Ім'я файлу: 38153.docx
Розширення: docx
Розмір: 474кб.
Дата: 08.06.2021
скачати
Пов'язані файли:
галичина.docx



Бізнес-кейс.doc
Завдання до індивід роботи №1.docx



Одеський навчально – виховний комплекс «Гімназія №7 – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови»

Урок

з навчання грамоти

в 1- Н класі

тема

«Апостроф. Роль апострофа в українській мові. Вимова і написання слів з апострофом(читання). Опрацювання вірша Н.Красоткіної «В п’ятницю, у надвечір’я. »

вчителя вищої категорії,

вчителя - методиста

Князєвої Н.І.

2016 н.р.

Вчитель: Князєва Наталя Іванівна

Клас: 1

Предмет: урок навчання грамоти

Тема. Апостроф. Роль апострофа в українській мові. Вимова і написання слів з апострофом (читання). Опрацювання вірша Н. Красоткіної « В п’ятницю ,у надвечір’я»

Мета: формувати ключові компетентності : соціальні - вміння вчитися, працювати у взаємодії; предметні компетентності - формувати поняття «апостроф»,формувати вміння читати слова з апострофом, розвивати словниковий запас учнів,розвивати пізнавальну активність дітей, спостережливість. Виховувати повагу і любов до сім ї, родини.

Очікувані результати: учні повинні вміти читати слова з апострофом.

Обладнання: підручник,мультимедійна презентація, ілюстрації, предметні малюнки, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент. –1 хв

-Привітання

- Прошу відповісти на моє вітання після тієї фрази, яке порахуєте зверненням саме до вас.

-Здрастуйте, ті хто готовий творчо працювати!
-Здрастуйте ті, хто вміє мріяти ...
-Здрастуйте ті, хто мріє про літо!
-Здрастуйте ті, хто на весняні канікули добре відпочив!
-Здрастуйте ті, хто прийшов на урок дізнатися нове!
Психологічний настрій«Глечик щастя» -0.5 хв


Підніміть руки вгору, образно уявіть, що ви тримаєте над головою величезний глечик, цей глечик наповнений щастям, добром, позитивом, гарним настроєм, а зараз вилийте його на себе. Зберіться з думками, налаштуйтеся на хороший і плідний урок
II. Повторення та закріплення вивченогоматеріалу

1. Мовленнєва розминка.

Читання таблиці (дошка) 1 хв

Дза-джа аджа-адза

Дзо-джо оджо-одзо

Дзу-джу уджу-удзу

Дзи-джи иджи-идзи

2. Читання чистомовки.

Дзу-дзу-дзу-дзвеніла пилка. 1хв

Джу-джу-джу – бриніла бджілка.

3. Гра «Вчитель-учень» .Два питання з тексту «Бджілка»(парна робота)-1хв

Підсумок роботи. Створення ситуації успіху. Самооцінювання.

ІІІ. Створення проблемної ситуації

До нас приїхав потяг:





- Знайдіть зайвий вагон. Чому він зайвий?Як одним словом можна назвати цих людей? -1хв

2. -Вимовте це слово --- сім’я .

3. Складіть речення з цим словом.-фронтальна робота-1хв

4. Словникова робота-1хв

- Яким іншим словом можна замінити слово сім’я? (Родина)

- Так, родиною називають родичів, які живуть разом. Родина, сім’я – пишуться і вимовляються по-різному, але мають одне значення.

5. Складіть звукову модель до слова сімя –індивідуальна робота, вчитель на дошці, самоперевірка.-2хв

-Виділяємо звуки по черзі; прочитаємо та вимовляємо слово разом .(зв. модель)

- А тепер позначаємо ці звуки за допомогою букв. 1-2 учня біля дошки.-2хв

  1. Запишіть буквену модель цього слова. Назвіть ці букви так як вони називаються в алфавіті.

- Давайте прочитаємо ціле слово. Що вийшло? (сім’я)

Але ми вимовляємо це слово по-іншому. Скажіть ще раз це слово.

  1. Аналіз слова сім я 2.5хв

Проблема: [ й] [а ] позначили букву я. Але після букви, що позначає приголосний звук, буква я позначає звук [а] та м ‘ якість попереднього.

Що ж робити? Один мій учень запропонував відсунути букву я і прочитати її окремо. (Ось так. На дошці показати.-картки)

-Що з цього вийшло? Діти самі зробили висновок: якщо слова пишуться окремо, то це вже різні слова.

8. Повідомлення про апостроф

- Щоб такого не трапилось, в українській мові є такий спеціальний знак,який ставиться після твердого приголосного перед звуком й, і цей знак показує роздільну вимову у словах. Він дуже схожий на кому, лише ставиться вгорі. Називається апостроф. Апостроф – це унікальний знак, він є не в кожній мові. Вставте його на потрібне місце в нашому слові.

-Так скільки звуків в слові сім’я? Скількома буквами записано слово. Який знак використали на письмі,щоб позначити роздільну вимову звуків?

Вірш про апостроф( малюнок) 0.5хв

Я такий же, як знак розділовий,

І відомий шкільній дітворі.

Та в словах української мови

Я пишусь не внизу, а вгорі.

Спробуй лиш написати сімя –

Зразу стану потрібним і я.

Розвиток фонетичного слуху.1хв

9.Ігрова фізкультхвилинка. «Повторюй слова та присідай, якщо є роздільна вимова в слові та звук й.

Мати-м’ята , Валя- в’ялий, масло-м'ясо, буряк-бур’ян, б ‘ють-бюро, пір’ я- рядок, п’ є, прем’ єр, рюкзак, моряк, п ‘явка.( поставити в лист самооцінки позначку)

ІY. Робота над матеріалом.-5хв

1.Групова робота (всі випадки) - скласти звукові моделі та буквені. (предметні малюнки -під’їзд , м’ яч , в ’ юн , п’ є,

– презентація груп (на дошці) і порівняння. Якщо є помилки в роботах, вносяться корективи.

Робиться висновок разом з дітьми , порівнюючи роботи груп.

2.Узагальнення.

— З якою метою вживається апостроф у словах? (Щоб показати роздільну вимову приголосних звуків.)(таблиця на дошці)
— Після яких приголосних звуків пишеться апостроф? (Після твердих)

-Перед якими буквами пишеться апостроф? (Перед я, ю, є, ї)
— Які звуки вони позначають? [Два звуки [йа] [йу] [йе] [їїі])

Висновок.Так коли треба писати апостроф?

( після твердого приголосного звука перед звуком й )

_ ‘ йа - я

йу -ю

йе - є

йі - ї

3.Читання слів в букварі (або записані на дошці)(фронт та парами)-навчився читати слова –в табл. Самооцінки)

4.Практична робота. Візуалізація (слайди до тексту)-4хв





–Зараз ми завітаємо в гості до однієї родини. Ваше завдання слухати та запам’ятати слова, в яких треба треба писати апостроф і пояснити чому.

Наше подвір’я

У нас велике подвір’я . Від хати до воріт в’ється вузенька стежка. У квітнику ростуть рожеві мальви, запашна м’ята, полум’яні троянди. Моя мама Мар’яна Дем’янівна любить квіти. Ми з матір’ю виполюємо у квітнику бур’ян. На подвір’ї росте калина. Усією сім’єю милуємося ми її гронами.

  • Що вона любить?

  • Чим займається мати з донькою?

  • Чи потрібно допомагати своїй родині? Чим можна допомогти?

  • - Отже, який можна зробити висновок?

Що треба кожного дня робити якусь корисну справу, якесь добре діло. Бо ви сім’я, батьки відповідають за вас, хочуть бачити вас справжніми людьми – добрими, чемними, працьовитими і все роблять для цього. А ви повинні намагатися не засмучувати їх, піклуватися про них, допомагати їм.

5. Опрацювання вірша Н. Красоткіної «В п’ятницю, у надвечір’я»

1) Читання вірша вчителем. (помічають на полях незрозумілі слова)

Надвечір’я –початок вечора,або час перед вечором;

Міжгір’я - між горою;

Сузір’я –група яскравих зірок;

Вабить- притягує до себе;

Манить-приваблює своєю красою

Мигтить-блищить, зявляється на короткий час.

— Коли зібралася сім’я?

Читання слів хмарками.

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— Скільки слів з апострофом?-(лист самооцінки)

4) Вибіркове читання.

— Знайдіть слова з апострофом і прочитайте їх. Діти називають слова: п’ятниця, надвечір’я, міжгір’я, подвір’ячко, в’яз, сім’я, солов’я, подвір’я, сузір’я. За потреби вчитель пояснює значення слів.

3) Читання тексту учнями «ланцюжком» по рядках.

— Де зібралася сім’я?

— Прочитайте речення, що відповідають малюнку.

VI. Підсумок уроку

— З яким знаком ви ознайомилися?

— Що ви про нього дізналися? — Коли він уживається?

— Наведіть приклади.

— Закінчіть речення: «Сім’я — це...»
скачати

© Усі права захищені
написати до нас