Ім'я файлу: ЯДС 2-А (1)_1613843211 (3).docx
Розширення: docx
Розмір: 1305кб.
Дата: 31.03.2022
скачати
Пов'язані файли:
4 курс хореография.docx
3. драматичний театр.docx



Інтегрований урок з природознавства ( Я досліджую світ) та інформатики з елементами медіаграмотності

2 клас

Цілі:

  • освітня: сформувати на уроці поняття про зміни в природі навесні; учити спостерігати за об'єктами та явищами природи; аналізувати, порівнювати об'єкти та явища, робити висновки; узагальнювати й систематизувати знання про природу; показати взаємозв'язок природних явищ; формувати уміння активно й послідовно відстоювати точку зору;

  • розвивальна: розвивати світогляд учнів; навички усного і писемного мовлення; критичне мислення; увагу, уяву, пам'ять і вміння вести діалог; навички індивідуальної самоорганізації; креативне мислення; творчі здібності;

  • виховна: виховувати повагу до Батьківщини, народу; інтерес до предмету; активну життєву позицію; доброзичливість; справедливість; чесність; людяність; тактовність; повагу до старших, професії вчителя.

Природознавство (ЯДС): сторінка дослідника. Що таке першоцвіти? Як їх вберегти?

Інформатика: перегляд навчальних відео, картин художників, виконання вправ за допомогою освітньої платформи LearningApps.

Ключові компетентності: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами; уміння навчатися впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях.

Предметні компетентності: простежити за весняними змінами в природі; учити спостерігати за об'єктами та явищами природи; аналізувати, порівнювати об'єкти та явища, робити висновки; закріплювати вміння застосовувати знання про природу на практиці; розвивати спостережливість, прагнення глибокого пізнання природи; виховувати естетичні почуття, смаки, дбайливе ставлення до природи;

Обладнання: комп'ютер, відеоролики, предметні малюнки, картки з текстом, гілочка, картки, підручники.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Освітні галузі: природнича, мовно-літературна, інформатична.

Хід уроку

І. Організація класу. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація і корекція опорних знань.

1) Перевірка готовності класу до уроку. Привітання:

Доброго ранку! - травам росистим!

Доброго ранку! - квітам барвистим!

Доброго ранку! - сонечку ясному, людям усім і всьому прекрасному!

Доброго ранку, сонце і вітер!

Доброго ранку, ліси і поля!

Доброго ранку, плането Земля!

А всім присутнім зичимо здоров’я і добра!

А тепер до роботи братись пора!

Звучить спокійна музика.

- Уявіть, що у ваших долоньках - дрібка гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємнішим для всіх, хто зараз поряд з вами. Почнімо наш урок. Девіз нашого уроку (хором): «Вигадуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви!»

3) Робота з картинами відомих художників: ( додаток 2)

- Яка пора року зображена на картинках?

- Як ви дізналися, що на світлинах зображено весняну пору року? (відповіді учнів).

4) Відгадування загадки.

Де вона проходить —

Там травиця сходить,

Квіти розцвітають,

Солов'ї співають. (Весна.)

- Відгадайте загадку: «Росте, дихає, живиться, а ходити не може». (Рослина)

5) Інтерактивна вправа «Гронування»

— Що ви знаєте про рослини?

(Учитель на дошці вивішує слово «Рослини» та проводить від нього стрілки до слів, що називають учні: культурні, дикорослі, декоративні; дерева, кущі, трав’янисті; хвойні, листяні; багаторічні, дворічні тощо.)

ІІ. Повідомлення теми і мети. Мотивація навчальної діяльності.

- Щоб дізнатися тему нашого уроку, вам доведеться зібрати розкидані літери.

1. Гра «Зберилітери». ( Learning apps: https://learningapps.org/17426138 )

- Отже, настав час поговорити про те, які зміни відбуваються в житті рослин з приходом весни. Сьогодні ми розглянемо, як пробуджуються від зимового сну рослини. Дізнаємося, які рослини перші зустрічають весну.

