Ім'я файлу: konspekt-uroku-z-hrystyyanskoyi-etyky-dlya-uchniv-4-klasu-na-tem
Розширення: docx
Розмір: 25кб.
Дата: 22.12.2022
скачати
Пов'язані файли:
konspekt-uroku-z-hrystyyanskoyi-etyky-dlya-uchniv-4-klasu-na-tem
konspekt-uroku-z-hrystyyanskoyi-etyky-dlya-uchniv-4-klasu-na-tem

Тема. Творимо добро.

Мета. Розширювати й поглиблювати знання учнів про добро; розвивати бажання творити добро не чекаючи за це винагороди; виховувати почуття доброти, милосердя, інтерес до предмету.

Обладнання: проектор, презентація, картинки, індивідуальні картки для роботи в парах, конверти із «Золотим правилом», пам`ятки.

Перебіг уроку

1.Організаційно - мотиваційний етап

1.1. Привітання

Любі діти , у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Доброго дня! Усіх ми вітаємо.

Доброго дня! Всім людям бажаємо.

Доброго дня! Любим гостям зичимо.

Щастя й здоров`я всім бажаємо!

1.2. Спільна молитва

Милосердний Господи, пошли нам благодать Духа Твого Святого, що подає розум і зміцнює духовні сили наші, щоб ми, уважно переймаючи науку, виросли Тобі, Творцеві нашому, на славу, батькам нашим на радість, Церкві й Україні на користь.

Благослови нас, любий Боже!

Хай Твоя ласка нам поможе.

Знань на уроках набувати

І Тебе восхваляти.

Захисти нас , добрий Боже!

Від усього злого.

Дай нам мудрості твоєї

Добра та любові.

1.3 Девіз уроку

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно й плідно працювати.

1.4 Вправа «Очікування»

- Що очікуєте від уроку?

- Продовжіть вислів «На уроці я навчуся…»

2. Повторення раніше вивченого матеріалу

2.1.Усне фронтальне опитування

- Пригадаємо, що ми вчили на минулому уроці?

- Що таке щедрість?

2.2. Вправа «Вставимо пропущені слова»

Є така мудрість:

«Один … щедро і йому ще …; інший надміру …, а все одно …».

Слова із довідки: бідніє, ситий, додається, бережливий.

2.3. Скласти словесний портрет

Людина із щедрим серцем …

3. Актуалізація опорних знань учнів

3.1. Гра «Хто чим славиться?»

Соловейко - …(піснею),

сонце - …(теплом),

джерельце - … (водою),

колосок - …(зерном),

дерево - …(листям),

котик - …(ласкою),

собака - …(вірністю),

людина - …(працею, розумом, дружбою, добротою).

3.2. Гра «Незвичайна математика»

До + бім – ім + рік – ік + око – ко

- Яке слово утворилось? (ДОБРО)

4. Оголошення теми та завдань уроку

5. Засвоєння нових знань, формування нових умінь і навичок

5.1. Бесіда

- Що таке добро? (Добро – це корисна справа, вчинок)

- Що таке доброта? (Доброта – це чутливе, дружнє ставлення до людей)

5.2. Розповідь учителя

Біблія вчить, що кожна людина повинна робити добрі вчинки. Але «дорога добра» не завжди є легкою. Усе своє життя людина пізнає, що таке добро і зло. Їй доводиться боротися зі своїми думками та почуттями, робити вибір між добрим і поганим. Тому потрібно вчитися доброти, вчитися берегти та поважати один одного, бути вдячними, милосердними. Допомагаючи іншим, людина служить Богові, бо виконує Божу заповідь про любов до ближнього і чинить добро. За безкорисливу допомогу іншим Господь дарує людині добро. Кожен добрий вчинок, щире привітання, лагідне слово підтримки і розуміння, привітна усмішка, не залишиться непоміченими Господом Богом. Буває й так, що людина, здійснюючи гарні вчинки, може керуватися негативними мотивами:

- бажанням зарекомендувати себе з кращого боку;

- змусити гарно говорити про себе,

- отримати схвалення, подяку, нагороду.

При цьому людина не переймається щирим бажанням допомогти; внутрішньо вона залишається байдужою до проблеми того, кому допомагає. Тому в християнстві найвищу цінність має та доброчинність, яка робиться від чистого серця.

Зараз я зачитаю вам перлини Євангельської мудрості, які ми повинні взяти за основу своїх вчинків.

  • Не втомлюйся творити добро. Всяка справа може втомити. Після всякої праці, яка втомлює, хочеться відпочити. Та в головному не може бути втоми – не можна втомлюватись творити добро.

