Ім'я файлу: читання. Вода - джерело життя..docx
Розширення: docx
Розмір: 23кб.
Дата: 15.06.2021
скачати

Тема: Вода – джерело життя на землі

Мета: удосконалювати навички читання, поглибити знання учнів про значення води для людей, вчити сприймати монологічне мовлення; розвивати пізнавальні інтереси; розвивати уяву, творче мислення; виховувати любов до природи та шанобливе ставлення до неї.

Обладнання:мультимедійна презентація, «Капітошка», мікрофон, підручники відеофізкультхвилинка, лист з завданням .

Хід уроку

І. Вступ

1. Емоційний настрій уроку

- Пролунав уже дзвінок,

Він покликав на урок.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

Працюватимемо старанно,

Щоб почули у кінці, що у нашім 1 класі

Діти – просто молодці!

  • Діти, а який настрій у ваз зараз? (діти показують свій настрій)

  • Я сподіваюсь що хто має поганий настрій то нашому уроці він обов’язково підніметься.

  • Сьогодні на урок до нас завітав гість із мультфільму. (лунає пісня з мультфільму)

  • Подивіться чи впізнаєте ви його?

  • Хто це ?

  • Це краплинка, яка утворилась із води. Вода займає більшу частину Землі . Це можна побачити якщо поглянути на глобус . На ньому переважає блакитний колір . Ним позначають океани, моря, річки.

  1. Робота над скоромовкою

  • Давайте з вами навчимося швидко читати скоромовку.

(читання скоромовки вчителем)

Обережно хитрий лис

До нори вечерю ніс.

Біг додому лисом лис

Шелестів над лисом ліс.

  • Давайте прочитаємо скоромовку разом.

  • А тепер читають тільки дівчатка. А тепер читають тільки хлопчики.

  • Погляньте на останні слова в нашій скоромовці потрапили краплинки і розмили ці слова . Тепер нам не видно їх . Давайте спробуємо відтворити її.

Обережно хитрий _____(лис)

До нори вечерю_____( ніс).

Біг додому лисом _____(лис)

Шелестів над лисом ____(ліс).

  • Молодці! Ой, погляньте а на цю скоромовку потрапило трохи більше крапель води. Тепер нам не видно двох останніх слів в рядку. Давайте спробуємо відтворити цю скоромовку.

Обережно_____( хитрий лис)

До нори _______(вечерю ніс).

Біг додому _______(лисом лис)

Шелестів над _________(лисом ліс).

  • Діти, які ж ви молодці!

  • А хто спробує сам прочитати цю скоромовку? (читання скоромовки окремими учнями)

  • Можливо хтось запам’ятав і бажає розказати.

ІІ. Основна частина

  1. Завдання від Капітошки

  • Діти, Капітошка має для вас цікаве завдання. (вчитель дістає з конверта завдання)

  • Він хоче дізнатися, а яке значення води для людини та інших живих організмів?

  1. Робота над віршем

  • Послухайте уважно вірш «Ручай» Тамари Коломієць(демонстрація портрету письменниці) і скажіть яке значення ручайків?

1)Словникова робота

  • Але спочатку скажіть чи знає ви що таке ручай? (Ручай – невеликий потік води, струмок)

  • А що таке джерело?( Джерело – потік води, що витікає із землі)

2)Читання вірша вчителем

Біжить-шумить ручай.

  • Агов, не поспішай!

Куди тобі, малому,

В дорогу невідому!?

  • А я упертий зроду,

Несу до річки воду,

А там не забарюся –

До моря доберуся,

Таку роботу маю –

Я море напуваю!

3) Запитання за сприйманням тексту

  • Куди поспішав ручай? (нести до річки воду, напувати море )

4) Напівголосне читання в парах «Я – тобі, а ти мені»

- Відкрийте свої підручники на с. 67 . Зараз попрацюємо в парах . Ви читаєте вірш своєму сусідові, а потім навпаки.

5) Бесіда за змістом

  • Яким був ручай ? (малий та упертий)

  • Чи була відомою дорога ручайку? (ні)

  • Віднайдіть у вірші рядки, які говорять про це. (Куда мені малому в дорогу невідому)

6)Гра «Диктор телебачення»

- Хто бажає побути диктором та виразно зачитати вірш в мікрофон.

3. Фізкультхвилинка

4.Робота над оповіданням Констянтина Ушинського «Ліс і струмок»

- Зараз ми ознайомимось з оповіданням «Ліс і струмок», . Написав це оповідання великий педагог Констянтин Ушинський.

Прослухайте уважно це оповідання і скажіть, яка користь струмку від лісу?

  1. Вчитель читає оповідання

  • Яка користь струмку від лісу (захищати струмок від палючого сонця )

  • В тексті в нас зустрілись такі слово як гущавина. Чи знаєте ви що означає це слово? (Гущавина – місце, де кущі або дерева ростуть дуже густо).

  • А що означає могутній ?(той, що має велику силу)

  • А що таке рівнина? (це поверхня без западин та підвищень)

  1. Учні самостійно читають оповідання

  2. Бесіда за змістом прочитаного

  • На що скаржився струмок спочатку? (На те що ліс закриває від нього небо)

  • Що бажав струмок, щоб сталось з лісом? (щоб прийшли люди і його вирубали)

  • Як гадаєте чи правильно думав струмочок? (ні)

  • Як ви гадаєте, що трапилося б з струмочком якби люди вирубали ліс? (без захисту лісу швидко висохли слабенькі струмочки)

5. Розповідь за малюнком

- Роздивіться малюнок на с. 68 . Складіть історію про врятоване джерельце. Використайте для розповіді уривок із вірша Олени Ващук.

ІІІ. Підбиття підсумків (рефлексія)

  • Скажіть чому вода справжній скарб?

  • Чи потрібно її цінувати ?

  • Чи цікавим був урок ?

  • Що найбільше сподобалося ?

скачати

© Усі права захищені
написати до нас