Ім'я файлу: Примеры решения задач по теме Ценовая политика.DOCX Розширення: docx Розмір: 106кб. Дата: 26.08.2021 скачати Завдання 2. Розрахуйте коефіцієнт цінової еластичності попиту на продукцію.
Спочатку розрахуємо постійні витрати: С=(3+1)*12320000=49280000 Тепер обчислимо собівартість та ціну одиниці продукції на початок періоду: СС0=V+С/Q=25+49280000/12320000=29 грн Р0= СС0+R=29*1,1=31,9 грн Тепер розрахуємо собівартість та ціну одиниці продукції на кінець періоду: СС1=V+С/Q=19+49280000/13104000=22,76 грн Р1= СС1+R=29*1,12=25,49 грн Обчислимо коефіцієнт цінової еластичності: = =-0,32 Завдання 3. Еластичність попиту за ціною на продукцію фірми “Бета” дорівнює -1,95%. Визначте наслідки зниження ціни на 1 грн., якщо до цього зниження обсяг реалізації складав 30 тис. од за ціною 18,5 грн/од, змінні витрати дорівнювали 13 грн., постійні витрати – 2 грн на одиницю продукції. Спочатку розрахуємо новий обсяг продажу: -0,0195= =0,0010541 Q1=30000+ 30000*0,0010541=30031 шт Тепер порівняємо прибуток. С=2*30000=60000 грн Пр0=(P-V)Q-C =5,5*30000-60000=105000 Пр1=(P-V)Q-C =4,5*30031 -60000=75142 Завдання 4. Кондитерський цех виготовляє торт “Аркадія” та реалізує його за ціною 68 грн. За останні місяці спостерігається значне зниження обсягів реалізації цієї продукції. Відділ маркетингу розрахував коефіцієнт еластичності попиту від ціни на торт, який склав -3,3%. Чи порекомендували б Ви знизити ціну на 8 грн, якщо в місяць цех продавав 2200 тортів. Змінні витрати на 1 торт складають 40 грн, а всі постійні – 33360 грн на місяць. Перевірте додаткову умову керівництва: необхідно, щоб рентабельність виробництва складала не менше 20 %. Спочатку розрахуємо новий обсяг продажу -0,033= Q1-2200=0.0021*(Q1+2200) 0.9979*Q1=2204.62 Q1=2209 Тепер порівняємо прибуток. Пр0=(P-V)Q-C =28*2200 -33360 =28240 Пр1=(P-V)Q-C =20*2209-33360 =10820 Тепер підрахуємо рентабельність: R=Пр/CC*100%= Пр/(VQ +C)*100%=10820/121720*100%=8.89% Знижати ціну не доцільно. Умова керівництва не виповнюється Завдання 5. Підприємство “Альфа” реалізує свою продукцію за ціною 30 грн. Постійні витрати підприємства складають 105 тис. грн на рік. змінні витрати на одиницю продукції – 10 грн. Поточний обсяг продажів – 7 тис. одиниць продукції. Визначити: Прибуток підприємства при підвищенні ціни на 5% та закупівлі додаткового обладнання на суму 6 тис. грн. Яку кількість товарів необхідно реалізувати для отримання попереднього фінансового результату. Побудуйте графік беззбитковості. Розрахуємо початковий прибуток: Пр0=(P-V)Q-C =20*7000-105000 =35000 грн 1. Пр1=(P-V)Q-C =(31,5-10)*7000-105000-6000=39500 грн 2. 35000=(31,5-10)*Q1-105000-6000 21,5Q1=146000 Q1=6790 шт 3. Підрахуємо валові витрати: ВР0=105000+7000*10=175000 ВР1=105000+6790*10=172900 Обчислимо крапку беззбитковості: Q= шт. Підрахуємо валові витрати, відповідні крапці беззбитковості: ВРБУ=105000+5250*10=157500 Виходячи з цих даних побудуємо графік: Завдання 6. Підприємство “Альфа” реалізує свою продукцію за ціною 30 грн. Постійні витрати підприємства складають 105 тис. грн на рік. змінні витрати на одиницю продукції – 10 грн. Поточний обсяг продажів – 7 тис. одиниць продукції. Визначити: Яку відпускну ціну слід встановити для компенсації збільшення вартості сировини на 7%. Який додатковий обсяг послуг необхідний для покриття додаткових витрат в сумі 4,5 тис. грн , пов’язаних із розширенням виробництва. Розрахуємо початковий прибуток: Пр0=(P-V)Q-C =20*7000-105000 =35000 грн 1. 35000=(30-10,7)*Q1-105000 19,3Q1=140000 Q1=7254 шт 2. 35000=(30-10)*Q1-105000-4500 Q1=7225 шт |