Ім'я файлу: розвиток мовлення.docx
Розширення: docx
Розмір: 263кб.
Дата: 10.01.2022
скачати

Конспект заняття: з розвитку мовлення

Група: молодша

Дата: 29. 11. 2021р.

Тема: «Зайчик завітав у гості до малят»

Мета: вчити дітей відповідати на запитання за змістом картини, описувати тварин, складати розповіді з 2-3 речень; вчити утворювати іменники за допомогою зменшувальних суфіксів; правильно вживати прийменники до,на, в, з, біля, за, перед; вправляти у вимові звуків к, ч, щ, л, р; розвивати мовний апарат; закріпити знання дітей про тварин, що живуть у лісі; збагачувати знання дітей новими враженнями та переживаннями; виявляти ініціативу у спілкуванні з однолітками; розвивати мовленнєву активність: діалогічне та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, мислення, спостережливість, емоційне сприймання, творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати у дітей інтерес, турботливе та доброзичливе ставлення до тварин; вміння діяти за вказівкою вихователя.

Словник: збагачувати словник словами: заєць, зайчик, зайченятко, зайчисько, зайчатко; лисичка, лисонька, лисичка-сестричка, лиса – всьому лісу краса; вовчок, вовченятко, вовчисько; вовчок –сірий бочок, вовчику-братику; ведмідь, ведмедик, ведмежатко; клишоногий ведмідь, ведмідь всім набридь; білка, білочка; їжак, їжачок; дієслів – біжіть, стрибає; прикметників – пухнастий, сірий, маленький, вухатий, м’якенький.

Обладнання; іграшки зайчика, лисички, вовка, ведмедя, їжачка, білочки; картина «Дикі тварини в лісі», загадка, вірші.

Хід заняття.

І. Організаційна частина.

1. Привітання.

Доброго дня, малята сьогодні я у вас проведу відео заняття, з розвитку мовлення.

2. Відгадування загадки.

Хтось до нас у гості йде. Відгадайте, хто це?

Я вухатий ваш дружок,

В мене сірий кожушок,

Куций хвостик, довгі вуса,

Я усіх-усіх боюся. (Зайчик)

Діти, про кого ця загадка?

3. Мотивація.

Мені здається що наш зайчик сумний. Чи все з ним гаразд? (Він засмучений, сумний, неусміхнений, невеселий).

Що могло з ним статися? (Хтось образив його, він загубився, голодний, злякався вовка або лисицю тощо). Давайте ми його запитаємо що з ним сталося і чого він такий сумний.

ІІ. Основна частина.

4. Відео про зайчика.

А зараз давайте ми з вами подивимося відео про зайчика. Діти але дивіться і слухайте уважно о я буду задавати питання.

https://youtu.be/THXU75M6-3w

- Зайчик який?

- Які у нього вушка?

- Який у нього хвостик?

- Які лапки?

- А які у нього очі?

- Що він вміє робити?

Давайте опишемо зайчика, який прийшов до нас у гості.

5. Зразок опису про зайця.

«Заєць сірий, у нього довгі вуха, косі очі, коротенький хвіст. У зайця задні ноги довгі, а передні короткі. Заєць швидко стрибає.

- Як ще можна назвати зайчика? Зайчик - пострибайчик, зайчик - сіроманчик, зайчик – вуханчик ».

Діти повторюють розповідь-опис (2-3 дитини).

6. Картина зайчика у лісі.



- Малята, а який ліс зображено на картині?( зимовий)

- А як ви здогадалися що це зимовий ліс?( так бо багато снігу є)

- А хто там сидить під ялиною? ( зайчик)

- Якого кольору шубка ?(так білого)

- Що він робить? ( сидить під ялиною, напевно від когось ховається або шукає собі їжу)

7. Складання розповіді.

«Заєць живе в лісі, бігає він швидко, великими стрибками, бо задні ноги в нього довші. У зайця довгі вуха, він добре чує. Зайці їдять траву, кору, молоді гілки дерев, моркву, капусту. Удень вони ховаються під кущем, у густій траві, а ввечері йдуть шукати собі їжу.».

8. Слухання вірша про зайчика.

Малята, а зараз послухайте вірш про зайчика. Будьте уважні, бо я буду задавати питання.

В лісі тиша, в лісі звірі.

Ось зайчатка скачуть сірі.

Сірі їстоньки хотять,

Сірі з голоду тремтять.

Бідні, зайчики, голодні,

Ще на снідали сьогодні.

Якими словами у вірші говориться про зайчика?

  • Зайчик що робить?

  • Улітку зайчик ситий, а взимку? (Голодний).

- Малята, зайчик запрошує нас до себе в гості.

9. Фіхкультхвилинка.

Батьки, якщо ваші діти стомилися, перейдіть по посиланню, яке є на відео,

і відпочиньте.

https://youtu.be/-RHvTIIziAw

10. Дидактична гра «Скажемо ласкаво».

Малята, а чи знаєте ви хто ще живе в лісі крім зайчика? Ось подивіться на картинки, які звірі зображено.

Виставляю ілюстрації диких звірів: лисиці, вовка, ведмідя, білки, їжака).

  • Кого ви бачите? (Лисицю).

  • Як лисицю можна назвати ласкаво? (Лисичка, лисенятко, лисонька)

  • Як про лисичку говорять у казках? (Лисичка-сестричка, лиса – всьому лісу краса).

  • Вовк (Вовчок, вовченятко, вовчисько; вовчок –сірий бочок, вовчику-братику).

  • Ведмідь (Ведмедик, ведмежатко; клишоногий ведмідь, ведмідь всім набридь).

  • Білка (Білочка).

  • Їжак (Їжачок).

11. Промовляння чистомовок.

Малята, а давайте ми зараз з вами промовимо чистомовку. Повторюйте за мною.

Щем-щем-щем – зайченятко під кущем.

Лозі-лозі-лозі – спить ведмідь в барлозі.

Лі-лі-лі - живе білка у дуплі.

Ра-ра-ра – у лисички є нора.

Чок-чок-чок – колючий їжачок.

Ок – ок - ок – в лісі голодний вовк.

12. Дидактична гра «Знайди іграшку»

Мета: розвивати у дітей, уважність, бережливе ставлення до іграшок.

Обладнання: Іграшки звірят.

Хід гри.

Малята зараз ми з вами пограємо в гру, ви закриєте оченятка, а я розставлю іграшки, а ви маєте знайти. Добре?

Так.

Ось прийшли до нас, малята,

Білочки і зайченята.

І ведмедики, й вовки’.

Щоб погратись залюбки.

Не дивіться, я прохаю,

Де звіряток заховаю.

«ховаю» іграшки в групі, діти «знаходять», називаючи місце. Наприклад: «Ведмедик сидить на столі»).

Діти, вам сподобалося гратися із звірятками? Але їм вже час повертатися до дому, в ліс.

Давайте попрощаємось з звірятками. Скажімо до нових зустрічей, па – па.

ІІІ. Заключна частина.

13. Рефлексія.

  • Які тварини живуть в лісі?

  • Хто їм добуває їжу?

  • Яка дика тварина вам сподобалась найбільше?

  • Чому?

скачати

© Усі права захищені
написати до нас