Ім'я файлу: Урок з трудового навчання для учнів 4 класу.docx
Розширення: docx
Розмір: 391кб.
Дата: 23.03.2021
скачати

Урок з трудового навчання для учнів 4 класу

Тема: Виготовлення сніжинок

Навчальна мета: вчити учнів складання та вирізування паперу симетричної форми; продовжувати вчити учнів різати папір ножицями за прямими і заокругленими лініями; закріплювати вміння працювати з папером.

Виховна мета: виховувати акуратність і точність, любов до праці, інтерес до процесу створення речей своїми руками, естетичний смак.

Корекційно-розвивальна мета: розвивати дрібну моторику, інтерес до предмета, творчі здібності, уяву, мислення, пам’ять.

Тип уроку: урок виготовлення виробу.

Обладнання: папір, ножиці, зразки сніжинок, інструкція з правилами безпеки, роздруківки з покроковою інструкцією виготовлення сніжинки.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Підготовка робочих місць.

2. Привітання.

  • Доброго дня, учні, як Ваші справи? (Добре/чудово)

3. Нервово-психологічна підготовка.

Пальчикова гімнастика «Сім’я».

Перший пальчик - наш дідусь,

Другий пальчик - то бабуся,

Третій пальчик - наш татусь,

А четвертий - то матуся,

А ось цей малнький – я.

Ось і вся моя сім'я.

(Зігнути пальці в кулачок, потім по черзі розгина­ти їх, починаючи з великого пальця).


ІІ. Основна частина.

1.Мотивація навчальної діяльності.

  • Відгадайте загадку.

Наша матінка Завія

Нас із сита всюди сіє.

А як сонце припече —

Ми струмочком потечем. (Сніжинки)

2. Повідомлення теми та мети уроку.

  • У нас сьогодні дуже цікава тема уроку. Ми будемо навчитись виготовляти сніжинки.

3. Вступна бесіда.

  • Яка пора року настала?(Зима)

  • Які ознаки зими ви знаєте? (Сніг, мороз, холоди, ялинка, Новий рік, Різдво)

  • Коли ми кажемо зима, то обов’язково думаємо, що це сніг та мороз?(Так)

  • Із чого складається сніг?(Сніжинок)

  • Сьогодні на уроці ми будемо вирізати сніжинки.

4. Визначення корисності виробу.

Паперові сніжинки є одним з найпоширеніших новорічних атрибутів. Ними оздоблене все навколо. І навіть, якщо немає справжнього снігу, сніжинки на вікнах будинків, шкіл, дитячих садків і вітринах магазинів створюють по-справжньому зимовий настрій. Технологія їх виготовлення відрізняється простотою, а матеріал можна використовувати будь-який. Ось саме тому новорічна прикраса сніжинка є такою популярною. Щоб ваш виріб вийшов оригінальним і красивим, потрібно лише увімкнути фантазію і проявити трішки терпіння.

  • Чи доводилося вам розглядати сніжинки? (Так/ні)

  • Чому сніжинки на долонях швидко тануть? (Бо наші ручки теплі)

  • Розгляньте зразки сніжинок (на дошці висять різноманітні сніжинки).

5. Інструктаж щодо вироблення виробу.

  • Прикрашання до Нового року ялинки або зали не обходиться без вирізування сніжинок.Розглянемо варіант вирізання сніжинок:

  1. Візьміть аркуш квадратної форми та складіть його навпіл, щоб отримати великий трикутник.

  2. Потім ще раз навпіл і ще раз, поки не отримаєте трикутник, як на малюнку 4.

  3. Намалюйте олівцем контур, по якому будете вирізати, або ж одразу вирізайте.

  4. Обережно розверніть аркуш – сніжинка готова!

Трафарети сніжинок (ДОДАТОК 1)




6. Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Всі присіли.

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П'ять! Шість! Усі веселі.

Летимо на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли.

Дев'ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.

7. Самостійна робота учнів.

7.1. Інструктаж із техніки безпеки.

Повторення правил безпечної роботи. (У кожної дитини на парті інструкція).

Правила безпечної роботи ножицями:

  1. Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.

  2. Не тримай ножиці гострими кінцями догори.

  3. Ріж тільки на робочому місці.

  4. Під час роботи ножицями стеж, щоб рука не попала на лінію чи місце різання.

Учитель роздає дітям матеріали, показує учням, як потрібно тримати ножиці під час вирізування, нагадує правила техніки безпеки під час користування ножицями та нагадує інструкцію вирізання сніжинки.

7.2. Вирізування сніжинок.

Під час виконання учнями завдання, вчитель стежить за виконанням завдання, допомагає за потреби тим учням, які стикаються із труднощами. слідкує за правильною організацією робочих місць, вносить свої корективи, дає поради кожній групі. Нагадує про охайність під час виконання роботи.

ІІІ. Заключний етап.

1. Виставка робіт

2. Колективне обговорення якості виробів.

  • Вам подобається сніжинка, яку Ви вирізали?

3. Оцінювання робіт.

4. Заключна бесіда.

  • Ви дуже добре попрацювали. Чого навчилися сьогодні на уроці? (Вирізати сніжинки)

  • Що нам потрібно для того щоб вирізати сніжинку? (Ножниці, папір)

  • Вам сподобалось наше заняття? (Так/ні)

  • Спробуйте вдома намалювати чарівні візерунки, а потім вирізати сніжинки. Дякую Вам! Бувайте!


ДОДАТОК 1

скачати

© Усі права захищені
написати до нас