Ім'я файлу: 2 клас інформатика.docx
Розширення: docx
Розмір: 929кб.
Дата: 20.12.2022
скачати

2 клас (по О.Я. Савченко)

Тема. Передбачення результату виконання алгоритму.
Цілі уроку:

- навчальна: навчити надавати команди виконавцю в середовищах програмування, передбачати результати виконання алгоритму;

- розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення;

- виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.

Мета роботи:

формувати предметні компетентності: формувати вміння надавати команди виконавцю в комп’ютерному середовищі виконавця;

розвивати ключові компетентності:

- спілкування рідною мовою;

- інформаційно-цифрова компетентність;

- уміння вчитися.

Обладнання та наочність: дошка, проєктор, комп’ютери, презентація, відеоінструкція з безпеки життєдіяльності (БЖ) у кабінеті інформатики, фізкультхвилинка (руханка), гімнастика для очей.
Програмне забезпечення: браузер, Година коду, LearningApps.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

План роботи

-Привітання -2 хв

-Актуалізація опорних знань -5хв

-Мотивація навчальної діяльності -3хв

-Вивченя нового матеріалу-10хв

-Фізкультхвилинки-2хв

-Засвоєння нових знань -10хв

-Підсумки уроку -3хв
Хід уроку
І. Організаційний етап

Привітання

Пролунав гучний дзвінок

– Налаштуйтесь на урок.

Всі зібрались в класі діти?!

Домовляймось не шуміти.

Як питають – то кажіть,

Тільки руку підійміть.

Наш комп’ютер – то машина,

Ну а ти - лише дитина.

Про безпеку пам’ятай,

Що не знаєш запитай.

    1. Створення психологічного настрою

- Погляньте на мене своїми оченятами, посміхнімося один одному. Подаруймо частиночку своєї теплоти і гарного настрою всім, хто навколо (учні дмухають на руку).

- А тепер з гарним настроєм, беремося до роботи...

ІІ. Актуалізація опорних знань (

Згадуємо Правила поведінки в кабінеті інфориатики

https://cutt.ly/AjbR19u  

Бліцопитування

  1. Що таке послідовність дій?

  2. Що таке команда?

  3. Кого називають виконавцем послідовності дій? Наведіть приклади виконавців послідовностей дій.

  4. Складіть послідовність дій, як ви збираєтесь до школи.

Виконання інтерактивних вправ

https://learningapps.org/1935316

  1. Відріж нитку потрібної довжини.

  2. Приклади ґудзик.

  3. Затягни нитку в голку.

  4. Відріж нитку.

  5. Візьми одяг.

  6. Візьми голку.

  7. Приший ґудзик.

  8. Зроби вузол.

  9. Зав’яжи вузол на кінці нитки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Виконайте у зошиті завдання 1 стор. 56.

У комп’ютерних середовищах виконання алгоритмів ви вже домальовували різні малюнки, використовуючи команди малювання ліній.

Але під час створення власних малюнків доводиться також змінювати напрямок руху. Для цього є команди повороту.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються проектор, мультимедійна дошка)

Що означає в алгоритмах «рухатися праворуч»? Що означає «рухатися ліворуч»?

На які кути вміє повертати виконавець алгоритму Художник? Чи можна приблизно («на око») визначити кут повороту?





V. Засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок

Виконайте у зошиті завдання 2, 3 стор. 56-57

Фізкультхвилинка (

Учні виконують фізичні вправи.

Руханка https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

  2. Інструктаж учителя.

  3. Практична робота за комп’ютерами

Відкрий браузер, зайди на сайт «Година коду» до розділу «Художник». Виконай завдання.

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості

Гімнастика для очей https://www.youtube.com/watch?v=T9-CnfdD340

VI. Підсумки уроку. Рефлексія. (

- Діти, що нового ви дізнались на сьогоднішньому уроці?

«Сигнали руками»: учні піднімають великі пальці вгору, якщо добре зрозуміли тему, опускають великі пальці вниз, якщо не зрозуміли, махають руками, якщо, в принципі, все зрозуміло, але залишилися невеликі питання.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас