Ім'я файлу: «Зв'язок в уміннях додавати та віднімати».doc
Розширення: doc
Розмір: 292кб.
Дата: 10.03.2021
скачати





Урок: математика

Тема: Зв'язок додавання і віднімання. Складання

прикладів на віднімання з прикладів на

додавання.
Мета: на основі дидактичних ігор розкрити зміст додавання і віднімання;

вчити використовувати зв'язок між додаванням і відніманням під час

розв’язування прикладів; закріплювати знання про склад чисел;

розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів.
Обладнання: малюнки з прикладами, геометричний матеріал.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади на додавання і віднімання в межах 10; повторимо, як пов’язані між собою дії додавання і віднімання.


ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. - Щоб гарно попрацювати на уроці, треба спочатку зробити спортивну розминку. Запрошую вас пограти в гру «Юний баскетболіст». Хто швидко і влучно закине м’яч у сітку?

8-5 4+3 3+6 2+4 10-5 8-4



7 3 6 4 9 5


2. - Діти, відомо, що хто займається з дитинства спортом, той зростає сильним, спритним. А хлопчиків таких беруть в армію в десантники. Чи хочете ви бути десантниками? Тоді слухайте мою команду: «У літаки! Ми вже в повітрі». Але що це?
( на дошці прикріплено математичну хмаринку, з якої падає дощ) Щоб краплинки долетіли до землі, треба обчислити приклади, написані на них.









1+6 9-4

8-2 5+3

3. - Наступне завдання десантникам таке: ви повинні приземлитися у лісі. Кожен у своєму заданому пункті. Шлях парашутиста зашифрований у прикладі. Здогадайтесь, куди повинен приземлитись кожен парашутист, і покажіть це стрілочкою.



1+5 3+2 9-5 10-2 6+3


6 8 9 5 4


  • Справились і з цим завданням, молодці.


4. - Приземлилися на чудовій галявині, посередині якої росте могутній дуб. У ньому дупло білочки. Скоро зима. Допоможімо їй зібрати шишки, грибочки, горішки, жолуді. ( на зображених малюнках записані приклади. Діти розв’язують їх і кладуть зібрані шишки, грибочки, жолуді, горішки білочці у кошик).
5. - А тепер повторимо склад чисел.

Гра «Доповни до …»
ІY. Основна частина.
1).Каліграфічна вправа.

- Повторимо написання цифр 1 і 3.

Ось один, чи одиниця,

І тонка й пряма як спиця.

Перші цифри – дві сестри.

Ось і третя – цифра три.

Трійку, третій із значків

Складено із двох гачків.
2). Математичний диктант.

- число, що передує семи.

- число, наступне після восьми.

- сусіди числа 9.

- сума чисел 3і 4.
- У живім куточку в школі

Є три рибки у воді.

Ще сім рибок дав Микола.

Скільки буде риб тоді?


  • П’ять метеликів літають

І на квіточки сідають,

Прилетів ось ще один.

Сів на квіточку і він.

Полічимо швидше всіх -

Цих метеликів прудких.
Перевірка: 6,9,8,10,7,10,6.
Фізкультхвилинка.
3). Гра «Рух автомобіля»

- Діти, як називають числа при додаванні?

Пограймо у гру «Прямий рух автомобіля» утворюємо приклад на додавання.



+ =



( у порожні кишеньки діти вставляють цифри)
- Складіть і запишіть у рядок три приклади.

- Діти, а як із прикладу на додавання утворити два приклади на віднімання?
Допоможе нам в цьому гра «Зворотній рух автомобіля»
Висновок: щоб дістати перший доданок, треба від суми відняти другий

доданок.

Щоб дістати другий доданок, треба від суми відняти перший

доданок.
Запишіть під кожним прикладом на додавання по два приклади на віднімання.

4). Віршовані задачі.

- Послухайте задачі, за кожною з них складіть приклад і запишіть.
1. Каже мати-квочка:

мене два синочки

І чотири дочки.

Скільки діточок у квочки?

2+4=6
2. Швидко їде Федя

На велосипеді.

А за ним ще п’ять хлоп’ят.

Скільки хлопців їде в сад?

1+5=6
3. Вийшла курочка гулять,

Зібрала своїх курчат.

Сім побігло попереду,

Три залишилось позаду.

Ой, хвилюється їх мати,

Бо не може порахувати.

Скільки усього курчат?

7+3=10


  • Перевіряємо приклади до задач. Самостійно під кожним прикладом на додавання складіть два приклади на віднімання.



5). Геометричні завдання.

Уважно розгляньте малюнок. Які фігури тут зображено? (кола і трикутники)

Чим вони відрізняються? (формою, кольором)

Складіть усі можливі приклади на додавання за цим малюнком і утворіть від них приклади на віднімання. (усно)

4+3=? 7-3=4

3+4=? 7-4=3

Y. Підсумок уроку.

- Скільки прикладів на віднімання можна скласти з прикладу на додавання? (два). У якому випадку лише один? ( коли перший і другий доданок – одинакові числа)

- Дякую всім за хорошу роботу на уроці.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас