Ім'я файлу: Урок Числівник.docx
Розширення: docx
Розмір: 19кб.
Дата: 04.12.2020
скачати

Тема уроку. Вимова та правопис найуживаніших у мовленні числівників.

Мета уроку:вчити учнів правильно вживати числівники у власному мовленні,проводити аналогії знань з різних предметів; розвивати системне мислення,причинно-наслідкові зв’язки,вміння виділяти головне,переходити від загальних знань до подробиць і навпаки;підвищувати мотивацію учнів до навчальної діяльності,формувати компетенції учнів,створювати обстановку співробітництва; виховувати почуття власної гідності,творчої свободи.

Методично-дидактичне забезпечення: географічна карта,ребуси,фотографії Шевченка,Франка,Українки , картки-тести, сигнальні прямокутники, картки парної та індивідуальної роботи , підручник, комп′ютер, телевізор, мультимедійні презентації.

Хід уроку

I.Організація учнів до уроку!

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів.

1 Мозковий штурм.

-Які частини мови ми знаємо?

-З якою частиною ми знайомились на попередньому уроці?

-Що таке числівник? На які питання він відповідає?

2 Мотивація навчальної діяльності.

-Чи можете ви сказати коли народились, чи коли сьогодні пробудились не використовуючи числівників?

-А спробуйте щось купити в магазині не вживаючи у своєму мовлення цифри?

-А як ви гадаєте числівник вивчають тільки на уроках української мови, чи ми можемо сказати,що цифри та числа є в математиці, природознавстві, літературному читанні,музиці,трудовому навчанні,образотворчому мистецтві,англійській мові та навіть фізичній культурі.

3.Оголошення теми і мети уроку.

-Сьогодні ми з вами спробуємо у цьому переконатись. Наш урок буде схожий на Кластер.

Ви знаєте з минулих уроків цей прийом. Ми протягом уроку з’ясу’мо і водночас повторимо все,що пов’язане з числівниками,числами та цифрами з різних навчальних предметів,щоб навчитися правильно вимовляти та писати числівники, а також систематизувати наші знання.

ІІІ.Вивчення нового матеріалу

1.Робота над прислів’ями.

Всі за одного і один за всіх. Працювати до сьомого поту.

-Як ви розумієте ці прислів’я? Які числівники є в них? Чи маємо працювати злагоджено.

Який числівник є у другому прислів’ї? А назвіть число,попереднє до числа сім.

2. Каліграфічна хвилинка.

Шість шістдесят шістсот шістдесяти вісімдесяти

3. Відпрацювання вимови числівників

50 60 16 13 12

4.Робота в групах

-Розгадайте ребуси. Складіть з одним на вибір речення.

100лиця 3буна ві3ла г1на і100рія ві3на

7я 100ляр смор1а пі100лет ви3мка під3мка

мі100 пі2л с3бав 3тон 3зуб гор1а

ІV. Узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок учнів

1.Робота з географічною картою.

-Показати океан, який займає друге місце за величиною? Третє?

-Скільки океанів об’єднує Світовий океан?

-Скільки материків є на землі? Утворіть від числа 6 інші числівники?

2.Вправа «Мікрофон»

-Які природні зони є на материку Африка? Скільки їх? Яка кількість рослин є у вологих екваторіальних лісах? Скільки серед них дерев?

-Які частини включає в себе Євразія? Скільки їх?

-Скільки планет обертаються навколо Сонця?(8)

-Скільки країн омиває Тихий океан? (50)

-Скільки всього вчені налічують сузір’їв?(88)

-Скільки зір у сузір’ї Велика Ведмедиця? (7)

3.Цікава природа

* Птах сіра мухоловка прилітає з кормом до свого гнізда 300 – 400 разів на день.

* Протягом доби новонароджений кит – малюк випиває 400 літрів молока.

* Бджола за день запилює 7000 квіток.

* Висота найвищої тварини на Землі – жирафа – 5 метрів, 50 сантиметрів.

* Полюючи за комахами, стриж за день пролітає 1000 кілометрів.

* Морські птахи за день з’їдають корму у 10 разів більше за власну вагу.

4.Підсумки фенологічних спостережень.

-Який сьогодні день тижня? Який по порядку?Чому дорівнює температура повітря?

-Яка пора року? Який місяць року?Назвіть релігійні свята цього місяця.

V. Фізкультхвилинка

VІ.Підведення підсумків.

-Чи дотримались ми свого кластеру? Чи систематизували знання про числівник та числа з різних дисциплін? Чи можна сказати,що ми працювали до сьомого поту.

-Як будемо писати 50 60 80?

VІІ.Домашнє завдання.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас