Ім'я файлу: Природа - будинок в якому живе людина.docx
Розширення: docx
Розмір: 27кб.
Дата: 22.09.2021
скачати

Плужнянська санаторна школа Хмельницької обласної ради

ВИХОВНА ГОДИНА

на тему:

«Природа – будинок, в якому живе людина»

Розробив вихователь

Артенюк Г.С.

2018 рік

Виховна година «Природа – будинок, в якому живе людина»

Мета: формувати екологічну грамотність, розвивати уміння розумно користуватися дарами природи, вчити аналізувати свої дії, робити висновки, виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: записи пісень, плакати «Охорона природи».

Девіз:

Щоб берегти землю, природу,
Треба її полюбити,
Щоб полюбити, треба пізнати.
Пізнавши – неможливо не полюбити.

М. Пришвін
Хід заходу

І. Організаційний етап

Земля – колиска людства. Вона носить на собі океани, хмари та їхні тіні, розкривається джерелами, пускає в небеса птахів, вбирає в себе всі сніги й дощі, дає всьому життя. Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу. Але все частіше ми чуємо такі словосполучення «екологічна небезпека», «екологічна катастрофа».

Постає питання: «Як уникнути цієї «екологічної катастрофи»?», «Що нам для цього потрібно зробити?».

І сьогодні ми поговоримо про можливі рішення проблеми.

ІІ. Основна частина

Виходять читці.

Учень 1. Природа нас і любить, й надихає,
Дає людині світло і тепло,
Пісні й красу на серце посилає,
Щоб гарно нам і затишно було.

Учень 2. От ліс запрошує, щоб ми там відпочили,
Подумали про світле, про своє.
І шум у соснах просто зрозуміли,
Бо в ньому загадка і добра казка є.

Учень 3. І промінці, що ллються між гілками,
Дарують блискітки і усміх на вуста…
То ж треба, щоб завжди була між нами
Гармонія чарівна і проста.

Учень 4. Бо ж у природі стільки того дива…
Краса повсюди чиста і дзвінка.
Людина в ній і радісна, й щаслива,
І думка в неї чиста і легка.

Вихователь. Природа щедро обдарувала нашу земля. Вона — вірний друг й неоціненне багатство, джерело здоров'я й радості. Ми із задоволенням милуємося золотими нивами пшениці, широкими луками, густими лісами, могутнім Дніпром. Дихаємо п'янкими ароматами квітучих садів та квітів.

Людина закохана у природу. А чи справжня то любов?

Хто ж тоді руйнує мурашники, на стовбурах дерев вирізує написи, в лісах розводить вогнища, залишає сміття, забруднюються повітря й водойми, вирубує ліси, губить тварин. Ніхто інший, як сама людина.

Що слід робити, щоб господарська діяльність не тільки не завдавала шкоди природі, а й допомагала відновлювати й примножувати її багатства? Перед людиною та природою постала проблема виживання. Розв'язати її можуть тільки люди.

Тож давайте послухаємо поради, як потрібно вести себе відпочиваючи на природі.

Учень 5. Природа — справжнє багатство для нас.
Будьмо з нею друзями повсякчас!

Учень 6. Друже, не розводь багаття в лісі,
Бо на деревах загориться листя.

Учень 7. Якщо вогнище на галявині розвів,
Перевіряй, чи добре загасив.

Учень 8. Ти у ліс прийшов — відпочивай,
Але лісових мешканців — не ображай!

Учень 9. Гучно в лісі музику не вмикай,
Сміття за собою завжди прибирай.

Учень 10. Не збирай ти рідкісні рослини.
Можуть вони зникнуть будь-якої днини.

Учень 11. На довго свіжість збереже рослина.
Та, що у садочку виростила людина.

Учень 12. У лісах і луках букетів не збирай.
Навесні першоцвітів не зривай!

Учень 13. Залишай неймовірну красу на землі.
Нехай милуються квітами дорослі й малі.

Учень 14. Не ламай гілки дерев й кущів.
Там домівки у пташок та хрущів.

Учень 15. Ходи у лісі й по луках стежками,
Щоб не топтати рослини під ногами.

Учень 16. Навколо прислухайся й придивись,
Розуміти природу ти серцем навчись.

Учень 17. Пам'ятай! Ти — частина природи,
Тож не заподій їй та собі шкоди!

Учень 18. Піклуймося про природу щоднини,
І вона щиро віддячить людині!

Вчитель. Ми з вами добре знаємо, що здавна красу нашої Батьківщини митці змальовували у картинах, віршах, творах і звичайно ж, у піснях. Тож зараз ми з вами пограємо у гру «Відгадай мелодію». Вам потрібно вгадати мелодією пісні, в якій оспівується природа України.

Звучать мелодії пісень («Я піду в далекі гори», «Черемшина», «Перелаз», «Ой зелене жито, зелене», «Ой у вишневому саду», «Цвіте терен», «Україна», «Ніч яка місячна, зоряна ясная», «Ой на горі та й женці жнуть»).

Вчитель. Сьогодні на нашу виховну годину завітали дослідники, які розкажуть нам про головні причини, що призвели до загрозливого стану довкілля.

Виходять дослідники.

Дослідник 1. Застаріла технологія виробництва та обладнання, висока енергомісткість та матеріаломісткість, що перевищують у два-три рази відповідні показники відповідних країн.

Дослідник 2. Несприятлива структура промислового виробництва з високою концентрацією екологічно небезпечних виробництв, відсутність належних природоохоронних систем (очисних споруд, оборотних систем водозабезпечення тощо).

Дослідник 3. Низький рівень експлуатації існуючих природоохоронних об'єктів.

Дослідник 4. Відсутність належного правового та економічного механізмів, які б стимулювали розвиток екологічно безпечних технологій та природоохоронних систем.

Дослідник 5. Відсутність належного контролю за охороною довкілля.

Вчитель. А тепер вислухаємо науковців, які розкажуть про заходи поліпшення довкілля.

Виходять науковці.

Науковець 1. Технологічні — розробка і впровадження нових технологій, очисних споруд, видів палива.

Науковець 2. Архітектурно-планувальні — озеленення населених пунктів, організація санітарно-захисних зон, раціональне планування підприємств і житлових масивів.

Науковець 3. Інженерно-організаційні - зниження інтенсивності руху транспорту на перевантажених автомагістралях, організація екологічно-патрульного контролю.

Науковець 4. Економічні - вкладання коштів у розвиток нових, ресурсозбережуваних технологій.

Науковець 5. Правові — прийняття і додержання законодавчих актів щодо підтримання якості атмосфери, водойм, ґрунту.

Науковець 6. Освітянсько-виховні - формування екологічної культури, насамперед у молоді.

Виступ учнів.

Учень 19. От прийшли ми у осінь чудову,
Душу радує, вабить краса.
Бережімо природу і мову,
Світ навколишній, всі чудеса,

Учень 20. Що оточують зразу людину,
Як з’явилася тільки на світ.
Не зривайте останню-єдину
Квітку осені, радості цвіт!

Учень 21. Бережімо природу і мову,
Щоби справжніми бути людьми.
Пісню мами, її колискову,
Що уперше почули дітьми.

ІІІ. Підсумок виховної години

Отже, ми всі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати з себе, душею відчути єдність з природою: бути обережним в лісі, щоб не зламати гілку, бо дереву боляче, воно живе; не залишати після себе сміття, бо землі неприємно переносити таку неповагу до себе; обережно поводитись з вогнем, бо він може знищити цілі лісові масиви, поля. Людина виділяється з природи своїм розумом, щирим серцем. Тож збережімо кожне гніздечко, не дозволяймо вбивати птахів і тварин. Станьмо розумними господарями на своїй землі і пам’ятаймо, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи.

Виступ учнів

Учень 1. Гартуй свій дух і волю, й тіло,
Берися за роботу сміло.
Уже тепер з маленьких літ
Іди добро творити в світ!

Учень 2. Свій голос віддаю за матінку-природу
За чистоту Землі, красу і вроду.
За екологію довкілля і душі.
Ставай і ти й діла свої верши.

 Учень 3. Очистимо Землю від бруду і скверни,
Посіємо скрізь доброти й квітів зерна!
Хай буде планета красива й зелена
Для щастя, добра і для тебе й для мене!

Учень 4. Давайте боротись за чистоту природи.
Планеті не будем наносити шкоди.
Посадимо ліс і гайочки зелені,
Сади і діброви — планети легені!

Учень 5. Очистимо струмки і будуть жити ріки,
Бо із малих струмків течуть річки великі.
Вода — де є життя, без неї не прожити.
Вже час прийшов для нас — природі послужити!

 Учень 6. Ми посадим довкола берізки і клени.
Хай наш край розцвітає і буде зелений.
Ми очистимо землю свою від сміття
Й буде в нас чарівне і здорове життя!

Учень 7. Запам'ятай —
Бережи свій рідний край!
Це твоя земля, країна,
Край батьківський — Батьківщина!

Учень 8. Ліс не рубай, а вчасно захисти,
Дай дереву ще вище підрости.
Ліс виросте і захистить тебе —
Повітря дасть і небо голубе!

Учень 9. Рукотворні гори — це відходи,
Роблять на Землі багато шкоди.
Треба там заводи збудувати
Й сміттєзвалища заставить працювати!

 Учень 10. Про екологію напишемо ми гасла,
Щоб іскра доброти в дущі не згасла.
І щоб людина з самих юних літ
Добро несла в казковий білий світ.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас