Ім'я файлу: Корекційно-розвиткове заняття Тілесна регуляція.doc Розширення: doc Розмір: 34кб. Дата: 12.11.2021 скачати Пов'язані файли: Курсовая работа.doc Тема: Тілесна регуляція Мета: формування навичок управління диханням, розвиток координації загальних рухів, саморегулятивних дій, довільної регуляції рухової активності за візуальним зразком та словесною інструкцією, формування вміння вслуховування в інструкцію. Хід заняття І. Початковий етап 1. Вправа-привітання. Усміхнись усім довкола Небу, сонцю, квітам... І тоді обов’язково Буде день привітним ІІ. Основний етап 1. Вправа„Спробуй виконати”. Психолог знайомить дитину із завданням. Картки з намальованими геометричними фігурами означають виконання певного руху, а саме: □ - руки в сторону ○ - руки вгору ▲ - руки вниз Психолог показує дитині картку, а дитина виконує відповідні рухи. (можливо, під спокійну музику) 2. Вправа “Пальчики “вітаються”. Кінчик великого пальця лівої руки “вітається”, по черзі торкається кінчиків вказівного, середнього, безіменного пальців цієї ж руки; та ж вправа виконується пальцями правої руки; та ж вправа виконується одночасно пальцями правої і лівої руки; пальці лівої руки почергово “вітаються” з пальцями правої руки (великий із великим, вказівний зі вказівним і т. д.). 3. Вправи на формування вміння управління диханням. «Задуй свічку». Короткий спокійний вдих носом, потім пауза (затримати дихання на 1-2 сек.) і довгий безперервний видих через ледве зімкнуті губи з промовлянням «пф», начебто гасячи свічку (дути можна на пальчики).«Нюхаємо квіточку». Навички правильного вдиху і видиху добре відпрацьовувати на таких вправах: дати дитині понюхати квітку, духи, фрукти.«Гарячий чай». У дитини в руках чашка, дитина робить вдих носом , а на видиху дує в чашечку, вимовляючи пошепки ф-ф-ф-ф, начебто студить гарячий чай. 4. Вправа «Виконай інструкцію». Дитині пропонується вислухати вказівки вчителя, запам'ятати їх і точно відтворити. Наприклад: 1) Намалюй квадрат. Проведи лінію згори вниз посередині цього квадрата. Намалюй коло навкруг квадрата. Увага! Дитина повинна починати роботу тільки після прослуховування всієї інструкції. Намалюй коло. Навколо нього — квадрат. Посередині кола зліва направо проведи лінію. Намалюй квадрат. Намалюй зірочку у верхньому правому куті цього квадрата. Намалюй іншу зірочку під лівим кутом цього квадрата. 5. Вправа «Кулак-ребро-долоня» Завдання полягає у послідовній зміні трьох положень кисті. Спочатку — легкий удар по столу кулаком, потім — ребром долоні, а потім — долонею. Спочатку психолог показує дитині, як виконувати завдання, потім робить його кілька разів із дитиною, а далі дає інструкцію: «А тепер ти роби сам, доки я не скажу припинити». 6. Вправа «Проба Озерецького» Психолог говорить учневі: «Зараз ми з тобою гратимемо ось у яку гру», — і кладе руки долонями на стіл. Потім по черзі стискає їх у кулак таким чином, що одна розпрямлена кисть лежить на столі, а друга — стиснута у кулак. Потім одночасно пози кистів міняються. Завдання виконується плавно, без пауз. Ця на перший погляд нескладна комбінація рухів організовується у єдине ціле за допомогою функції довільної саморегуляції. ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА |