Ім'я файлу: літ чит.docx Розширення: docx Розмір: 165кб. Дата: 24.05.2022 скачати Пов'язані файли: Как за 1 месяц избавиться от целлюлита и сделать попу круглой.do Донцул А.В. Економ_чне обгрунтування.docx проект з фізики джерела звуку.docx Копия особливеWord.docx Шкода лікеро.docx 6.pdf Бізнес планування тема 1.pptx Кратiк_1_економ.pdf Курсова робота. Невизначеність і ризик. Вимірювання ризику. Зниж EM_RGR.doc urkul539.doc зпз1.docx таке.docx Панасенко Юлія 32-ПО Тема: Літературні казки. Життєвий та творчий шлях Джозефа Редьярда Кіплінга Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю письменника Джозефа Редьярда Кіплінга, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов до літератури, до творчості письменника; Тип уроку: вивчення нового матеріалу Обладнання: щоденник, ручка, підручник, олівець і лінійка Методи та прийоми: мультимедійна презентація, робота з підручником, бесіда, гра «З’єднай», гра «Будова казки», рефлексія ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЧАТКУ УРОКУ 1.Привітання Ось дзвінок сигнал подав- До роботи час настав. Ось і ми часу негаймо, А урок свій починаймо. 2. Знайомство - Добрий день діти. Мене звати Аліна Вітвліївна. Сьогодні я буду проводити у вас урок української мови та читання. 3. Перевірка готовності учнів до уроку - Діти, давайте перевіримо чи все потрібне для уроку знаходиться на вашій парті? Вам знадобиться: щоденник, зошит, ручка, олівець та підручник. - Бачу всі готові, тож розпочинаємо урок. (Вчитель переконується, що учні приготували все необхідне для уроку (щоденник, зошит, ручка і підручник), слідкує за тим, щоб на партах не було нічого зайвого, і тільки потім починає роботу) 4. Емоційне налаштування Книжковий світ — то особливий світ. І безкінечний — наче море з небом. Почати можеш будь-коли політ. Для цього просто лиш читати треба! Діти, сьогодні на уроці нам з вами знадобиться: світлий розум, кмітливість і хороший настрій. Давайте посміхнемось один одному та будемо працювати. Урок – це країна знань, будьте ж допитливими та цікавими. 5. Прогнозування очікуваних результатів - Якими ви маєте бути на уроці, щоб час уроку минув не марно? (Активними, працьовитими,творчими,сумлінними) - Я сподіваюся, що саме таким буде наш урок і саме такими ви будете на сьогоднішньому уроці. ІІ. Актуалізація опорних знань - Сьогодні на урок до нас завітав чудовий гість. Подивіться будь-ласка, хто це?(Незнайко) (герой на презентації) - Так, діти,це незнайко. Він підготував для нас багато цікавих завдань і буде супроводжувати нас під час нашого уроку. 1. Повторення теоретичного матеріалу - Перше завдання-нам потрібно відповісти на запитання. Будьте уважні! - Що називається казкою? ( Казка – це цікаві усні оповідання з вигаданими героями, фантастичними подіями, дивом, вигадкою.) - Чим літературні казки відрізняються від народних? (Народні казки складає народ, вони не мають одного конкретного автора на відміну від літературних) - На які 3 групи поділяться казки? ( міфічні казки, побутові казки, казки про тварин) 2. Повторення вивченого про будову казки ( Робота з карткою «Будова казки») Незнайко потребує нашої допомоги. Необхідно з’єднати стрілочкою термін і його визначення. (сюжет, казка, основна думка) Незнайко хоче подякувати вам за гарні відповіді. ІІІ.Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. -Отже, ви, дітки, уже знаєте, що таке казки і якими вони бувають. На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про літературні,тобто ті, у яких є автор. Тож тема нашого заняття «Життєвий та творчий шлях Джозефа Редьярда Кіплінга, автора славетного «Мауглі» ІV. Вивчення нового матеріалу 1. Ознайомлення з життєвим і творчим шляхом письменника Джозеф Редьярд Кіплінг, англійський поет, прозаїк і новеліст, народився 1865 р. в Бомбеї в родині Джона Локвуда Кіплінга, ректора та професора Бомбейської школи мистецтв, і Еліс (Макдональд) Кіплінг. Його батько під враженням оповідань, написаних сином в училищі, знайшов йому роботу в редакції англомовної «Цивільної та військової газети», що виходила в Лахорі (Індія). У 1886 р. видається перша збірка віршів письменника «Департаментські пісні» і стає дуже популярною. Кіплінг – один із письменників, який зумів жити повноцінним життям, подорожувати багатьма країнами світу, познайомитися з безліччю людей. Він відкрив таємниці прекрасних людських стосунків, написав багато книг для дорослих і дітей. 2.Перегляд виставки книг, написаних для дітей. - Зараз ми побачимо виставки книжок, які написані для дітей Джозефом Редьярдом Кіплінгом. “Як у верблюда виріс горб” “Про кішку, що гуляла, сама по собі” “Мауглі” “Ріккі-Тіккі-Таві” “Слоненя” “Як було написано першого листа” 3. «Книга Джунглів» Найвідоміші твори Кіплінга — це дитячі казки, що склали два томи «Книга Джунглів», «Друга книга Джунглів». Чи знайома вам ця книжка? Кіплінг наділяє звірів людськими рисами, розповідає про те, як існують люди у світі джунглів. Основні персонажі збірки — хлопчик Мауглі, ватажок вовчої зграї Акело, ведмідь Балу, пантера Багіра, мудрий пітон Каа, слон Хатхі, жорстокий і самотній тигр Шер-Хан, його незмінний супутник, підступний і лицемірний шакал Табакі. Джунглі у Кіплінга постають як світ боротьби за існування, протистояння двох інстинктів — творення та руйнування, життя і смерті. Зграя завжди має свого ватажка, який забезпечує порядок, а порядок є умовою життя. У книзі показані реальні закони природи. 4. Фізхвилинка для очей Діти,ви втомилися? Тож зараз давайте відпочинемо. https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI V.Закріплення знань, формування умінь та навичок. 1. Бесіда про знайомство з новим автором - Хто такий Джозеф Кіплінг? - Коли він народився? - Які країни він відвідав? - Який його відомий твір для дітей? - Які ще книги вам відомі цього автора? 2. Гра «З’єднай» - Зараз спробуємо з’єднати тварин, які зустрічаються в казках англійського письменника Д. Р. Кіплінга відповідно до назв творів.
А ми сьогодні на уроці якими були? М – мудрими А – активними У – уважними Г – грамотними Л – люблячими І – ініціативними VІ. Підсумок уроку Рефлексія А зараз незнайко хоче зрозуміти,що ви запам’ятали,що вам сподобалось найбільше. На слайді ви бачите речення,продовжте їх. На уроці я сьогодні дізнався про.. На уроці було цікаво… Мені було складно… Підсумок Діти, ви сьогодні дуже гарно попрацювали. Незнайко вам дуже вдячний і він сподівається,що зустрінеться з вами ще раз. Дякую вам за роботу. До зустрічі! |