| Запорізька дитяча школа мистецтв №4
ПЛАН
відкритого уроку з предмету “Сольфеджіо”
з учнями 7-го класу музичного відділення
з теми “Септакорд ІІ ступені” Викладач:
Соколенко Н.Б. Запоріжжя
Тема уроку: Септакорд ІІ ступені
Дидактична мета: узагальнення та систематизація знань про вивчені септакорди, вивчення септакорду ІІ ступені, формування початкової навички будови, розв'язання та інтонування ІІ7 в мажорі і мінорі
Виховна мета: вірна спрямованість слухової уваги, активність у накопиченні знань та слухових уявлень
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
бліц-опитування:
Чому акорд з чотирьох звуків називають септакордом? Які септакорди були вивчені на уроках з сольфеджіо? На яких ступенях будуються Д7 та ввідні септакорди? Які з перерахованих септакордів будуються у гармонічному мінорі? В якому ладу будується МVІІ7? Яка септіма утворюється між крайніми звуками Д7? Який тризвук лежить в основі Д7? Як ще можна назвати Д7? Як буде називатися VІІ7, побудований у натуральному мажорі? Як буде називатися VІІ7, побудований у гармонічному мажорі й мінорі? Які три основні функції існують в ладу? Як визначити, до якої функції відносять септакорд? З яких тризвуків складається Д7? До якої функції він відноситься?
Робота зі схемою (додаток 1)
визначити септакорди, підібрати до них асоціації:
розспів у тональності C-dur, спів диктанту напам'ять (додаток 2).
ІІІ. Пояснення нового матеріалу
Аналіз септакордів, які використані у диктанті. Повідомлення теми уроку через визначення септакорду у 5-6 такті. Визначення стійкості акорду та способів його розв'язання. Ознайомлення з правилом (додакто 3)
ІV. Закріплення нового матеріалу
прослуховування музики (додакток 4);
Я. Степовий “Край долини мак”; С. Ламар “Je t’aime”;
будова ІІ7 в Н-dur (н, г), bis-moll, розв'язаня та інтонування; сольфеджування з попереднім аналізом (додаток 5):
слухова робота за картками (додакток 6):
-
-
-
гармонічний мажор
мелодичний мінор
зб. 4 – в6
зм. 7 – ч.5
тембровий диктант (додакток 7).
V. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання роботи учнів.
Домашнє завдання.
вивчити правило; знайти ІІ7 в нотах з музичного інструменту.
Література
1) З. Барська. Гармонічне сольфеджіо на основі української музики, ч.1. – К., 2000.
2) Н. Долматов. Музыкальный диктант. – М.: Музыка, 1972.
3) М. Карасёва. Современное сольфеджио, ч.1. – М.: Консерватория, 1996.
4) Н. Котикова. Сольфеджио для ДМШ (5-7 кл.) – 5-е изд. – Л.: Музыка, 1986.
5) В. Лукомская. Слуховой гармоничный анализ в курсе сольфеджио. – Л.: Музыка, 1983.
6) Ж. Металлиди, А. Перцовская. Мы играем, творим и поём: учебник для 7 кл. ДМШ. – СПб.: Композитор, 1998.
7) О. Хромушкин. Джазовое сольфеджио для 3-7 кл. ДМШ (2-е изд.). – СПб.: Композитор, 2001.
| 5`
10`
5`
5`
20`
10`
10`
5` 4`
15`
5`
|
скачати
|