роздягає, той сльози проливає-цибуля д / з повторити овочі за кольором: червоні, жовті
Урок № 3
Цілі:
1. вчити дітей правильної вимови голосних і приголосних звуків співвіднесення звуку і букви
2. виділяти звук серед серед поєднань голосних, приголосних складів і слів.
3. розвивати прості форми звукового аналізу та синтезу
4. поповнювати активний словник дітей - словосполученням-прикметник, іменник
Хід уроку
Орг момент - проговорити:
1. Кожен день завжди скрізь-
На заняттях, у грі,
Сміливо чітко, говоримо
І тихенько сидимо.
2. Формування теми заняття - відгадай загадку:
Скинули з Єгорушку золоті пір'ячко,
Змусив Егорушка плакати і без горя - ЛУК
3.Скотлько звуків у слові - Назви гласну
Ск. складів у слові - Цибулю,
Всіх на світі обшиває, що пошиє не одягає ... (Голка) порахуй
Докажи: скільки в слові голосних, стільки і ... ... ... складів --- (складів)
Основна частина
· Аналіз звуко-буквених рядів
АІУ, УАІ, САМІ, ОГІРОК-назви 1.2,3,4,5. Звук, вкажи сусідів 2 звуку, 3 звуку,.
· Збери слово за запропонованою схемою: А-3, В-1, О-2.
М2рк2вь, 2г1рец, п2мід2р, к3б3ч2к
Склади словосполучення з даними словами:
Морква зелений
Огірок соковита
Помідор стиглий
Кабачок довгий
· Розкажи про своє улюблене овоче - якщо не може запропонуй план
Я люблю____________________, він (вона) _________________цвета, ___________ форми ,_________________ на смак. З нього (неї) можна пріготовіть_________________________. А я люблю його (її) есть_______________сирим (в салаті ....).
Підсумок уроку правило Скільки в слові голосних, стільки і складів.
д / з прослідкуй які овочі ще не зібрали з городу, подумай чому.
Урок № 4
Цілі:
1. вчити дітей правильної вимови голосних звуків співвіднесення звуку і букви
2. виділяти звук серед поєднань голосних, приголосних складів і слів.
3. розвивати прості форми звукового аналізу та синтезу
4. поповнювати активний словник дітей - іменниками
Хід уроку
Орг момент - проговорити:
1. Кожен день завжди скрізь-
На заняттях, у грі,
Сміливо чітко, говоримо
І тихенько сидимо.
2. Формування теми заняття - відгадай загадку:
Задачу ти вирішиш вільно:
Я невелика частина обличчя.
Але, якщо ти прочитаєш мене з кінця,
У мені побачиш, що завгодно. - Ніс-сон
3. основна частина
· Запропоновані букви н, с, о. яке слово покаже наші мрії-сон
скільки звуків
назви 1,2,3
вкажи сусідів справа літери. Про
сусідів зліва літери. Про
прочитай слово з кінця, постав відповідно букви по порядку НІС
що ми зробили з літерою Н, з літерою С - поставили на інше місце
отримали різні слова
Висновок-кожен звук і кожна літера мають своє місце
· Збагачення словника і розвиток логічного мислення
накриємо стіл для гостей - відгадає кросворд
1
2
3
4
5
6
7
Відповіді: 1-стіл, 2 - чай, 3 - цукерки, 4 - печиво, 5 - чашка, 6 - торт, 7 - чайник
Виділи червоним кольором голосні.
Записали на дошці, на картці.
· Чай з малини - малиновий чай
чай їх смородини - смородиновий чай
чай з липи - липовий чай
яка ще може бути чай по названіям_____?
· Склади слова із запропонованих літер
Пліа, нсасо, ікт, ніс, йча, ібгр.
Підкресли голосні, при перевірці все отхлопивают кількість складів
Підсумок уроку кожному звуку відповідає своя буква, ми вчилися писати без помилок, знаємо що звуки бувають приголосні і голосні.
