Ім'я файлу: Заняття з математики.docx
Розширення: docx
Розмір: 393кб.
Дата: 22.12.2022
скачати

Заняття з математики

Тема: Просторові відношення: довгий, короткий. Порівняння предметів за кольором, формою, розміром.

Мета: вчити порівнювати предмети за довжиною; розвивати вміння знаходити однакові ознаки предметів; закріпити кількісну лічбу; виховувати уважність.

Матеріали: демонстраційний: вагончики (три великі сині, чотири червоні, менші за розміром);

Роздавальний: по три сині й червоні стрічки, довші за сині; набори геометричних фігур: три сині трикутники, два маленькі червоні круги, два великі жовті круги; паперові смужки: п’ять довгих, три короткі, конверт.

Хід заняття

  1. Психогімнастика



  1. Гра «склади потяг»

Діти розглядають вагончики, які лежать на столі. Вихователь звертає увагу на те, що вагончики відрізняться, діти мають сказати чим.

- Як дізнатись, чи однакові вагончики за розміром? (Треба прикласти їх один до одного, якщо краєчки вагончиків пристануть один до одного, вони однакові, якщо ні – різні.)

Діти визначають, які вагончики однакові, які різні.

Висновок: між собою однакові за розміром червоні вагончики, так само – сині.

- Дівчатка збиратимуть потяг із червоних вагончиків, хлопчики – із синіх.(Діти виконують завдання) Потяги готові.

- Полічімо, скільки вагончиків у червоному потязі?

- Скільки в синьому?

- Який потяг довший?

- Який коротший?

- Але потяги не зможуть вирушити в подорож тому, що немає дороги. Збудуємо дорогу для потяга?

3. Гра «Збудуй дорогу»

У дітей на столах стрічки. Дівчата будують дорогу з червоних стрічок, хлопці – із синіх.

- Скільки стрічок у дівчат?

- Скільки стрічок у хлопців? У кого більше?

Висновок: порівну.

- Яка доріжка довша? Чому червона доріжка довша за синю?

- Чому синя коротша за червону?

Висновок: синіх і червоних стрічок – по три, але червона доріжка вийшла довшою тому, що червоні стрічки довші за сині.

4. Гра «Завантаж потяг»

- Потяги готові, доріжки є. Можна завантажити вагони. Але є одна вимога: вантаж у вагоні має бути однаковим за формою, розміром, кольором.

Вихователь дає дітям набір геометричних фігур: три сині трикутники, два маленькі червоні круги, два великі жовті круги – це вантаж.

- Завантажте вагони потягів.

Запропонувати дітям завантажувати вагони поступово.

- Знайдіть два круги червоного кольору, якщо вони однакові за розміром, завантажте їх у перший вагон.

- Знайдіть великий круг. Якого він кольору? (Жовтого) Чи є ще серед фігур жовтий великий круг? Завантажте два великі круги жовтого кольору в другий вагон.

- Які геометричні фігури лишились незавантаженими? (Трикутники)

- Порівняйте їх за розміром і кольором. Якщо трикутники однакові, то завантажте їх у третій вагон.

- Перевірте, чи правильно завантажені вагони, чи однакові за розміром, формою та кольором фігури в кожному вагоні. Потяги завантажені й вирушають у подорож.

5. Фізкультхвилинка

Раз, два, три – збирати вагончики будеш ти (вихователь дає прапорець одній дитині, діти рухаються хаотично)

Раз, два, три – вагони в потяг збери. (Дитина піднімає прапорець – діти одне за одним рухаються в певному напрямі.)

6. Вправа «Чарівні палички»

У дітей на столах паперові смужки та конверт. Завдання виконується поетапно.

А) – Розгляньте палички. Вони однакові за довжиною чи різні? (Різні)

- Вони кольорові чи ні? Ми їх можемо зробити чарівними, якщо правильно розфарбуємо: довгі палички – зеленим кольором, короткі – жовтим.

Б) – яких паличок більше: довгих чи коротких? (Коротких)

- Викладіть стільки кружечків, скільки довгих паличок

В) – Складіть в конверт палички, однакові за кольором та довжиною

Підсумок заняття.

- Який потяг був найдовший?

- Потяг якого кольору коротший?

- Якого кольору довша дорога? Чому?








скачати

© Усі права захищені
написати до нас