  • Не сурми про милостиню. Хай ліва рука не знає, що робить права. Коли правою рукою даєш милостиню, то нехай ліва не знає про це. Не треба оголошувати про свою добру справу, вона добра сама по собі.

«Тільки той у Бога матиме достатньо всього, хто буде щедрим на добру справу й охочим до милосердя».

Апостол Павло

- Якими повинні бути люди?

- Що в християнстві має найвищу цінність?

Фізкультхвилинка

Світ прекрасний навколо тебе –

Сонце ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки –

Нехай він буде таким навіки!

Нехай людина добро приносить,

Бо світ навколо любові просять.

6. Закріплення вивченого, поглиблення знань

6.1. Робота над оповіданням В.О.Сухомлинського «Чому дідусь такий добрий сьогодні»

Чому дідусь такий добрий сьогодні

Поліз Андрійко на шовковицю: привабили чорні ягоди. Навтішався вволю, а тут дощ пішов. Пересидів Андрійко дощ. Хотів злазити з шовковиці, аж дивиться – сидить під шовковицею дідусь Петро. Вийшов дідусь після дощу в сад.

«Що ж його робити? – Думає Андрійко. – Злізати з шовковиці - струсиш на дідуся всю воду з листя, змокне під дощем, захворіє». Сидить Андрійко, притулившись до гілки, боїться поворухнутись. Жде, поки дідусь до хати піде. А дідусь не йде.

Вже сутеніти стало, коли підвівся дідусь, питає:

- Чому це ти сидиш на дереві, внучку?

- Боюся струсити на вас краплі, дідусю…

- Злазь, Андрійку…

Дідусь відійшов, Андрійко зліз із шовковиці. Дідусь пригорнув і поцілував Андрійка. «Чому це дідусь такий добрий сьогодні?» - з подивом подумав онук.

6.2. Гра «Склади слово»

Із порядкових букв даних слів скласти слово: сонце, весна, карта, нарцис, вертеп. (СЕРЦЕ)

Фізичні властивості нашого серця:

- вага у жінок – 250г,

- у чоловіків – 300г,

- кількість ударів за хвилину - 65 -70,
- за 1 хвилину серце перекачує близько 5л крові, а за 70 років – 350млн. л крові.

А тепер стисніть кулачки – таких розмірів ваше серце.

Серце повинно бути скарбницею добра. Часто із людського серця може виходити зло. Дуже давно мудрий цар Соломон сказав: «Над усе, що бережеться, серце своє бережи, бо з нього виходить життя».

6. 3. Вправа «Якості серця»

- Виберіть якості доброго і злого серця.

Хоробрість, ввічливість, чесність, любов, милосердя, щирість, лінь, жадібність, неслухняність, образливість, боязливість, прагнення до бійки.

6.4. Вправа «Віднови вірш»

- Коли ми відновимо вірш, то дізнаємось, що Бог поклав нам у наші серця.

Небесний вогник

А квітам – ніжності й краси. (2)

А нам маленьким Божим діткам, (3)

Поклав у серце іскру доброти. (4)

Вечірнім зорям Бог дав світла, (1)

Нехай душа з гріхів воскресне, (7)

Світися, вогнику небесний, (5)

Щоби побачити твій , Боже, Рай. (8)

І темряву із серця проганяй. (6)

- То що повинно бути у наших серцях?

6.5. Робота в парах

Мудрість народна вчить, як на світі жить. Мудрість несе добро.

- Складіть прислів`я.

1 – похвалять, 2 – сам, 3 – хвали, 4 – себе,

5 – тебе, 6 – люди, 7 – нехай, 8 – не.

8 3 4 2 7 5 6 1

Не хвали себе сам, нехай тебе люди похвалять.

6.6. Складання «Золотого правила» поведінки.

«Поводьтеся з людьми так, як ви хочете, щоб поводилися з вами».

7. Підсумок уроку

7.1. Бесіда

- Наш урок добігає кінця.

- Чи справдилися ваші очікування?

- Чи цікаво вам було?

7.2. Вправа «Деревце, живи!»

Діти записують на листочках свої добрі риси характеру і прикріплюють до дерева.

7.3. Вручення пам`яток.

Сім тілесних доброчинностей

1. Голодного нагодувати.

2. Спраглого напоїти.

3. Роздягнутого одягнути.

4. Подорожнього в дім прийняти.

5. Недужного відвідати.

6. Померлого поховати.

7. Слабшого захистити.

Творім добро, любім свій край

І всю свою родину.

В молитві руки піднесім

За нашу Україну.

7.4. Спільна молитва за Україну.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас