Ім'я файлу: музика леcя.docx
Розширення: docx
Розмір: 265кб.
Дата: 14.04.2021
скачати

Тема. Марш на театральній сцені.

М. Глінка «Марш Чорномора» — слухання.

Розучування пісні Пер Рустамова «Пісню заспівали ми»

Мета:

  • навчальна: учити учнів визначати особливості музики; дати визначення понять «марш», «опера»;

  • розвивальна: розвивати творчі здібності, емоційність учнів, уміння імпровізувати та пластичними рухами передавати емоційний зміст і характер музичних творів;

  • виховна: виховувати любов до музичої культури.


Музичний матеріал: М. Глінка «Марш Чорномора» (фрагмент); розспівка «Тук-тук чобіток»;

Наочні посібники: малюнки або ілю­страції до музичних творів; Обладнання:дитячі музичні інструменти; комп’ютер; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку

I Організація учнів до уроку.

  1. Музичне вітання.

  • Сьогодні я проведу у вас цей урок, але для початку нам потрібно привітатись, а так як у нас урок музики , то ми привітаємось по-музичному.

  • Стали всі рівненько, руки опустили, голівки підняли. Спочатку вітаюсь я, а потім ви. Спочатку кажу я – «добрий день вам діти, я вітаю вас», а потім ви «добрий день учитель, та мій любий клас».



  • Діти , ви гарно привітались, а тепер сідайте на свої місця. Перевірте свою готовність до уроку, у вас на партах не має бути нічого зайвого.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти , сьогодні на уроці ми будемо розмовляти про поняття

« Марш», розучимо пісню П. Рустамова «Пісню заспівали ми», а також прослухаємо М. Глінки « Марш Чорномора»
III. Вивчення нового матеріалу.

  1. Бесіда у формі діалогу.

Які жанри музики вам відомі?

Як називається театр, у якому можна переглянути й послухати оперу?

Що таке опера?

-Так, опера – це музично-драматичний жанр, що грунтується на синтезі музики, слова дії.

- Діти на вашу думку що таке марш? ( Марш – це музичний жанр, що має енергійний ритм і такт, для супроводження людей)

-Так, правильно, а ще марш посідає важливе місце в музично-театральних жанрах — опері та балеті. Маршова музика змальовує військові походи та веселі свята, мужніх, а інколи й казкових персонажів.

2.Показ маршу на театральній сцені.

- А зараз ми розглянемо на відео «Маршу Тореадора» з опери «Кармен» Ж. Бізе, але перед чим дізнаємося певні факти з життя композитора Жоржа Бізе.

Жорж Бізе народився в Парижі 25 жовтня 1838 р. Батько був перукарем, що не заважало йому займатися також співом. Мати добре грала на фортепіано, зналася на музиці і заохочувала сина до цього. Під її керівництвом Жорж з 4 років навчався гри на фортепіано. У 10-річному віці вступив до Паризької консерваторії, де здобув славу віртуозного піаніста і створив перші музичні твори. У 19 років юний композитор виборов Римську премію і отримав можливість 3 роки навчатися в Італії.

Тут, на батьківщині опери, він серйозно захопився оперним жанром.

Один з кращих творів композитора – опера «Кармен», написана в 1874 році

на замовлення паризького театру за однойменною новелою французького

письменника Проспера Мериме. Перша, ретельно підготовлена постановка

опери, була невдалою. Ж. Бізе був вражений, стан здоров’я композитора погіршився і за гри місяці після прем’єри серцевий напад обірвав його життя.

  • Тож, давайте прослухаєм «Марш Тореадора» з опери «Кармен» Ж. Бізе

  • Ви прослухали уривок з опери «Кармен» «Марш Тереодора», дайте відповідь на запитання:

  • Який характер має цей марш?( бадьорий, радісний)

  • Де звучить цей марш?( в опері)

  • Хто виконує цей марш — соліст чи хор?

IV. Вокально - хорова робота.


  1. Розучування та виконання розпівки «Тук-тук чобіток».

  • Діти ,а що нам потрібно робити щоб гарно співати?

  • Але перед тим нам потрібно повторити правила співу.

  • Можливо хтось знає?

Правила співу.

  • Руки мають лежати на колінах або на парті.

  • Сидіти рівненько, щоб спинки були виправлені, а голівки підняті.

  • Голосні співаємо округлено, а приголосні чітко.

  • Не викрикувати.

  • Отже, розпочнемо. Зараз я виконаю розспівку, яка називається «Тук-тук чобіток», слухайте уважно, бо після того як я заспіваю, ви маєте дати відповідь на таке запитання « про що розповідається в цій розповіді?»



