Ім'я файлу: конспект природа.docx
Розширення: docx
Розмір: 21кб.
Дата: 15.12.2021
скачати

Конспект уроку Я досліджую світ

Дата: 25.11.2021

Школа:№24

Учитель: Шевелева Л.М

Методист: Коваль Н. М

Тема: Яка вона, Індія

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу

Мета: Розширити та ознайомити дітей з Індією, «шовковим шляхом»; Розвивати психічні процеси (уяву, увагу, мислення, пам'ять), загальнонавчальні вміння, (узагальнювати інформацію, аналізувати, робити вибір, підсумовувати матеріал, робити висновки). Виховувати пізнавальний інтерес до вивчення країн, шанобливе ставлення до інших країн та націй.

Обладнання:

Хід уроку

Вступна частина

І. Організаційний момент

1. Добрий день, діти, мене звати Катерина Вікторівна, сьогоднішній урок ми з вами проведемо разом, я дуже сподіваюсь, що урок буде для нас цікавим та корисним. Сідайте на свої місця.

Давайте подивимось з вами відео та дізнаємось, як люди вітаються у різних країнах світу. Поверніться один до одного та давайте привітаємось способом, який сподобався вам найбільше.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні в нас буде незвичайна мандрівка, ми з вами відправимось до чарівної та різноманітної країни Індія. Дізнаємось культуру та повсякденне життя. Ну що, вирушаймо в подорож.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Робота на зорову пам'ять

Давайте пригадаємо з вами, що ми вивчали раніше про Азію, на дошці зображені тварини, треба розподілити , що відноситься до Азіатських тварин

Які тварини мешкають лише в Азії?

  • Панда

  • Мавпа-носач

  • Сонячний ведмідь

  • Червона панда

  • Лорі

  • Птах-носоріг

  • Орангутан

  • Китайський алігатор

Основна частина

ІV. Оголошення мети і теми уроку

Як ви вже мабуть зрозуміли, ми сьогодні будемо мандрувати по цікавій країні Індія. Дізнаємось більше про те, що торговці з Індії часто перевозили Великим шовковим шляхом – про індійські прянощі.

V. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.

1. Розповідь – бесіда про Індію

Індія одна із найекзотичніших країн сучасного світу. Здавна вона вабить туристів та шукачів пригод. Неймовірні звичаї та унікальна культура виділяє її серед інших країн Азії.

Тварини Індії

1. Офіційна назва країни бере свій початок від назви річки Інд.

2. Згідно з індійським календарем, рік ділиться на 6 сезонів : весна, літо, мусони, осінь, переддень зими і зима.

3. В Індії виникли алгебра і тригонометрія. Індійський мудрець Аріабхата винайшов концепцію числа 0

4. Бавовняну тканину вперше в світі виткали в Індії. Слава індійської тканини швидко поширювалась світом і навіть Римські вельможі називали їх «тканим вітром».

5.Тварина, Індійський слон, Бенгальський тигр, Верблюд, мавпи, Мангусти.

2. Відео про Індію

Чи правда, що саме в Індії з’явилась гра в шахи?

Карі - це страва, чи прянощі?

Яка офіційна мова Індії?

3. Робота зі словником.(стіна слів)

Нью- Делі- столиця Індії.( показ на карті)

Сарі- традиційний жіночий індійський одяг.

Корова – священна тварина індусів.

Карі- найвідоміша страва індійської кухні.

4.Карта світу

На ваших партах знаходиться листочки, на них намальований світ, Об’єднайтесь в групи по 2 людини ( зі своїм сусідом по парті) та обведіть олівцем Індію. Знайдемо на карті столицю Індії, до речі, хто нагадає мені, як називається столиця індії ? Тепер ми з вами знаємо кордони Індії, ми молодці.

5. Шовковий шлях ( Відео)

6. Фізхвлинка

Які ви енергічні! Добре, сідайте.

Зараз, будь ласка, візміть свій підручник та віткрийте на сторінці 103. Ми більш детальніше дізнаємось про нашу сьогоднішню тему.

7.Читання тексту та розгляд малюнків.

8.Бліц-опитування

  • Що таке прянощі та спеції?

  • З яких частин рослини отримують гвоздику?

  • З якої частини дерева виготовляють корицю?

  • Якою частиною рослини є імбир?

  • З якої частини рослини отримують чорний перець?

9. Поява гості з Індії.(Звучить індійська музика.)

  • Намасте, я приїхала до вас з далекої Індії, з собою привезла прянощі і хочу,щоб ви їх дослідили за запахом, кольором та смаком.

10. Робота в групах «Досліджуємо прянощі»

- поділ учнів на 3 групи

- дослідження прянощів( чорний перець,імбир,кориця,гвоздика)

- запис результатів

- звіт представника

Підсумок дослідження

Заключна частина

VІ. Підсумок уроку

Відкритий мікрофон.

  • Що ви дізналися нового про Індію?

  • Продовжить речення « Я знаю, що в Індії…..»

  • Для себе на майбутнє я запам’ятала….

  • Найбільш за все мені сподобалось….


скачати

© Усі права захищені
написати до нас