Ім'я файлу: сенсорика кіт та миші.docx Розширення: docx Розмір: 20кб. Дата: 28.04.2022 скачати Пов'язані файли: КЗ.docx Тема: Пригода мишеняти Мета: Продовжувати фіксувати увагу дітей на формі предметів, навчати їх простим прийомам встановлення схожості і відмінності однорідних предметів , зіставляти форму предметів зі зразком; вчити розрізняти і називати кольори; вчити розрізняти і порівнювати предмети за величиною (великий – маленький); формувати образне мислення. Розвивати увагу, пам’ять, дрібні м’язи пальців рук, вміння слухати і чути дорослого; формувати дбайливе ставлення до оточуючих. Виховувати спостережливість, бажання виконувати завдання, чуйність, доброзичливість, чемність, охайність. Викликати у дітей позитивні емоції, зацікавленість, захоплення від гри. Матеріал: велика та маленька машини; кубики зеленого і жовтого кольорів; іграшка котик, мишка; дидактична гра «Залатаємо ковдру»; манна крупа, овочі: морква, картопля, зерно: кукурудза, пшениця, насіння гарбуза і соняшника, дидактична гра «Сонячні промінчики» (прищіпки), ілюстрація мишки. Хід заняття: ПРИВІТАННЯ У садочку новий день, всім говоримо добрий день Добрий день тобі й мені Всім ми скажем на Землі Сьогодні на заняття ми будемо допомагати звірятам. ІГРОВИЙ МОМЕНТ У нашій групі є котик, що хоче розповісти про пригоду, що сталася з ним уночі. В групу забігла мишка і стала тут хазяйнувати: бігати, іграшки шкрябати, шукати де спати, що їсти. Наш котик хотів її прогнати, але доки її ловив вони розкидали кубики по кімнаті. А прибрати він не зміг і просить вибачення за безлад. Тож давайте вибачимо його та допоможемо поприбирати. ДИДАКТИЧНА ГРА «НАВЕДИ ЛАД У КІМНАТІ» (діти визначають великі та маленькі предмети:, великі кубики зібрати в велику машину, маленькі в маленьку) Скільки кубиків розсипано на підлозі. Вони висипались з машин. Позбирайте великі кубики у велику машину, маленькі в маленьку. Якого розміру у тебе кубик? В яку машину треба його покласти? Молодці мої маленькі, як же швидко поскладали. Ви бачили мишку? Хоч котик її не зловив, але зробив світлину з мишкою. БЕСІДА ПРО МИШКУ Чи ж у неї вуха, ніс, очі? Скільки хвостиків? А скільки лап? РУХЛИВА ГРА «ДЕ СХОВАЛАСЯ" Так як котик мишку не зловив вона заховалася у нашій кімнаті, пошуками її? Давайте подивимося У якій ковдрі вона ховалася. А мишка то погризла ковдру. ДИДАКТИЧНА ГРА «ЗАЛАТАЄМО КОВДРУ» (кожна дитина тримає клаптик, називає колір та форму і кладе у відповідний отвір) У нас є латочки якими ми залатаємо дірки. Ось у мене латочка круглої форми синього кольору, я залатаю цю дірочку. Якого кольору твоя латочка? Якої форми? Яку дірочку залатаєш ти? БЕСІДА Звідки прийшла мишка? Чому ж мишка погризла ковдру? Може вона голодна? У її коморі закінчилася їжа. Що їдять миші? ДИДАКТИЧНА ГРА «ЩО ЇДЯТЬ МИШІ" (Дітвора в лоточках із групою шукають їжу, яку їсть мишка, називають і описують її) У нас є їжа, яку польові мишки полюбляють. Що у нас тут? Овочі і зерно. Подивіться, що довше морква чи картопля? Яка пшениця, а яка кукурудза? Які зернятка більші? Так як овочі, зерно вже з городів зібрали, мишка шукала у нас що поїсти, давайте зберемо їжу на зиму для мишки. ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДІТЕЙ «ПРИГОТУЄМО ОБІД» (Діти із змішаного зерна відбирають в тарілочку великі зернята гарбуза) Покажи мені великі зернятка? Покажи маленькі зернятка? Давайте швиденько повибираємо великі зернятка собі в тарілочку. Дякую мої малята, А тепер гайда гуляти І веселі ігри грати! ДИДАКТИЧНА ГРА «СОНЯЧНІ ПРОМІНЧИКИ" (Вихованці з допомогою прищіпок створюють кольорові промінчики для сонечка) Скажіть на вулиці зараз холодно? А сонечко є? Воно вже майже не гріє, лише світить. Давайте, щоб мишці було тепло у її нірці ми зробимо їй сонечко з кольоровими промінчиками. РУХЛИВА ГРА «КІТ І МИШІ» Котик спить, котик спить, А миші танцюють. (діти підходять до котика і танцюють) Котик спить, котик спить, І мишок не чує! Котик очі відкриває Та мишей наздоганяє! (діти тікають, кіт наздоганяє) Багато роботи ми з вами зробили Зібрали, зашили, обід наварили Погралися весело всі дитяти Пора до побачення гостям сказати! |