Ім'я файлу: _Пряма. Крива. Ламана 28.10.21.doc
Розширення: doc
Розмір: 55кб.
Дата: 23.11.2021
скачати
Пов'язані файли:
вышка.docx
Презентація.pptx
Презентація.pptx
2070.doc
Рудоман Тетяна Іванівна.docx

Дата 28.10.21

Урок Математика

Тема. Пряма. Крива. Пряма.

Мета: дати по­няття про пряму і криву лінію, вчити креслити лінн; розвивати мислення; формувати навички лічби; виховувати організованість, самостійність наполегливість.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Очікувані результати:- розрізняти поняття «крапка», «точка»;

- позначати точку на площині;

-бачити пряму лінію в навколишньому середовищі;

- вміти креслити пряму лінію,ламану.

Обладнання: підручник,друкований зошит, віяло, додаткові картки.
Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Весела лічба.

Три веселі киці грались на травиці.

Песик теж до них прибіг. Скільки котиків усіх? (3)

На травиці біля хати метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг, одне чорне. Скільки всіх?(3)

В гості йдуть: Марійка, подружка Надійка,

Кучерявий Петрик — Веселун й бешкетник,

Щебетуха Леся, та рябенький песик,

З іграшкою Гнат... Скільки всіх малят? (5)

2. Порядкова і кількісна лічба (від 1 до 10)

- Паровозик чекає відправки!

Нумерація — в порядку, з голови і до хвоста.

Всі вагони на місцях? Чи нічого не забули?

Всі вагони причепили? Перший, другий, третій...

Ну, а ви знайшли, малята, де стоїть вагон десятий?

- Сусідів спробуємо назвати.

- Яке число стоїть ліворуч від 3? Яке число стоїть праворуч від 3? (Так само число 5,7,9)

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

- На цьому уроці ми будемо з’ясовувати, яка ж різниця муж такими геометричними фігурами як точка,пряма,крива.

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Фізкультхвилинка

1. Робота з підручником.

2. Робота із сигнальними картками.

— Відгадайте, діти, хто завітав до нас у гості.

Цілий день працюю в гаю, Діловито дзьобом б’ю,

Я не цвяхи забиваю,

Я комашок дістаю. (Дятел.)

— Як ще називають дятла? (Лікарем дерев.)

II. Мотивація навчальної діяльності. ПовідоМлення теМи й завдань уроку

— Дятел—мудрий птах.Він добре розрізняє,які дерева хворі, а які здорові. А нам із вами дятел допоможе дізнатись, що таке точка, як утворити пряму лінію, як виглядає крива лінія.

III. оПрацювання нового Матеріалу

1. Робота з підручником. Завдання 1 (с. 44)

Дзьобом «стук!» по стовбуру розумний тато-дятел:

— Давай-но, синку, змалечку математику вивчати.

Слід від дзьоба — це не крапка і не дірка, мій синочку. Математики назвали

Це поняття — точка.

— На першій плашці зображено точку.Спробуйте в ви поставити точку в повітрі. (Діти імітують.) І ще дві. Молодці.

«Стук-стук-стук» — намистечко — рядочок. Утворилась лінія із точок!

— На другій плашці дятел показує, як із точок, які щільно при- лягають одна до одної, утворюється лінія. Її ми бачимо на третій плашці.

Коли лінія рівненька, то вона Здавна називається пряма.

— На яких малюнках зображені прямі? (На 3 і 4.)

— Проведіть у повітрі пальчиком пряму лінію.

(Діти імітують різні варіанти прямих ліній: справа наліво, зверху вниз, під кутом.)

Що за лінія така, наче змійка, проповзла?

Вона зовсім не пряма. Називається — крива.

— Знайдіть плашку з кривою лінією.Проведіть у повітрі пальчиком криву лінію.

(Діти імітують різні варіанти кривих ліній.) — А що вам, діти, нагадує крива лінія? (Шнурок, хвильки, змійку, нитку...)

А ця лінія — мов паличку зламали. Тому лінію ламаною назвали!

— Знайдіть плашку з ламаною лінією. Проведіть у повітрі пальчиком ламану лінію.

(Діти імітують різні варіанти ламаних ліній.)

— Нащо схожа ламана на малюнку?(Блискавка,гори,дорога...)

Завдання 2 (с. 44)

Діти показують прямі, криві, ламану лінії та називають кольо-

ри, якими ці лінії зображено на малюнку. (Червона і чорна — прямі, рожева — ламана, зелена та синя — криві.)

Завдання 3 (с. 44)

Учитель на дошці, а діти в зошитах креслять під лінійку пряму,

продовжують її вправо червоним кольором, вліво — синім. Наголо- сити, що пряму можна провести вправо і вліво, наскільки дозволяє сторінка зошита.

Робота з довідничком (с. 45)

Всім відома істина оця:

Пряма не має ні початку, ні кінця. Червона точка на прямій лежить, Немов мурашка на стежиночці сидить. А синя точка з доріжки втекла,

Тому на прямій не лежить вона.

2. Фізкультхвилинка «Гра з дятликом».

Дятел «показує» сигнальну картку з певною цифрою. Діти по- винні стільки ж разів пострибати (плеснути в долоні, присісти, під- няти руки вгору тощо.)-віяло

3. Робота з підручником.

Завдання 4 (с. 45)

Під керівництвом учителя діти в зошитах позначають точку,

а потім проводять через цю точку дві прямі лінії. Учитель демон- струє класу кілька зошитів, у яких діти провели лінії в різних на- прямках. Висновок: через одну точку можна провести безліч пря- мих ліній.

Завдання 5 (с. 45)

Виконуючи завдання, діти спостерігають, що через дві точки

можна провести лише одну пряму.

4. Динамічна пауза (за вибором учителя).

5. Робота з підручником.

Завдання 6 (с. 45)

Діти креслять у зошитах пряму. Позначають червону точку на

прямій і дві зелені точки, які не лежать на цій прямій.

Діти обмінюються зошитами із сусідом по парті та перевіряють,

чи впорався товариш із завданням.

(Учитель на дошці показує різні приклади: спочатку коли дві

зелені точки лежать з одного боку лінії, потім — коли з різних боків.

Наголошує, що варіантів розміщення може бути багато.)

Завдання 7 (с. 44)

Висновок: через дві точки можна провести безліч кривих ліній.

IV. закріПлення й узагальнення знань учнів

Робота в зошиті з друкованою основою. Завдання 1–3 на с. 24

V. ПідсуМок уроку

— Чого навчив нас дятлик?

— Що вам сподобалось на уроці?
скачати

© Усі права захищені
написати до нас