Ім'я файлу: урок математика.docx
Розширення: docx
Розмір: 122кб.
Дата: 20.10.2021
скачати


Тема. Додавання виду 8+а

Мета: 1) формування математичних компетентностей: здатність додавати числа виду 8+ а; вдосконалювати навички табличного додавання і віднімання іменнованих чисел; уміння розв’язувати задачі опрацьованих видів.

2) Розвивати логічне мислення, математичне мовлення.

3) Виховувати наполегливість у доведенні справи до кінця.

4)Формування ключових компетентностей:

- комунікативної(готовність до спілкування);

- загальнокультурної(толерантної поведінки);

- уміння вчитися(володіти умінням самоконтролю);

- діяльнісної(розуміти визначену вчителем мету навчальної діяльності, здатність самостійно працювати з підручником).

Обладнання:

Тип уроку: подорож

Хід уроку

  1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності. Оголошення теми і постановка завдань уроку

1. Привітання

-Добрий день! Сідайте.

Урок сьогодні буде незвичайним , бо до нас завітала дуже цікава гостя , відгадаючи згадку ви здогадаєтеся хто це.

На подвір’ї – біло-біло,
Ні стежиночки нема.
Завихрило, завістило –
Знов прийшла до нас…

-Правильно.Це зима.

-Сьогодні ми з вами відправимось у подорож зимовим лісом , будемо подорожувати зимовими стежинками а саме повторимо розв’язання приклади, задачі, попрацюємо з геометричним матеріалом виконаємо логічні завдання.

ІІ.Актуалізація опорних знань і способів дій

  1. Усне опитування

Зима прийшла до нас , бо почула що у зимовому лісі якась тривога. Тому запрошує нас туди розібратися і допомогти. То що, вирушаємо?

- Щоб зимовий ліс відкрив нам свої стежинки , нам потрібно порахувати від 10 до 20.

А тепер щоб , царівна Зима дала нам санчатка для подорожі , нам потрібно порахувати від 10 до 1.

-Ми вже можемо розпочати свою подорож , і на початку двох сміливців чекає завдання від лісовичка , щоб отримати перепустку далі.

Картка 1

  1. Задача

У класі 9 хлопчиків , та 5 дівчаток .Скільки всього дітей в класі?

Розв’язання:

9+5=14(д.)

Відповідь: 14 дітей в класі.

  1. Обчисли приклади

23-10=

12+45=

Картка 2

  1. Задача

В магазині було 9 ляльок і привезли ще 8 ведмедиків. Скільки всього іграшок стало в магазині?

Розв’язання:

9+8=17(ігр.)

Відповідь:17 іграшок стало в магазині .

  1. Обчисли приклади

32-20=

10+31=

  1. Усні обчислення

Поки Оля і Юля працюють для отриманням перепустки ,ми позбираємо шишки виразами, вони заважають нам проїхати, тому скоріше обчислимо їх:

9+4 16- 6 6+5

7+6 10+3 10-4

7+4 16-8 13-2

2). Рівняння

11+х=18

(Х=7)

3) Подивіться на малюнок, порахуйте й скажіть, скільки на ньому квадратів?

(5)


4.Задача

-Слухайте уважно задачу яка допоможе нам прибрати всі шишки.

Білочка назбирала влітку 9 шишок , взимку 7 шишок . Скільки всього шишок назбирала білочка ?

Розв'язання:

9+7=16(ш.)

Молодці, можемо продовжувати наш шлях до нових пригод.

  1. Формування нових знань і способів дій

  1. Підготовка до вивчення нового матеріалу

- Ой , а що це ? Нас спинили лисички , які підготували для нас завдання.

На галявині росте 5 кущів скільки ще кущів треба посадити , щоб їх стало 8?(3)

Назвіть склад числа(на слайді число , потрібно назвати склад цього числа)

4, 5, 6, 7.

-Попрощаємося з лисичками .

До побачення!

  1. Ознайомлення з новим матеріалом

Продовжуємо нашу путь далі.

Хто ж це у на на шляху ? Це маленький їжачок , він хоче навчити нас чомусь новому . Тож давайте дізнаємось ,що ж він для нас підготував.



На наочній основі демонструю пояснення додавання виду 8+5.

Другий доданок замінюємо сумою зручних доданків, таких щоб в сумі спочатку отримати один десяток і потім додати наступний доданок.

Щоб до числа 8 додати число 5, потрібно знайти склад числа 5 і поступово додавати:

8+2+3=10+3=13

Отже для того, щоб додати до 8 будь який други доданок , ми замінюємо його сумою зручних доданків й поступово додаємо.

  1. Первинне закріплення

- Наша подорож продовжується. Зараз ми далі поїдемо своїми санчатками .

- На нашому шляху гялявинка з пролісками . Нам потрібно назбирати букет пролісків , на кожній квіточці приклади ( з книжки). Діти читають приклад, розв'язують та записують.



Приклади, 2го стовпчика розв'язуємо разом.

Які молодці, скількипролісків ми назбирали.(8)

- Подорожуємо далі.

2)Фізкультхвилинка

  1. Закріплення, формування нових вмінь і навичок

1) Робота з підручником

- Увага! Увага! Ми наближаємось до лігва ведмежат .

Діти, тут живе сім'я ведмежат. Вони розповідають що далі дорогу засипало , вони допоможуть нам її розчистити , якщо ми порахуємо скільки всього ведмедиків .

Ми сім'я ведмедів,

Дуже любим мед ми .

П'ять діточок і я матуся ,

Порахуй нас , бо я розізлюся .(5+1=6)

Зверніть увагу на завдання№1 у підручнику



Але спочатку ми з вами пригадаємо план роботи над задачею.



Що означає число 10?(Кількість олівців ,які поміщаються в коробці)

Що означає число 8?(Кількість кольорових олівців)

Що означає число 3?(кількість простих олівців)

Отже, якщо у Мирона було 8 кольорових, і 3 простих олівці , то про що ми дізнаємося на підставі цих двох даних?( Кількість всіх олівців)

Якою дією?(Додавання 8+3)

Отже ,якщо в коробці поміщається 10 олівців, а ми дізнались скільки олівців всього було у Мирона , то про що ми можемо дізнатись?(Кількість олівців ,які помістились і які не помістились в коробку)

Якою дією?(віднімання)

Розв'язання

1)8+3=11(ол.)-всього у Мирона.

2)11-10=1(ол.)- не помістилось в коробку.

Відповідь: У Мирона всього 11 олівців ,1 олівець не помістився в коробці.

Запишіть завдання 4

Виконуємо самостійно перший і другий стовпчик.

3 і 4 стовпчик виконуємо разом .



31+9-8=32 (15-5)+4=14

42-2-7=33 (23-3)-4=16

30+40-5=65 (16+4)-10=10

70-30-40=0 (41-1)-40=0

Звернімо увагу на завдання 5.



Що означає число 36?(кількість всіх автомобілів в автопарку)

Що означає число 13?(кількість автобусів)

Якщо нам відомо , що в автопарку всього було 36 автомобілів, 13 –автобусів, то про що ми дізнаємось?( скільки було вантажівок)

Якою дією ми про це дізнаємось(віднімання)

Якщо нас відома кількість вантажівок і автобусів , то про що ми можемо дізнатись ?( яких автомобілів було більше і на скільки)

Якою дією ми про це дізнаємось?(віднімання)

Розв’язання

  1. 36-13=23(в.)- в автопарку.

  2. 23-13=10(в.) –більше.

Відповідь :вантажівок було 23 , більше ніж автобусів на 10.

2) Щоденні «3»

Робота з другом, хто впорається швидше

-І ось уже останнє завдання від ведмежат.

Зверніть увагу на завдання 6 в підручнику.



А 8 см В

С ? на 4 > D

Розв’язання

8+4=12(см)

Відповідь: довжина відрізка СD 12 сантиметрів.

  1. Підсумок уроку та рефлексія навчально-пізнавальної діяльності

Що на уроці вам вдалось найбільше?

Що було важчим?

Над чим ще варто попрацювати?

Наша подорож підійшла до кінця , ми допомогли царівні Зимі ,і вона дуже вдячна вам за допомогу .

Домашнє завдання

Приклади 7 с.49 Рівняння 8 с.49
скачати

© Усі права захищені
написати до нас