д / з повторити голосні
ігри на увагу, на звукобуквенний аналіз
Голосні приголосні
Виділення голосних, визначати наявність і відсутність звуку у слові, визначення послідовності і кількості звуків у слові
Слова терміни: речення, текст.
«Осінь», словник дієслів.
складання
оповідання на тему «Яку одяг ми носимо восени»
«Вухо-ніс», «Перстень» вправи для розвитку слухового і зорового сприйняття
6

Тема «Голосні, приголосні»
Урок № 1
Мета: Виділення голосного звуку і букви А
визначати наявність і відсутність звуку у слові,
визначення послідовності і кількості звуків у слові.
Хід заняття:
1. орг момент
2. логопедична гімнастика: розвиток тривалого мовного видиху: вихідне положення - руки перед собою, вдих носом - руки розводяться в сторони. Повільний вдих руки зводяться так, щоб зустрілися долоні
розвиток рухових навичок: «Вухо-ніс», «Перстень»
вправи для розвитку слухового і зорового сприйняття
3.Основні частина
Виділи перший звук у відгадки
Сам червоний, цукровий, каптан зелений, оксамитовий - Кавун-АААА
Робота з артикуляційним профілем
· Опора на артикуляционную позицію-звуку А
На що схожа-висока і струнка, дуже схожа на арку вона А, опора на профіль, на знання, що А голосний звук.
Знайди зайвий звук БЛДА
Знайди серед схожих літер літера. А, скільки букв А
ДАХЛVА-2
Виховання фонематичного слуху-грюкну в долоні почувши звук А
· Шапка, шарф, чоботи, компот, загадка, рукавиця, тиква.-6 разів.
· Вкажи місце гласного А в словах пальто, шапка.
Робота в зошиті
· Запиши в 2 стовпчики запропоновані слова по наявності а - підкресли букву червоним олівцем
Чоботи, боти, парасоль, лист, шапка, дощовик, плащ, брюки, шарф.
· Поясни слова - різнокольоровий, листопад, проливний.
Склади розповідь на тему - дітям пропонується малюнок.
«Який одяг ми носимо восени» дай відповідь на питання з допомогою вчителя
1. чому восени ми одягати теплі?
2. що ми носимо на ногах в сиру (у суху) погоду?
3. що одягаємо анна тіло?
4. Що носимо на голові, шиї, руках?
5. коли беремо з собою парасольку?
Запиши 1 речення в зошит підкресли в словах букву А червоним олівцем.
· Перевірка: Прочитай пропозицію, скажи скільки слів, як пишемо слова в реченні.
· Запис пропозиції в зошит
Восени берізки і клени наділи жовтий наряд. Осики - червоний. А ялинки завжди в зеленому вбранні.
Підсумок уроку: працювали по темі дізнатися голосний звук А, склали розповідь на тему «Яку одяг ми носимо восени»
Д / З згадає загадки про дерева

Урок № 2
Мета: Виділення голосного звуку і літери У
визначати наявність і відсутність звуку у слові,
визначення послідовності і кількості звуків у слові.
Хід заняття:
1. орг момент
2. логопедична гімнастика: розвиток тривалого мовного видиху: вихідне положення - руки перед собою, вдих носом - руки розводяться в сторони. Повільний вдих руки зводяться так, щоб зустрілися долоні
розвиток рухових навичок: «Вухо-ніс», «Перстень»
вправи для розвитку слухового і зорового сприйняття
3. Основна частина
Виділи перший звук у словосполученні
Ур-ур-ур - не ганяйте курей.
Робота з артикуляційним профілем
· Опора на артикуляционную позицію-звуку У
На що схожа-висока і струнка, дуже схожа У, опора на профіль, на знання, що У голосний звук.
Знайди зайвий звук Ч У Ц Х
Знайди серед схожих літер літера. У, скільки букв У
ДУХЧVУ-2
Виховання фонематичного слуху-грюкну в долоні почувши звук У
· Сік, суп, сон, син, рубль, шкура, вухо.
