Ім'я файлу: Тема.doc Класифікація ігор.doc
Розширення: doc
Розмір: 29кб.
Дата: 18.05.2020
скачати

Тема. Класифікація дитячих ігор.
Мета. Формувати знання студентів про класифікацію дитячих ігор. Розвивати логічне мислення. Виховувати стійкий інтерес до навчальної дисципліни.
Вид заняття: лекція.
Матеріально – технічні засоби та дидактичні засоби, ТЗН: опорний конспект.
Основна література:

Поніманська Т. І. Дошкільна педагогіка.ст.303-313.
Додаткова література:

Гра дошкільника: теорія і практика. Дайджест 5/ Упор. Г. І. Григоренко.- Запоріжжя ТОВ «ЛТД, 2007.

Хід заняття.


  1. Організаційна частина.

  2. Актуалізація опорних знань.


Що таке гра?

Які соціально-психологічні чинники спричинилися до виникнення гри?

Чому гра є супутником дитинства? Обґрунтуйте це твердження.


  1. Повідомлення теми, формування мети та основних завдань. Мотивація навчальної діяльності.

На занятті ми дізнаємось про класифікацію дитячих ігор.
Мотивація навчальної діяльності та повідомлення плану заняття:
План заняття

    1. Класифікація ігор за К. Гросу.

    2. Класифікація ігор за Ж. Піаже.

    3. Класифікація С. Новосьолової.

    4. Сучасна класифікація ігор.




  1. Встановлення між предметних зв’язків.

При вивчені цієї теми нам потрібні будуть знання із основ дефектології, логопедії, психології.


  1. Виклад лекційного матеріалу.




  1. Підведення підсумків заняття:

  • На прикладах спостережень за іграми дітей та враженнях свого дитинства доведіть положення про те, що гра є засобом розвитку і виховання дітей дошкільного віку.

  • У чому полягає своєрідність ігрової діяльності?

  • У чому полягає вплив науково – технічного прогресу на розвиток гри як феномену?




  1. Постановка завдання для самостійної роботи студентів.


Зробіть порівняльний аналіз різних класифікацій гри. Запропонуйте і обґрунтуйте свою.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас