Ім'я файлу: Методична розробка (2).doc
Розширення: doc
Розмір: 1371кб.
Дата: 15.11.2021
скачати
Пов'язані файли:
Ой летіла стріла.doc
Практична робота №2.docx
Педагогіка_дошкільна_для_сайта_1.docx
Фізичний розвиток немовлят курсова.doc
Античні міста.docx
Гошко Анастасія СБЗ-41 економіка (1).docx
Моя концепція.docx
[UAReferats.com]_C29N14832.doc
мет зош Г-4.docx
реферат (2).rtf
194445.docx
ТІ-01_Диханов_Ярослав_Асинхронн_лаб_6.docx
перзентація 1.pptx
доклад.docx



Методична розробка заняття

для гуртка «Паперопластика» на тему:

Тема заняття: Створення паперового “сердечка з квіткою” в техніці орігамі.
Мета заняття: Продовжувати ознайомлювати дітей з мистецтвом орігамі. Вчити дітей вибирати колір паперу відповідно до свого виробу, згинати папір по діагоналі, вертикалі, горизонталі ретельно прогладжуючи лінію згину. Надавати виробу відповідної форми, прикрашати його за бажанням. Розвивати дрібну моторику рук. Виховувати уважність.
Тип заняття: комбінований
Наочний матеріал: зразки робіт різних видів орігамі.
Матеріали: кольоровий або білий папір квадратної форми, ножиці, клей.
Техніка: орігами

Хід заняття

І. Повідомлення теми та завдань заняття.

Створення паперового “сердечка з квіткою”.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Наше з вами завдання – створити паперове сердечко, оригінальній подарунок до дня св. Валентина. Подарунок, який буде вирізнятись своєю неповторність і буде існувати в одному екземплярі, що додає цінності вашій роботі.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Слово вчителя за планом з демонстрацією наочності:

-Орігамі (оріґамі,  орі — «складати», камі — «папір», тобто «складений папір») — мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричнихзгинів і складок. Термін орігамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.

В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури орігамі складають без розрізів з квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів. У супереч найпоширенішій версії, у традиційному японському орігамі, що сягає ери Едо (16031867), цих правил суворо не дотримувались і в багатьох випадках аркуші розрізали (кіригамі ) або фігури складали не з квадратного аркуша, а з прямокутногокруглоготрикутного тощо.

Останнім часом орігамі стало досить популярним в багатьох країнах. В Україні орігамі ще не набуло такого широкого розповсюдження, хоча воно є досить дивовижним мистецтвом і для дітей, і для дорослих. 

Орігамі - і дитяча забава, і елемент дизайнуі. Заняття орігамі робить позитивний вплив на розвиток дітей, виготовлення виробів дозволяє повніше використовувати ресурси психіки, гармонійно розвиваючи обидві півкулі головного мозку. Удосконалюються дрібна моторика рук, рухи пальців стають більш точними, виробляється посидючість. Адже, щоб вийшла гарна фігурка, потрібні акуратність, увага, зосередженість. Крім того, складання виробів в техніці орігамі допомагає розвивати пам'ять, мислення, просторову уяву, кмітливість.

Численні дослідження свідчать про те, що заняття орігамі покращують якість життя дітей, зменшують рівень тривожності, допомагають забути біль і горе, підвищують самооцінку, сприяють налагодженню дружніх відносин, взаємодопомоги в колективі, допомагають встановити контакт між вчителем та вихованцем,

щов цілому поліпшує психологічний стан дітей і робить процесс навчання та виховання більш ефективним.


-Історія виникнення Орігамі

У країні Сходу сонця мистецтво орігамі називають мистецтвом цілого листа. Це одне з найголовніших правил оригамі - не додавати і не віднімати нічого зайвого. Завдяки цьому даний вид мистецтва вже тисячоліття вважається самим незвичайним і оригінальним. 
З'явилося орігамі майже відразу після появи паперу в Японії. Саме японці, а не першовідкривачі нового писального матеріалу - китайці, здогадалися використовувати папір як сировину для декоративних прикрас і виробів. Спочатку новий вишуканий і цінний матеріал використовували у проведенні різних релігійних церемоній. 
Слова «папір» і «Бог» японською мовою співзвучні. Тому всім паперовим виробам став надаватися релігійний сенс. У храмах стіни були прикрашені папером із зображенням богів і записаними їх заповідями. За допомогою листів розпалювалися жертовні багаття. В особливих паперових коробочках було прийнято приносити дари в храми. 
Масовість мистецтва оригамі придбало лише у дванадцятому-тринадцятому століттях. Коли папір поширилася по всьому світу, коли ціни на нього значно впали і зробили цей матеріал доступними. Потроху фігурки з паперу покинули межі храмів і монастирські стіни і стали відігравати значну роль у побуті мирських людей. 
Незабаром паперові фігурки стали використовуватися і в повсякденних церемоніях - під час весільних церемоній і святкових маніфестацій, а не тільки в таємничих божественних обрядах. Через деякий час фігурки орігамі стали використовувати і в якості прикрас для дому. 
Деякі майстри навчилися писати і ховати у фігурках послання, які могла прочитати, не порвавши, тільки людина, посвячена у таємницю орігамі. Такі послання часто брали красиві форми птахів, метеликів, квітів або простих абстрактних геометричних фігур. 
Але найчастіше використовувалася форма журавля, який спрадавна в Японії вважався символом довголіття та щастя. Така фігурка називалася цуру. З тих далеких часів і донині журавлики є для оригамісти дуже важливим і світлим знаком. А не так давно журавлик придбав і нове значення. Він став символом позбавлення від атомної загрози і променевої хвороби.

Мистецтво складання фігурок з паперу швидко закріпилося у феодальній Японії. Володіння папером, як матеріалом для створення різних форм, стало необхідною ознакою гарного смаку, грамотного виховання і зразкового освіти. Бути вчителем з паперової пластики стало почесною посадою. А заможні батьки не скупилися на зарплату, наймаючи оригамі-майстрів у вчителя своїм дітям. 
У якийсь момент з орігамі влаштовувалися цілі змагання та турніри. Багаті і знатні люди охоче бралися спонсорувати дані заходи. Будь-яке відношення до орігамі в ті часи вважалося значним і престижним. Часто доходило до того, що фігурки орігамі стали з'являтися на фамільних гербах знатних і багатих будинків. Вони стали символами і захисниками дому, сім'ї, вогнища, благополуччя. 
А от сам термін «орігамі» виник і закріпився значно пізніше, порівняно з самим мистецтвом. Це сталося тільки в 1880 році, коли дане мистецтво стало частиною аристократичного суспільства, коли воно увійшло в побут всіх японських сімей. Секрети складання різних фігурок з паперу передавалися з покоління в покоління, і така спадщина століть поступово стало не дешевше золота або фамільних коштовностей.
ІV. Практична робота:

-Постановка практичного завдання

На сьогоднішньому занятті ви маєте створити в техніці орігамі об’ємне сердечко з квіткою, що може виконувати “роль валентинки”.
-Етапи виконання роботи:

  1. Беремо квадрат з паперу, згинаємо навпіл, прогладжуємо лінію згину ретельно. За допомогою ножиць розрізаємо на дві рівні частини, суворо по лінії згину.





  1. Розташуйте аркуш паперу горизонтально, зігніть навпіл, розгорніть. Правий нижній кут загніть вгору до середини листа так, щоб вийшов трикутник. Розправте лист, виконайте те ж саме з іншими кутами. Вийшов прямокутник з двома буквами «Х».







3. Перехопіть по центру одну з них, зведіть пальці разом, що утворилася зверху воронку притисніть, щоб вона склалася в трикутничок. Повторіть цей крок для другого «Х».
4. Знайти центр трикутника.


5. Кожну частину трикутничка складіть навпіл в бік вершини.


6. Скласти отримані трикутнички в маленькі квадратики.


7. Перевернути роботу на іншій бік. Візьміть верхній кут ромба і опустіть його вниз до нижнього кута. Куточки по краях відігніть в середину, щоб форма тепер нагадувала орігамі сердечко. Знову переверніть заготовку на лицьову сторону.

8. Краї квадратиків, одержані в результаті кроку 6, загніть від центральної осі до їх центру.



9. Розкрийте трикутнички.

Інструктаж з техніки безпеки при роботі з ножицями, клеєм:

1. Користуватись лише ножицями із заокругленими кінцями.

2. Не залишати ножиці у відкритому вигляді.

3. Не можна класти пальці лівої (для ліворуких — правої) руки на лінію розрізу. Слід стежити, щоб пальці не потрапили під лезо.

4. Передавати товаришеві закриті ножиці кільцями вперед.

5. Використовувати інструмент тільки за призначенням.

6. Якщо папір складено у кілька разів, то ножиці слід нахиляти праворуч (ліворуч для ліворуких), заготовку слід тримати за край аркуша.

7. Не можна торкатися брудними руками обличчя, очей, особливо під час роботи з клеєм.

8. Для видалення надлишків клею слід користуватися спеціальною серветкою.

9. Різати папір,слід над столом.

10. Утримувати в чистоті й порядку робоче місце.
Практична діяльність учнів:

* Самостійна робота учнів

V. Підсумок уроку.

- Рецензування робіт.

- Звернути увагу на чіткість ліній, вибір кольорової гами та послідовність складання ліній, якість виконання сердечок та охайність робіт.

- Оцінювання.

- Завдання на наступне заняття: принести потрібні матеріали для виготовлення вітальної листівки “валентинки”.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас