Ім'я файлу: Практична робота1.docx
Розширення: docx
Розмір: 15кб.
Дата: 22.05.2020

Задача 1

 До приватного нотаріуса звернувся його рідний брат з метою посвідчення договору дарування принтера для комп’ютера. Як повинен діяти нотаріус в цій ситуації? Які роз’яснення він повинен дати братові?

Розв’язання:

Відповідно до ст.9 Закону «Про нотаріат» «Обмеження у праві вчинення нотаріальних дій» передбачено, що нотаріус та посадова особа органу місцевого самоврядування не вправі вчиняти нотаріальні дії по відношенню до своїх родичів.

Названа стаття встановлює обмеження повноважень осіб, які мають право вчиняти нотаріальні дії, зокрема, нотаріусів та посадових осіб органів місцевого самоврядування. Це положення є необхідним для забезпечення важливих принципів неупередженості і незалежності під час вчинення нотаріальних дій.

Закон відносить до родичів таких осіб: батьків, дітей, онуків, діда, бабу, братів, сестер. При цьому ступінь споріднення з братами та сестрами не уточнюється.

Задача 2 

Гр. Савченко звернулась до суду з приводу оскарження неправильно вчиненої нотаріальної дії, в результаті якої була заподіяна матеріальна шкода. До якого провадження слід звертатися? Чи буде відшкодовуватись шкода, заподіяна неправильно вчиненою нотаріальною дією, якщо постраждалою особою є дружина нотаріуса? Яку відповідальність буде покладено на нотаріуса?

Розв’язання:

Стаття 9. Обмеження у праві вчинення нотаріальних дій

Нотаріус та посадова особа органу місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, не вправі вчиняти нотаріальні дії на своє ім’я і від свого імені, на ім’я і від імені свого чоловіка чи своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), а також на ім’я і від імені працівників даної нотаріальної контори, працівників, що перебувають у трудових відносинах з приватним нотаріусом, або працівників даного виконавчого комітету. Посадові особи органу місцевого самоврядування не вправі вчиняти нотаріальні дії також на ім’я і від імені даного виконавчого комітету. У зазначених випадках нотаріальні дії вчиняються в будь-якій іншій державній нотаріальній конторі, у приватного нотаріуса чи у виконавчому комітеті іншої сільської, селищної, міської Ради народних депутатів. Посадові особи, перелічені у статті 40 цього Закону, не вправі посвідчувати заповіти та доручення на своє ім’я і від свого імені, на ім’я і від імені свого чоловіка або своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер). Нотаріальні і прирівняні до них дії, вчинені з порушенням встановлених цією статтею правил, є недійсними.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас