Ім'я файлу: 2 клас (2).docx
Розширення: docx
Розмір: 18кб.
Дата: 26.11.2020
скачати

Тема:

« У світі казки чарівної»

Мета:Формування конкретного уявлення про особливості музичних казок.

Музичний матеріал: «Потвора», «Баба – Яга» А. Лядова, фрагмент кліпу «Баба-Яга», «Хвала Кощію», А. Зацепін «Колискова». Пісні «Сперечання Маші і Мішка» Г. Гладкова, «Казкові сни» Н.Май, «Колискова школі»О.Лобова.

Обладнання: фрагмент фільму «Там, на незвіданих доріжках», «В гостях у казки»,баян, ноутбук, монітор, дитячі музичні інструменти.

Літературний матеріал:казки «Баба Яга», « Кощій», «Потвора», ілюстації до народних казок, учнівськи малюнки.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Вхід дітей під музику «В гостях у казки»

Пісня «Сперечання Маші і Мишка».

Привітання. Побажання один одному гарного настрою.

Учитель: Я бажаю , щоб ви не тільки отримали гарні знання, а пішли з уроку з гарними враженнями, відкриттями і набутими заннями.

Про щось скрипить мостика,

І спиці знов не спиться,

Присівши на ліжку подушки

Вже нагострили вушка?(діти: так)

І відразу змінюються особи,

Змінюються звуки і фарби

Тихенько скрипить мостика,

По кімнаті ходить казка.

Перегляд фр. Казки « Там, на незвіданих доріжках».

Учитель: Яких знайомих героїв ви побачили? (Баба-Яга, Потвора, Кощій)

  • Як ви думаєте про що ми сьогодні будемо говорити на уроці?(відповіді дітей)

Учитель: у нас урок незвичайний , чарівний і ми з вами вирушаємо в казкову подорож.

  • Ви любите подорожувати?

Учитель: діти , плеснули в долоні і вирушили в подорож.

Пісня « Колискова школі» О. Лобова, «Колискова» А.Зацепін.

Учитель. Давайте порівняємо ці дві пісні. Одна звучить в повільному темпі , а інша в швидкому.Но вони дві колискові. Під одну дитина не може заснути тому,що вона має швідкий темп. « Колискова школі» звучить в повільному темпі і дитина засинає. І починається казка.

  1. Актуалізація знань.

Учитель. Сьогодні на уроці ми познайомимося з творчістю композитора А.К.Лядова. Музика є частиною життя, а література описує життя і без музики обійтися не може. Наше завдання – переконатися в тому , що це дійсно так.

А.Лядов народився 5 травня 1855р.у маєтку Полинівка. В родині професійних музикантів. Він ріс в артистичному колі.Лядов був прекрасним композитором і прекрасним піаністом. А.Лядов вважається одним з видатніших майстрів мініатюри — більшість його творів — це малі форми, тривалістю кілька хвилин. Серед найвідоміших творів Лядова — симфонічні картини «Баба-Яга», «Волшебное озеро» і «Кикимора». Також Лядов є автором великої кількості творів для фортепіано — прелюдій, мазурок, етюдів, багателей, арабесок та інших. Великою популярністю Лядова користувалися три зошити «Дитячих пісень», в основу їх лягли справді народні тексти старовинних, добилинних жанрів, закликань, примовок.

Казкові мотиви особливо яскраво проявилися в пізній творчості Лядова. Чарівний світ казки надихав його. Лядов говорив: «Дайте казку, дракона, русалку,лісовика,дайте, чого немає, тільки тоді я щасливий».

Учитель. Сьогодні ми познайомимося з казковою картиною «Потвора». Розкажіть, хто така Потвора? ( казковий персонаж, живе в болоті, Потвора- шкідлива , відноситься до негативним героям).

  • Сюжетом для Потвори послужили різні повір’я з слов’янського народу. Лядов взяв розповіді про те , як живе і росте Потвора, як нищить вона людину.

  1. Слухання музики А.Лядова « Потвора»

Учитель. Чи сподобалась вам ця казкова картина? Що саме сподобалось? Що ви представили,слухаючи п’єсу? (рожевий конвертик, в конверт вкладені терміни емоційного стану музики)

  • Який характер музики прозвучав?

  • Яким було ваш емоційний стан?

  1. Читання опису портрета Потвори.

  2. Слухання музики Лядова «Баба-Яга» ( червоний конверт, в конверт вкладені малюнки із зображенням різних , емоційних , яскравих , потворних.Треба вибрати за характером твору)

  3. Перегляд кліпу «Баба Яга».

  4. Фрагмент із кіпу «Хвала Кощію» ( синій конвертик – терміни емоційного стану героя). Характеристика поведінки героя і музичний супровід.

Учитель. Згадайте казку «Теремок» і головних героїв.

Мишка: пі-пі-пі.

Жабка: ква-ква-ква.

Півень: ку-ка-рі-ку.

  • Ці репліки зберігаються протягом всієї казки. У музиці така репліка називається «лейтмотив». Ця яскрава мелодія або ціла тема, застосовувана для характеристики героїв.

  1. Фізкультхвилинка.

  2. Гра на музичних інструментах. «Музична казка»

  3. Рефлексія.

  • Про що ми согодні говорили на уроці?

  • Що нового ви дізналися?

  • Які нові терміни слів ви почули?

Зелений конвертик. Тест-вікторина

  • Поставте стрілочки проти тих термінів , які відповідають словам.( Лейтмотив – зла маленька істота, живе у чарівника в кам’яних горах. Колискова –яскрава тема для характеристики головного героя. Потвора – тиха, плавна, співуча мелодія.)

Учитель. Подорож наша закінчилася і наостанок заспіваємо пісню Н.Май «Казкові сни»
скачати

© Усі права захищені
написати до нас