· Вкажи місце гласного У в словах сухо, прибирати.
Робота в зошиті
· Запиши в 2 стовпчики запропоновані слова за наявністю У - підкресли букву червоним олівцем
Вулиця, су хо, лист, береза, дощ, ру ки, Уля, му Сірка, міст.
· Назви слова зі звуком У
· Вкажи місце літери У в даних словах
· Назви склад із заданою буквою
· Вкажи по м'якості, твердості, який це стиль - твердий коли він стоїть після приголосного.
· Поясни слова - різнокольоровий, листопад, проливний.
· Відгадай загадку - Взимку і влітку одним кольором-ялинка
Белоствольная, улюблене дерево росіян-Береза
Склади розповідь на тему - дітям пропонується малюнок. Діти самостійно відповідають на запитання, вчитель їх поправляє
«Який одяг ми носимо восени» дай відповідь на питання
1. чому восени ми одягати теплі?
2. що ми носимо на ногах в сиру (у суху) погоду?
3. що одягаємо анна тіло?
4. Що носимо на голові, шиї, руках?

Запиши пропозиції в зошит підкресли в словах букву У червоним олівцем разом з попередньою приголосною - показуємо твердість приголосного.
· Перевірка: Прочитай пропозицію, як пишемо слова в реченні.
Підсумок уроку: працювали по темі дізнатися голосний звук У, написали розповідь на тему «Яку одяг ми носимо восени»
Д / З згадає загадки про овочі

Урок № 3
Мета: Виділення голосного звуку і букви О
визначати наявність і відсутність звуку у слові,
визначення послідовності і кількості звуків у слові.
Хід заняття:
1. орг момент
2. логопедична гімнастика: розвиток тривалого мовного видиху: вихідне положення - руки перед собою, вдих носом - руки розводяться в сторони. Повільний вдих руки зводяться так, щоб зустрілися долоні
розвиток рухових навичок: «Вухо-ніс», «Перстень»
вправи для розвитку слухового і зорового сприйняття
3.Основні частина
Відгадай загадку
Без крил летить,
Без ніг біжить,
Без вітрила пливе ОБЛАКО
Виділи 1 звук
Назви кількість складів у даному слові-3
Назви 1 склад - Про
Підсумок-склад складається з однієї голосної Про
Робота з артикуляційним профілем
· Опора на артикуляционную позицію-звуку Про
На що схожа-на тарілку, на коло, опора на профіль, на знання, що О голосний звук.
Знайди зайвий звук ВЛДО
Знайди серед схожих літер літера. О, скільки букв Про
ЮОЕСФОВБО -3
Виховання фонематичного слуху-грюкну в долоні почувши звук Про
· Скло, вікно, камінь, овочі, взуття, бот, стілець, погода.
· Вкажи місце гласного О в словах ОВОЧІ. ПОГОДА
За схемою: кількість звуків,
кількість складів,
назви місце складу,
сусідні складу.
Згадати правило і доказати скільки в слові голосних, стільки і складів
Робота в зошиті
· Запиши в 2 стовпчики запропоновані слова по наявності О - підкресли букву червоним олівцем
Осінь, хмара. дощ, бруд. жовтень, парасолю. тополя, ялина, сосна, светр, куртка.
· Назви слова зі звуком Про
· Вкажи місце букви О в даних словах
· Назви склад із заданою буквою
· Вкажи по м'якості, твердості, який це стиль - твердий коли він стоїть після приголосного.
· Поясни слова - ясний, похмурий, хмарний.
2. Які листя сховалися на картинці?

Порахуй листочки
Один дубовий листочок, два дубових листочки ... ... .... П'ять дубових листочків
Один березовий листочок, ... ... .... І т.д. (Кожна дитина прораховує свої листочки)
Запиши під диктовку пропозиції в зошит, провести самоперевірку простим олівцем.
