Ім'я файлу: Звуки «С-С’» і буква «С»..docx
Розширення: docx
Розмір: 15кб.
Дата: 06.02.2020
скачати

Тема: Звуки «С-С’» і буква «С».
Мета:  Продовжувати знайомити дітей з приголосними звуками «С-С’». Дати їм характеристику. Ознайомити дітей з буквою «С». Вчити утворювати м’який звук від твердого; знаходити картинки з твердим та м’яким звуком; знаходити місце звука в слові; робити звуковий аналіз слів; читати склади; перебудовувати деформовані речення; складати слова з поданих букв.

Розвивати фонематичний слух, навички звукового аналізу, артикуляційну моторику, зв’язне мовлення, логічне мислення, пам’ять, увагу, мовленнєве дихання, графічні навички. Виховувати уважність, інтерес до заняття, бажання працювати, самостійність, кмітливість.

Матеріал: дзеркала, предметні картинки, картки для артикуляційної гімнастики, фішки для звукового аналізу, літери абетки, олівці, зошити, звукові пенали, фішки.

Хід

1.Організаційний момент. Психогімнастика: «Холодно - тепло».

- Яка зараз пора року? Покажіть, що ви замерзли, а потом зігрілись і розслабились? Покажіть, як діти ліплять снігову бабу: ставлять снігові кульки, їм важко.
2. Знайомство з темою заняття.

Логопед читає дітям вірш:

Мати просить в Саші: “Син!

Ти сходи у магазин!

Купиш сир, ситро, сирок,

І яєць один лоток,

М’яса, сухарів, редиски,

Сині сливи і іриски,

Ще насіння, сіль, сирок,

І смородину, синок,

Трохи сала й ковбасу!”

“Мамо, я ж не донесу!”


- Які звуки часто зустрічаються у вірші? Які це звуки? Чим вони схожі і чим різняться?

Назвіть твердий і м’який звук. Згадайте слова з цим звуком. Сьогодні ми будемо знайомитися зі звуками «С – С’» і буквою, яка їх позначає.
3. Артикуляційна гімнастика, вправи на розвиток дихання.
4. Розвиток фонематичного сприймання.

* Д\впр. «Скажи навпаки».

Са – са – са – ся ас – ас – ас – ась

Со – со – со – сьо ос – ос – ос – ось

Су – су – су – сю ус – ус – ус – усь

Си – си – си – сі ис – ис – ис – ись

Се – се – се –сє іс – іс – іс – ісь
* Д\г «Дивись, не помились!».

Логопед пропонує дітям розділитися на 2 команди: одна команда відбирає картинки, в назвах яких є звук «С», а друга – зі звуком «Сь».

5. Поділ слів на склади з виділенням наголошеного складу.

6. Розвиток пам’яті, уваги, спостережливості.

Д/г «Якої картинки не стало?».

7. Розвиток навичок звукового аналізу.

Звуковий аналіз слів: син, слива. Порівняння звукових схем.

8. Фізхвилинка.

Кружляє ніжно білий пух (підняти руки вгору і повільно опустити вниз),

Міняє зайчик свій кожух (стрибки на обох ногах),

Вдягає лиска рукавички (імітувати одягання рукавичок),

Співають весело синички (кивки головою),

Ведмідь в барлозі вже дріма (присідання),

Бо в гості знов прийшла зима (ходьба навшпиньки).

9. Перебудова деформованого речення.

Соня ліпити сніговита зі сніг.

Діти на ковзани кататися.

З неба падати білий сніжинка.

Сіма кататися на санчата з гірки.
9. Знайомство з буквою «С». Читання складів.

Сіра гуска їсть овес
І сичить сердито: «С-сс»!
Сіра гуско, не сварись!
Ось ця буква, подивись:
Як серпанок-молодик,
Як рогалик-маківник.

10. Складання слів з літер, які вивчені раніше: сом; ніс.
11. Самостійна діяльність дітей у зошитах.
12. Підсумок заняття.

- З якими звуками та буквою познайомились?

- Які слова запамятали з ними?

- Що робили ще на занятті?

- Ви добре працювали, молодці!
скачати

© Усі права захищені
написати до нас