Ім'я файлу: 3 кл 21 ур.docx
Розширення: docx
Розмір: 146кб.
Дата: 02.12.2020
скачати

Тема семестру: Розвиток музики

Тема уроку: Розвиток музики різних жанрів

Мета:

навчальна:

- Удосконалювати знання учнів про танці різних народів, зокрема бальні танці;

- вчити їх емоційно сприймати музику;

-прослухати музичний твір та навчати аналізувати, навчати висловлювати свої особисті думки та враження з приводу музичного твору

-розучити перший куплет пісні, навчати співати інтонаційно чисто ,ритмічно, виразно промовляти літературний текст;

розвиваюча:

розвивати навички яскравого, образного виконання пісні;

- розвивати естетичні смаки дітей, прививати їм любов до слухання музики, вміння аналізувати прослухані твори.

- розвивати музичний слух, почуття ритму

- розвивати  вміння  логічно  та  аргументовано  висловлювати  свої  думки  щодо 

прослуханої  та  виконаної  музики;

виховна:

- виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.

-  прищеплювати зацікавленість історією музичного мистецтва.

Музичний матеріал:

Фридерик Шопен «Вальс», «Полонез»

С.Левченко, А.Олейникова «Рушничок»

Обладнання: план-конспект, музичний інструмент, комп’ютер, аудіо записи, нотні посібники, підручник.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1. Музичне вітання.

- Учні, сьогодні урок музичного мистецтва з вами проведу я, мене звуть Василь Олександрович. Давайте привітаємось музичним вітанням:



2 . Оголошення теми уроку.

Учні, тема уроку: Розвиток музики різних жанрів

Мотивація навчальної діяльності:

Танець — вид мистецтва, в якому засобами створення художнього образу є рухи й положення тіла танцюристів. Кожен танець має свої особливості — ритмічний малюнок, мелодію, метр, темп, гармонію, рухи. Танці виконуються як окремі концертні твори або як один із номерів балету чи опери. Існують цілі збірки танців, об’єднані в один твір.

Український танець буває народним або сценічним. Народний — це фольклорний танець, який побутує у своєму природному середовищі і має певні традиційні для даної місцевості рухи, ритми, костюми тощо. Сценічний танець, поставлений балетмейстером в професійному або самодіяльному колективі для показу на сцені, може бути українським, але вже не є народним.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Вступне слово по темі семестру

Перші танці виникли як прояв емоційних вражень від навколишнього світу. Танцювальні рухи розвивалися також і внаслідок імітації рухів тварин, птахів, а пізніше — жестів, що відображали певні трудові процеси (наприклад, деякі хороводи). Первісний танець, як і пісня, виконував магічну роль, тому серед календарно-обрядових танців збереглося чи не найбільше архаїчних рис.

Говорячи про українські народні танці, слід зазначити, що часто один і той же танець у різних місцевостях може мати різні назви. Наприклад, широковідомий український танець «Гопак» має ще й такі назви: «Гоцак», «Козак», «Козачок», «Тропак» та інші. Танці отримують назви з різних причин. Наприклад, за якимось словом, що часто вживається в пісні, під яку танцюють.

ІІІ. Засвоєння нових знань

1.Повідомлення про вальс та менует

Вальс — бальний танець у помірному темпі, музичний розмір 3/4, популяризований у XIX ст. (Й. Штраус-батько і син); види: віденський, англ., франц., америк. (т. зв. бостон); наявний в класичній музиці.

•  Поляки — полонез, мазурка.

•  Французи — менует, гавот.

Гавот — старовинний французький народний танець. Характерні риси танцю — помірний темп і розмір 4/4, 2/2. У XVII ст. гавот став придворним танцем, набув граційності. Жан Батист Ліллі (французький композитор) увів його в балет і в оперу. Пізніше цей танець став постійною складовою частиною інструментальних сюїт.І

Менует — старовинний французький народний танець. Походить від народного хороводного танцю провінції Пуату. В XVII ст. за часів правління ' Людовіка XIV став придворним танцем, для якого характерні плавність і повільність рухів та багато поклонів і реверансів. Менует поступово перетворився в «танець королів» і став «королем танців».

2.Слухання музики

а)вступна бесіда

Полонез є урочистим танцем-ходою. Виконується в помірному темпі. З’явився в Польщі.

Танцювали полонез зазвичай на початку балів, підкреслюючи цим урочистий, піднесений характер свята.

Пари, танцюючи цей танець, переміщаються за встановленими правилами геометричних фігур. Музичний розмір танцю — 3/4.

Полонез виник у Польщі близько 15 століття і називався «ходзоний» (пол. сИос^опу). Спочатку його вважали тільки весільним танцем. А після, зазнавши деяких змін, він став обов’язковим атрибутом будь-яких народних урочистостей. У кінці 15 — початку 16 століття «ходзоний» почали танцювати і в середовищі дрібної шляхти. Але в замки магнатів полонез зміг проникнути тільки до кінця 16 століття, де став пишним палацовим танцем.

Західна Європа ознайомилася з полонезом за часів правління в Польщі Генріха Валуа (згодом став французьким королем Генріхом III).

Французькі балетмейстери трохи видозмінили полонез, пристосувавши його для придворних урочистостей, внаслідок цього при дворі польських королів він став елементом придворного церемоніалу, своєрідним парадом шляхти перед монархом.

У 17 столітті полонез набув популярності в усій Європі і отримав свою нинішню назву.

б)  Слухання Фридерик Шопен «Вальс», «Полонез».

в)бесіда за прослуханими творами

-Яке враження справила на вас ця музика?

-Як змінюється характер музики?

- Який твір вам більше сподобався?

3. Вокально-хорова робота.  

Розспівування

а) розспівка на вироблення унісонного звучання:



Завдання: співати злагоджено, слухати один одного, чисто інтонувати мелодію.

4.Повторення пісні А.Олейникової «Рушничок»

а)вступне слово

Сьогодні ми повторимо пісню А.Олейникової «Рушничок»

б)художній показ пісні

-Слухайте уважно я виконаю вам цю пісню.

в) бесіда про пісню

- Як  її  потрібно  виконувати?

-Тож який характер пісні?

-А який темп?

-Які почуття викликає у вас ця пісня?

г) спів пісні вцілому

IV.Закріплення вивченого

-Учні пригадаємо, що ми вивчали на уроці

-Яка тема нашого уроку?

-Яку пісню ми вивчали?

-Яку пісню ми слухали?

Підсумок уроку

Конспект

уроку музичного мистецтва

3 клас

Підготував

Студент-практикант

Кінаш Василь Олександрович

Консультацію отримав:

Вчитель музичного мистецтва:___________
Затверджую та допускаю до уроку:

Вчитель музичного мистецтва:___________

Оцінка:
скачати

© Усі права захищені
написати до нас