підкресли в словах букву Про
Влітку ліс був зелений. Тепер берізки та клени жовті. Осики червоні. Між ними ялиночки зеленіють. У повітрі кружляють листя, немов метелики. Потім тихо-тихо на землю опускаються.
· Перевірка: Які межі має пропозицію?
Підсумок уроку: працювали по темі голосний звук О, написали диктовку виконали самоперевірку.
Д / З почитати скоромовки
Урок № 4
Мета: Виділення голосного звуку і букви И
визначати наявність і відсутність звуку у слові,
визначення послідовності і кількості звуків у слові.
Хід заняття:
1. орг момент
2. логопедична гімнастика: розвиток тривалого мовного видиху: вихідне положення - руки перед собою, вдих носом - руки розводяться в сторони. Повільний вдих руки зводяться так, щоб зустрілися долоні
розвиток рухових навичок: «Вухо-ніс», «Перстень»
вправи для розвитку слухового і зорового сприйняття
3.Основні частина
Виділи звук, який чуємо в середині слова
Син, дим. мити, сир-звук И
Прослухай вірш «ОХ і непорядки в Мишкино зошиті»
-Що дивишся, корова, строго і суворо?
-Мишка-ледар через А написав «корова». Напишіть ви «Ведмедик» через И.
Провчіть Мишка - перетворіть на мишку.
Кішка мишку хвать, буде ледар знати.
(Погорєльський С.)
У нас в гостях мишеня, пограємо з його ім'ям - Мишка
Виділи кількість звуків.
Згадати правило і доказати скільки в слові голосних, стільки і складів
Назви кількість складів у даному слові-2
Назви 1 склад - МИ
Після якого звук варто И, Назви сусідів праворуч, ліворуч.
Робота з артикуляційним профілем
· Опора на артикуляционную позицію-звуку И
На що схожа-на ... ... ... И-голосний звук.
Знайди зайвий звук ЖМИЩ
Знайди серед схожих літер літера. И, скільки букв И
ФИШИЖИМШХДИ-3
Виховання фонематичного слуху - грюкну в долоньки почувши звук И
· Рити, лижі, шуби, ножі, вилка, парта, гра.
Робота в зошиті
Згадати контур літери И, основні з'єднання з літерою И
им, ли,. ри
· Запиши в 2 стовпчика
підкресли И - червоним олівцем. Гра «ОДИН-БАГАТО»
Стіл-стіл.
Смуга - смуг ...
Сміливець-сміливець ...
Килим - килим ...
· Склади і запиши пропозиції з наступними словосполученнями:
Злазив з даху - злизав варення
Сиро в лісі-метил в лисицю
Сад в'янув - мисливець побачив
підкресли в словах букву И
· Перевірка написаного - діти читають вголос.
Які межі має пропозицію?
Підсумок уроку: працювали по темі голосний звук И, склали пропозиції, виділяли збукву И, проводили самоперевірку.
Д / З згадає їстівні неїстівні гриби
Урок № 5
Мета: Виділення голосного звуку і букви Е
визначати наявність і відсутність звуку у слові,
визначення послідовності і кількості звуків у слові.
Хід заняття:
1. орг момент
2. логопедична гімнастика: розвиток тривалого мовного видиху: вихідне положення - руки перед собою, вдих носом - руки розводяться в сторони. Повільний вдих руки зводяться так, щоб зустрілися долоні
розвиток рухових навичок: «Вухо-ніс», «Перстень»
вправи для розвитку слухового і зорового сприйняття
3.Основні частина
Виділи звук, який чуємо першим в словах
Поверх етажерка. еврика. луна. естрада-звук Е
У нас в гостях лялька, пограємо з його ім'ям - Еля
Виділи кількість звуків.
Згадати правило і доказати скільки в слові голосних, стільки і складів
Назви кількість складів у даному слові-2
Назви 1 склад - Е
Після якого звук варто Е, Назви сусідів букви Е-праворуч, ліворуч.
Робота з артикуляційним профілем
· Опора на артикуляционную позицію - звуку Е
На що схожа-на ... ... ... Е-голосний звук.
Знайди зайвий звук ЕБСЗ
Знайди серед схожих літер літера. Е скільки букв Е
ЕСЗЕРВЕЯЗХБЮЕ 3
Виховання фонематичного слуху - грюкну в долоньки почувши звук Е
Поверх шнур етажерка машина. Зебра еврика. Школа луна. Малина, лижі естрада-
Робота в зошиті
Згадати контур літери Е основні з'єднання з літерою Е
Ел ме ве
Запиши робота з карток встав пропущену букву, підкресли, разом з приголосної, вкажи твердість синім олівцем
Еля з братом робили навпаки
· Склади і запиши пропозиції з наступними словосполученнями:
Злазив з даху - злизав варення
Сиро в лісі-метил в лисицю
Сад в'янув - мисливець побачив
підкресли в словах букву И
· Перевірка написаного - діти читають вголос.
Які межі має пропозицію?
Підсумок уроку: працювали по темі голосний звук И, склали пропозиції, виділяли збукву И, проводили самоперевірку.
Д / З гри на виховання звукового аналізу

Урок № 6
Хід заняття:
1. орг момент
2. логопедична гімнастика: розвиток тривалого мовного видиху: вихідне положення - руки перед собою, вдих носом - руки розводяться в сторони. Повільний вдих руки зводяться так, щоб зустрілися долоні
розвиток рухових навичок: «Вухо-ніс», «Перстень»
вправи для розвитку слухового і зорового сприйняття
3.Основні частина
Виділи звук, за завданням логопеда
Гном-4 звук
Овоч-1 звук
Малюк-3 звук
Сироїжка-4 звук
Деньок-1 звук
Чапля -1 звук
Кошики останній звук
Молодці
Зараз перевіримо: Хто з нас молодець?
З чого ми склали слово зі звуків
З чого записали-з літер
Скільки в слові букв-7
Скільки звуків-7
Скільки голосних-3
Скільки складів-3
Показати твердість приголосних чи м'якість тут спостерігаємо? - Підкреслити
Опора на артикуляционную позицію - голосних звуків
Вільно вимовляються, без перешкоди-голосні.
Докажи слівце складання схем при аналізі
Вночі темінь. Вночі тиша. Рибка, рибка, де ти ...
(Спиш)! Скільки тут звуків-4 _ _ _ _
Гей, давай грати у футбол! Забивай у ворота ...
(Гол) Скільки тут звуків-3_ _ _
Дошки на гору веземо, Будемо будувати новий ...
(Будинок) .- Скільки тут звуків-3_ _ _
Мишка плаче і реве: Просить бджіл, щоб дали ...
(Мед). Скільки тут звуків-3_ _ _
Прилетів з лісу жук І заліз на товстий ...
(Сук). Скільки тут звуків-3_ _ _
робота в зошиті - підбір слів до схем
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
слова: ліс, пень, день, гриб, галявина, кишеню.
При перевірці вказати голосні, які показали твердість приголосного.
Запиши вибірковий звук
4 - машина,
5 - пружина
5 - стукав
2 - кущі
2 - мишка
5 - город
і і а у и про
· Перевірка написаного - діти читають вголос.
· Які це букви, яких голосних ще тут не вистачає?
Підсумок уроку: ми закріпили свої знання про гласних, вчимося виділяти заданий звук, правильно чути звуки-ми молодці
Д / З пограти у групі - «Телефон»

Тема «Слово стиль»
Урок № 1
Мета: уточнити і закріпити знання дітей про складотворної ролі гласних,
Закріплювати навички звукового аналізу та синтезу.
Хід заняття
1. орг. момент
2. логопедична гімнастика
артикуляційна
дихальна - глибокий вдих на видиху при рівних проміжках-фу-фу-фу
3.Основні частина
розглянути 2 сюжетні картинки
1. хлопчик ударив коліно - ОХ!
2. дівчинка впустила чашку і розбила - АХ!
Назви слово, скільки в ньому звуків, назви 1 звук вкажи голосний або приголосний, назви 2 звук так само. Познач це на схемі.
Також розбирається друге слово
Робота з віршем «Ох і непорядки в Мишкино зошиті»
-Що дивишся, корова, строго і суворо?
-Мишка-ледар через А написав «корова». Напишіть ви «Ведмедик» через И.
Провчіть Мишка - перетворіть на мишку.
Кішка мишку хвать, буде ледар знати.
(Погорєльський С.)
запис Мишка-мишка-вивід про важливість правильного і послідовного читання і написання в словах.
Робота із загадками
Відгадай соотнеси до потрібної схемою
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
вони, як я помітила скрізь і всюди є: в руці їх тільки четверо, зате в кишені-шість (рука, кишеня)
я шість їх бачу у веселці і, якщо порахувати, то відразу самі скажіть, що їх у кавуні шість
(Веселка, кавун)
Молодці.
Запиши правильно пропозиції в словах-відгадка підкресли голосні
Шепоче вночі мені на вушко казки різні ...
(Перина, подушка, сорочка).
Де весною було порожньо, влітку виросла ...
(Капуста).
Збираємо ми в козуб дуже велику ... .
(Картоплю).
Вночі темінь. Вночі тиша. Рибка, рибка, де ти ...
(Спиш)
· Перевірка написаного - діти читають вголос.
· Які букви підкреслювали? - Голосні
Підсумок уроку: ми вчимося виділяти заданий звук, правильно чути звуки - ми повторили голосні, ми молодці!
Д / З гри на звуковий аналіз
Урок № 2
Мета: уточнити і закріпити знання дітей про складотворної ролі гласних,
Закріплювати навички звукового аналізу та синтезу.
Хід заняття
1. орг. момент
2. логопедична гімнастика
артикуляційна
дихальна - глибокий вдих на видиху при рівних проміжках - фу-фу-фу
3.Основні частина
3. договори незакінчену слова в реченнях:
На сонечку гріється кота .., на нього дивиться ще ...
У мишки дитинча мишо .., а в лисиці - лисиці ...
(Який однаковий склад додається?) - Нок
сьогодні спостерігаємо за складами, помічаємо, що це важливі частини слова. У склад входить завжди 1 голосна
Назви склад, скільки в ньому звуків, назви 1 звук вкажи голосний або приголосний, назви 2 звук так само, назви 3 звук. Скільки в складі голосних?
Підсумок - в слові кожен звук важливий. Голосних у складі тільки одна.
Робота в зошиті
Pa-pa-pa
Po-po-po
Ри-ри-ри
Py-py-py
Ap-ap-ap
Op-op-op
Ур-ур-ур
Ір-ір-ір
Арка-арка
Орка-орка
Ірка-Ірка
Допиши потрібний склад
- Висока го ....
- Нове пе ....
- Летять кома ....
- Починаємо ми иг ....
- Летить ком ....
- У мене топ ....
- Не ганяй до ... ..
- Ми за м ....
- У мене березня ....
- Крута гір ....
- У мене дірок ....
- Кішка Мур ...
· Перевірка написаного - діти читають вголос.
· Які частини дописували?
· З чого складаються слова - з складу
· Який звук головний у складі?
Підсумок уроку: ми вчимося виділяти заданий звук, правильно чути звуки - ми повторили голосні, ми молодці!
Д / З гри на звуковий аналіз

Тема «Складова аналіз»
Урок № 1
Мета:
1. уточнити і закріпити знання дітей про складотворної ролі гласних і навички складового аналізу і синтезу.
Хід заняття
1. орг. момент
2. логопедична гімнастика
артикуляційна
грюкну як я-3-4-5 ударів з різними паузами-діти повинні повторити.
3.Основні частина
гра частини слів розгубилися
Чи, мон. ки, але, хал, ва .- всі склади на набірному полотні.
Логопед читає вірш: Е. Успенського
Що за ЧИ, що за мон?
Ніякого сенсу!
А як скажуть лімое-
Відразу стане кисло!
Що за ки? Що за але?
Людям зовсім невідомо!
А як скажуть кіно-
Відразу стане цікаво!
З складів набірного полотна діти складають слова.
Робота з картинками: білка, лосі, ведмеді, лисиця.
Розділи слова на склади голосно проговорівать і отхлопивать
Зіставити слова до схем
________________ ___________________
_______ ________ ____ ______ _______
Робота в зошиті: запис слів підкреслити склади, округлити гласну в слові, повторити правило-скільки голосних, з тільки і складів.
Гра «Вгадай чиє ім'я?»
Логопед отхлопивает ім'я учня, діти вгадують
Робота в зошиті: склади слова із складів
ка ній чи віл ки
ри ку ца чи ца сі
чик не ковальство мед ді ца ве
ка бочках ба сі ло
перевірка: прочитати слова 1 стовпчика,
прочитати слова 2 стовпчика, яким одним словом називаємо цих представників природи-ТВАРИНИ ДИКІ.
Запис під диктовку, самоперевірка
У норі під старою ялиною жила сім'я їжаків. Часто їжачиха йшла на полювання. Маленькі ежата без неї сиділи тихо.
Самоперевірка за допомогою простого олівця.
Підсумок уроку працювали добре, допоможіть мені згадати як називається частина слова-склад.
Який звук завжди один і самий важливий в складі-голосний
д / з гри на аналіз слів.
Урок № 2
Мета:
1. уточнити і закріпити знання дітей про складотворної ролі гласних і навички складового аналізу і синтезу.
Хід заняття
1. орг. момент
2. логопедична гімнастика
артикуляційна
грюкну як я-3-4-5 ударів з різними паузами - діти повинні повторити.
3.Основні частина
збери слова із складів
Чи, мон ки, але, хал, ва .- всі склади на набірному полотні.
Соотнеси картинки до схем

________________ ___________________
_______ ____ ______ _______
Робота в зошиті: запис слів підкреслити склади, округлити гласну в слові, повторити правило - скільки голосних, з тільки і складів.
Закінчи слово усно потім записати
Ла ..., ла ...., Ла ...., Ма ..., ку ....
перевірка: прочитати записані слова з характеристикою - кількість голосних у цьому слові-с тільки і складів.
Дітям пропонується послухати розповідь «ЕЖІНАЯ сімейка»
У норі біля коріння старої ялини жила сім'я їжаків. Часто мама їжачиха йшла на полювання, а маленькі ежата без неї сиділи тихо. Одного разу Аня і Єгорка побачили їх в норі.
-Аня, не чіпай їх, - сказав Єгор, - ежата зовсім ще маленькі.
-Я тільки погладжу ежат, - відповіла Аня.
Наступного ранку діти прийшли знову до нори їжаків і побачили, що вона порожня. Вночі їжачиха повела своїх ежат в інше, безпечне місце.
Вибрати з тексту слова - 3 слова з 3 складів
3 слова з 2 складів
3 слова з 4 складів
перевірка усна.
підсумок уроку: працювали-молодці.
д / з складовий аналіз слів-імен однокласників
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Методичка
75кб. | скачати


Схожі роботи:
Особливості вивчення теми Дроби в початковій школі
Вивчення математики в початковій школі
Вивчення тексту в початковій школі
Методика вивчення прикметника в початковій школі
Вивчення геометричного матеріалу в початковій школі
Вивчення багатозначних слів в початковій школі 2
Вивчення багатозначних слів в початковій школі
Вивчення лексики російської мови в початковій школі
Вивчення морфемної будови слова у початковій школі
© Усі права захищені
написати до нас