Ім'я файлу: Matem_2kl 24.11.17 р. (1).doc Розширення: doc Розмір: 59кб. Дата: 11.12.2020 скачати Пов'язані файли: Виступ спортсменів.docx кр.docx Міністерство освіти і науки України (Автосохраненный)проти.docx Зразки документ в.doc Теги ІТ.docx Тема. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового способом округлення. Порівняння виразу і числа. Творча робота над задачею. Мета: Формування предметних компетентностей: активізувати знання учнів з теми «Віднімання в межах 100 з переходом через розряд»; сприяти розумінню школярами поняття «віднімання одноцифрового числа способом округлення»; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, обчислювати вирази з дужками і без них; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне. Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес; комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів; соціальної: розвивати вміння учнів працювати один з одним; виховувати почуття відповідальності; здоров’язбережувальну. Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ - Кожен, хто приходить до школи, хоче досягти успіху. А щоб його досягти, треба бути на уроці: У – уважним С – старанним П – працьовитим І – ініціативним Х – хорошим учнем Що ви очікуєте від цього уроку? ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ І КОРЕКЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. Давайте закріпимо наші знання та дещо згадаємо. А для цього пограємо у гру «Мозковий штурм». Як називаються числа при додаванні? Як називаються числа при відніманні? Яка геометрична фігура називається квадратом? Чи зміниться сума, якщо ми доданки поміняємо місцями? (Ні). До якого десятка належать числа 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30. (Третього). Що ви можете сказати про число 45? Півень стоїть на одній нозі і важить 4 кг. Скільки кг він буде важити, коли стане на дві ноги?( 4 кг). Вступне слово вчителя. Хмаринка по небу гуляла, Краплинки усім дарувала. На землю летіли краплинки, Маленькі пухнасті сніжинки. Одна з них до нас завітала, Урок наш почуть забажала. Завдань принесла багатенько Краплинка ця дуже маленька. А щоб дізнатися її ім’я нам необхідно виконати завдання. Для цього уявимо себе «Шифрувальниками» та розшифруємо загадане слово. Тоді він з нами пограється. Гра «Шифрувальник». 45-23=22 20-1=19 32+18= 50 8+8=16 67-45=22 4+7=11 89-71=18 63+26=89 2+9=11
Так, діти, до нас, дійсно, завітав веселий та кмітливий Капітошка і на своїй хмаринці приніс нам багато цікавих і різноманітних завдань. А коли ми виконаємо всі завдання від Капітошки, то дізнаємось що людині дає ця розумна наука. За правильні відповіді Капітошка буде дарувати вам маленькі краплинки. Рушаємо ж у чудову країну знань! Завдання першої краплинки. Ось краплинку я знімаю, Вам завдання прочитаю. Хвилинка каліграфії. Запишіть сьогоднішню дату: 24 листопада Класна робота На які розрядні доданки си можемо розкласти число 24? (на 20 і 4). Так ось таша каліграфічна хвилинка буде складатися з прописування чисел 20 та 4. ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ Сьогодні на уроці ви вправлятиметесь у відніманні одноцифрового цисла від двоцифрового способом округлення. Будемо вирішувати вирази та задачі. Мотивація навчальної діяльності ( прийом «Коло ідей»). А для чого нам необхідно вміти це робити? IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ. Завдання другої краплинки. Ось краплинку я знімаю, Вам завдання прочитаю. Робота з підручником. Усний рахунок с. 62 №343 (прийом «Обери відповідь» Завдання третьої краплинки. Ось краплинку я знімаю, Вам завдання прочитаю. Молодці, дітки, ви гарно справилися з цим завданням. А тепер давайте розглянемо зразок вирішення прикладів за допомогою округлення та детальніше розберемо, як же потрібно їх обчислювати» Завдання №344 (знаходження прийому вирішення), Погляньте нам краплинка пропонує вирішити вираз 45-7 методом округлення. Згадайте, що ми робили коли додавали 1-ве число до 2-го? ( Ми 1-ве округлювали до 10). Отже, перше правило – це округлити 1-ве число до 10. Щож вийде, 45-10, але ж ми відняли більше ніж нас просили. На скільки більше ми забрали? (на 3). А щож нам тепер треба зробити? (повернути це цисло). Отже, 2-ге правило – додати число якого не вистачає. Отже, ми отримаємо вираз 45-10+3=38. Завдання №345(письмово з коментуванням.) Завдання четвертої краплинки. Ось краплинку я знімаю, Вам завдання прочитаю Фізкультхвилинка. Завдання п’ятої краплинки. Ось краплинку я знімаю, Вам завдання прочитаю Робота над задачею.№346 (творча задача) П’ята хмаринка дуже засмучена, адже налетів сильний вітер за зіпсував її завдання. Він здув усі числа з задачі. Давайте допоможемо їй її відновити. Про що йдеться в задачі? (фрукти) Що нам про них відомо? (було, використали) Що запитують? (залишилося) Робота над задачею.№347 Завдання шостої краплинки. Ось краплинку я знімаю, Вам завдання прочитаю А шоста краплинка дуже весела, адже вітерець не зіпсував її завдання. Давайте виконаємо і його. Про що йдеться в задачі? (сливи) Що означає число 22 ? (скільки лежало) Що означають числа 5 і 4 ? (скільки з’їли) Що запитують? (залишилося) Офтальмологічна пауза. V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ - А ось восьма краплинка хоче перевірити на скільки ви уважні та кмітливі. 1. Задача №348 (усно) Про що йдеться в задачі? (сливи) Що означає число 22? (скільки лежало) Що означає число 5 ? (скільки з’їли) Що запитують? (залишилося). Чи можемо ми відразу дізнатися? Яка інформація нам не знадобилася для вирішення задачі? Чому? Самостійна робота та взаємоперевірка № 349. Завдання дев’ятої краплинки. Ось краплинку я знімаю, Вам завдання прочитаю Давайте перевіримо, як же ви засвоїли прийом віднімання 1-го числа від 2-го. Та виконаємо самостійну роботу. Взаємоперевірка. VI. ПІДСУМКИ УРОКУ Чого навчилися ви сьогодні на уроці? Поясніть, як розв’язати вираз 53-9 (44) методом округлення? Чи досягли ви успіху під час сьогоднішнього уроку? Поясніть, чому ви так вважаєте? Що для вас сьогодні було складно? Отже, будемо вважати, що урок в нас дуже був цікавим, Навчив багато нас чому. Хай буде він для нас повчальним, За це подякуємо йому! |