ІІІ. Сприймання і первинне усвідомлення нового матеріалу.

– Перейдіть за посиланням та прослухайте відео «Рослини навесні»

Учні переглядають відео «Рослини навесні» (відео 1: https://drive.google.com/file/d/11aF3oV01AAxNKyublR2leRwfUiAgwJdJ/view?usp=drivesdk)

2) «Мозковий штурм»

– Чи сподобалося вам відео?

3) Вправа «Пригадай!»

— Які зміни відбуваються в природі навесні? ( тане сніг, льодохід, з'являються бруньки на деревах, температура підвищується)

4. Фізкультхвилинка

6) Бесіда щодо збереження рослин навесні. Червона книга України.

- До Червоної книги занесені рослини, які донедавна були в природі у великій кількості. Подумайте, чому цю книгу називають саме «червоною»? (Бо червоний колір – це колір небезпеки, перестороги, він привертає увагу).

6.1 Перегляд відео «Якщо кожен зірве букет підсніжників» .

Учні переглядають відеоролик про збереження першоцвітів, відео 3:

Запитання для обговорення:

- Що трапиться, якщо зірвати підсніжник?

- Чому першоцвіти не можна зривати?

- Першоцвіти не можна зривати, тому що він більше не виросте. А якщо їх продовжувати зривати, то ці квіти зникнуть.

- Отже, які першоцвіти занесені до Червоної книги України (первоцвіт, конвалія, пролісок, лілія лісова, тюльпан, підсніжник.)

Зробіть висновок:

Першоцвіти зривати не можна, їх потрібно оберігати.

V. Рефлексивно-оцінювальний етап.

1. Правила поведінки в природі. Цеглини лего. ( згодні- зелена цеглинка, не згодні- червона)

- А зараз я вам буду зачитувати правила поведінки в лісі, а ви якшо згодні піднімаєте руку.

✓ Можна залишати після себе сміття

✓ Можна ламати гілки дерев та кущів

✓ Не можна зривати і топтати рослини

✓ Не можна чіпати отруйні та незнайомі рослини

✓ Можна ловити тварин і забирати їх додому

✓ Можна чіпати пташині гнізда

✓ Не можна розводити багаття.

2. Кросворд «Весняні квіти» , (додаток 4)

  • Знайдіть у кросворді якомога більше назв весняних квітів. Читати можна у різних напрямах

4. Експресопитування

- А тепер давайте я починаю речення , а ви продовжуєте.

· На уроці я дізнався/дізналася...

· На уроці я зрозумів/дізналася...

· Тепер я знаю...

· Тепер я буду...

Додаток 2



"Фруктовий сад весною" (1881). Альфред Сіслей



"Весна в Живерні" (1900) . Французький живописець Клод Моне.



"Весна" Казимир Малевич.



«Весна. Велика вода», Ісаак Левитан



Цвіт яблуні” Михайла Беркоса.

Додаток 3



Рстя орлкосі ідсніжкинп

Додаток 4

М

А

Т

И

Й

М

А

Ч

У

Х

А

Т

Т

А

К

О

Н

В

А

Л

І

Я

К

С

Ю

П

І

Д

С

Н

І

Ж

Н

И

К

І

Л

Ь

Л

Р

І

Д

К

Р

Н

А

Р

Л

Ь

О

Ь

П

П

Р

О

Л

І

С

О

К

П

Н

Б

А

Б

А

Л

К

А

О

И

Б

А

Я

Р

Я

С

О

Н

Т

Р

А

В

А

Н

І

У

П

Р

И

М

С

В

І

Ч

Е


Список використаних джерел:

  1. https://learningapps.org/5525205

  2. http://elenaivchuk.blogspot.com/p/blog-page_3.html

  3. https://gallery101.com.ua/spring-in-art/

  4. http://zagadki1.ru/ua/zagadka/de-vona-prokhodyt.htm

скачати

© Усі права захищені
написати до нас