Ім'я файлу: Заняття_з_ознайомлення_з_природним_довкіллям.docx
Розширення: docx
Розмір: 21кб.
Дата: 04.05.2023
скачати

Заняття з ознайомлення з природним довкіллям

«В гості до бабусі і дідуся» (ранній вік)

Мета: вчити дітей розрізняти і називати свійських тварин (кішка, собака, кінь, корова) та їх дитинчат; розвивати вміння дітей звуконаслідувати голоси свійських тварин; формувати у дітей уявлення про те, що за тваринами слід доглядати; розвивати увагу та мислення; виховувати бережливе ставлення до тварин.

Матеріали: ілюстрації тварин та їх дитинчат; звукозапис голосів тварин; картинки кормів для тварин.

Хід заняття:

  1. Організаційна частина.

  • Добрий день малята. Сьогодні по дорозі до вас у садочок, я зустріла маленьку дівчинку, її звали Оленка, вона була чимось дуже засмучена. І розповіла мені, що живе у селі з бабусею та дідусем, вони мають велике господарство і багато тварин і їм потрібна допомога.

  • Тоді давайте вирушати у село, всі сідаємо на потяг і уперед (я вишиковую дітей одне за одним у колону – це вагони потяга, сама стаю попереду, даю свисток і ми починаємо рух. На свисток – «Стоп», діти зупиняються)

  • От ми і приїхали. Погляньте нас вже зустрічають.(Дітей зустрічає бабуся з дідусем)

  • Дітки, ми дуже раді, що ви приїхали нам допомогти. Ми вам покажемо де в нас знаходяться тваринки.

  1. Основна частина.

Скажу вам по секрету, що це велика та рогата тварина.

Каже вона на все «му-му!»,
Вночі спить у своєму хліву,
Вдень на пасовище йде.
Молочко нам всім дає.
(Корова)

  • Так це – корова.

  • А що їсть корова? (сіно, траву)

  • А яку користь вона приносить?

  • Так, а з молочка можна робити смачні сир та сметанку.

Здавна людям помагає,
Довгий хвіст і гриву має,
Любить сіно пожувати,
“І-го-го!” — ірже завзято,
Бо не відає про лінь,
Як працює в полі…
(Кінь)

  • Так – це коник.

  • Коник дуже необхідний, так як допомагає бабусі з дідусем перевозити тяжкі вантажі.

  • Наступна тваринка?

Гавкає, кусає і в дім не пускає.
(Собака)

  • Так це собака.

  • А яку користь вона приносить?

  • Також вона охороняє все господарство дідуся та бабусі.

Хто з хвостиком і з вушками,

В кого лапки з подушками?

Як ступа, ніхто не чує,

Тихо крадучись, полює.

І маленькі сірі мишки

Утікають геть від…

(Кішки)

  • Малята, ви здогадалися хто це? Так – це кішка.

  • А яку користь для людей приносить котик?

  • Так ловить мишок. Також з нею цікаво гратися.

  • Діти, а ви це чуєте? (вмикаю голоси тварин)

  • Дуже сильний галас доноситься із – за паркану. Це так галасують тваринки, тому що вони голодні і ми маємо потурбуватися про них. Тому, для початку давайте пригадаємо як же розмовляють різні тваринки.

Дидактична гра « Хто як говорить?»

Мета: Розвивати вміння дітей звуконаслідувати голоси свійських тварин; закріплювати знання про них; виховувати бажання піклуватися про тварин.

Хід гри: Я вмикаю дітям звукозапис, поступово зупиняючи його.

Матеріали: звукозапис голосів тварин.

  • Дітки, чий це голос?

  • А давайте і ми спробуємо повторити. (останнім буде кіт)

  • А тепер давайте трохи відпочинемо.

Фізкультхвилинка «Котик рано піднімався, добре лапкою вмивався»

Котик рано піднімався (руки підняті вгору, стійка на носках)

Добре лапкою вмивався (рухи долонями по обличчі)

Посміхався неквапливо (діти всміхаються одне до одного повертаючись в сторони)

Швидше котик присідай (присідання)

Мишку лапкою хапай (сплеск в долоні)

Раптом муха задзищала (махи руками з звуками дддзз)

І кота роздратувала (руки на поясі)

Він її прогнав від себе (махи руками з звуками дддзз)

До роботи ж йому треба (присідання)

Дидактична гра «Хто що їсть»

Мета: закріплювати знання дітей про свійських тварин (що вони їдять); розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати бажання піклуватися про свійських тварин. Вчити слухати та розуміти запитання дорослого та відповідати на них.

Матеріали: ілюстрації тварин та кормів для них
Хід гри:

Я викладаю зображення на стіл. Завдання дітей відшукати картинки з кормами відповідно до того, чим та чи інша тварина харчується.

Тваринки бавились і дитинчата загубили своїх мам. Давайте допоможемо тваринкам відшукати їх мам.

Дидактична гра «Де чия мама?»

Мета: закріплювати знання дітей про тварин та їх дитинчат; розвивати мовну активність та мислення дітей; виховувати інтерес до тварин, увагу та кмітливість.

Матеріали: ілюстрації тварин та їх дитинчат.

Хід гри: Тож діти, «мами» просять нас допомогти знайти своїх «дитинчат». Давайте зробимо це. Перед вами лежать ілюстрації тварин та їх дитинчат але вони всі перемішані. Ми маємо кожній мамі знайти її дитинча.

(наприклад: діти хто це? Це корова. А як називають її дитинча? Правильно – теля. Відшукайте тут теля) Молодці діти. Ви чудово впорались.

  • Молодці діти, тепер Оленка знає як доглядати за тваринками. А нам час повертатися в садок. Сідаємо на потяг і повертаємося.

  1. Заключна частина.

  • Кому ми допомагали?

  • Що ми робили?

  • Що вам найбільше запам’яталось?

  • Молодці діти. От вам гостинці від бабусі (яблука)

скачати

© Усі права захищені
написати до нас