  • То про що ж розповідається в такій розспівці ?

  • Давайте виконаємо розпівку разом. Руки на коліна, спинки рівненько. Увага!

V.Розучування пісні.

У чудовій музичній країні живе багато інструментів. Кожен інструмент може звучати окремо, але коли вони збираються разом, то утворюється оркестр, а керує ними музикант, якого називають диригентом.

  1. Виконання пісні

  • Сядьте рівненько та уважно прослухайте пісню і дасте відповіді на такі запитання:

  • Про що ця пісня.

  • Який характер мелодії?(танцювальний маршовий чи наспівний)

  • Яка динаміка?(голосно чи тихо)

  • Який темп пісні?(повільно помірно швидко)

  • Чи сподобалась вам ця пісня?



  • У вас в кожного лежать на партах слова цієї пісні , прочитайте їх уважно та скажіть чи є для вас незнайомі слова?

  • Отже , я граю перший куплет, а ви уважно слухаєте. Будемо вивчати пісню по музичних фразах.

  • Слухаємо першу музичну фразу.

  • Спочатку граю і співаю я,а ви уважно слухаєте. Потім за кивком моєї голови співаємо разом зі мною.

Сонечко засяяло

Золотими барвами

  • А тепер всі разом повторимо по складах першу фразу та заспіваймо першу фразу. Увага!

Вивчаємо другу фразу. Спочатку граю і співаю я,а ви уважно слухаєте. Потім за кивком моєї голови співаємо разом зі мною.

Коли про матусеньку

Пісню заспівали ми

-А тепер об’єднаємо ці фрази і заспіваємо.

-Вивчаємо приспів по фразам, спочатку граю і співаю я,а ви уважно слухаєте. Потім за кивком моєї голови співаємо разом зі мною, перша фраза

Пісеньку про неньку:

Ля-Ля-Ля!

Вивчаємо другу фразу приспіву. Спочатку граю і співаю я, а ви уважно слухаєте. Потім за кивком моєї голови співаємо разом зі мною.

Пісеньку простеньку:

Ля-Ля-Ля!

  • А тепер, об’єднаємо куплет пісні з приспівом. За кивком моєї голови співаємо разом зі мною. Увага!

Фізкульхвилинка

Ви вже трішки стомились тому давайте виконаємо фізкультхвилинку.

Встаньте всі із-за парт і розташуйтесь так , аби вам було зручно. Повторюйте за мною.

-Ви вже відпочили, тому ми продовжимо.

VI Слухання М. Глінки «Марш Чорномора»

  1. Слухання музики

Миха́йло Іва́нович Глінка (Глинка; 20 травня [1 червня] 1804  3 [15] лютого 1857, Берлін) — російський композитор, засновник російської класичної музики. В особі М. Глінки російська музична культура вперше висунула композитора світового значення. Спираючись на багатовікові традиції російської народної і професійної музики, досягнення і досвід європейського мистецтва, Глінка завершив процес формування національної композиторської школи, яка завоювала в XIX в. одне з провідних місць в європейській культурі, став першим російським композитором-класиком.

Творчість композитора багата й різноманітна: опери, симфонії, концерти для фортепіано з оркестром, сонати, камерно-інструментальні твори.
Слухання музики. М. Глінки «Марш Чорномора»


  • Який характер мелодії?(танцювальний маршовий чи наспівний)

  • Яка динаміка?(голосно чи тихо)

  • Який темп пісні?(повільно помірно швидко)

  • Чи сподобалась вам ця пісня?

Цей марш є уривком з опери « Руслан і Людмила»

-А для закріплення, прослухаємо повторно «Марш Чорномора»

VII.Підсумок уроку.

  • Давайте пригадаємо що ж ми сьогодні вивчати на уроці.

  • Які шумові музичні інструменти ви запам’ятали?

  • Яку пісні ми вивчали на уроці?

  • Про що вона?

  • Як називається марш який ми слухали?

  • Хто її автор?

  • Що на уроці вам сподобалось?

  • Я вам дякую за цей урок, ви всі гарно працювали. До побачення.


До уроку допускають :

Класовод ____________ А.В. Осипчук

Оцінка за урок :

Зауваження та пропозиції

План-конспект уроку з музичного мистецтва,

проведеного під час переддипломної педагогічної

практики в 3 класі Корощинської ЗОШ I- II ступенів

Олевського району практиканткою 143групи

відділення «Початкова освіта»

ВКНЗ «Коростишівський педагогічний фаховий коледж

імені І. Я. Франка» Житомирської обласної ради

Ратушинською Лесею Валентинівною
скачати

© Усі права захищені
написати до нас