Ім'я файлу: карамель.docx
Розширення: docx
Розмір: 18кб.
Дата: 01.02.2021
скачати

«Затверджую»

Старший майстер

__________С.Ф. Журавлевич
План уроку

Предмет: Виробниче навчання

Професія: Кондитер

Гр .АК-45

Майстер в/н :Майсун Ю.В.

Тема №1 : Приготування оздоблювальних напівфабрикатів для борошняних кондитерських виробів

Тема уроку : Приготування оригінальних прикрас з карамелі та грильяжу.
Тип уроку: урок удосконалення умінь та формування навичок.

Мета уроку:

Навчальна: Засвоїти технологію приготування карамулі.Виготовлення елементів оздоблення (прикраси).

Виховна: виховати охайність в роботі, прищеплення почуття дбайливого ставлення до обладнання, інвентарю, економне використання електроенергії, води, сировини, виховання в учнів почуття відповідальності за якість виконаної роботи;

Розвиваюча: розвиток в учнів уваги, спостережливості та пізнавальної

активності,творчу ініціативу,художній смак під час оздоблення виробів.

Місце проведення:кондитерська лабораторія.

Міжпредметні зв’язки

Технологія – Приготування тістечок.

Калькуляція – Розрахунок сировини.

Організація – Організація роботи кондитерського цеху.

Санітарія – Санітарні вимоги до кондитерського цеху.

Список літератури: Г.Т. Зайцева «Технологія приготування борошняних кондитерських виробів»

Матеріально–технічне забезпечення:

Методичне забезпечення:збірник рецептур, технологічні картки, технологічні схеми ,підручники, зразки виробів з карамелі, ілюстрації,

Обладнання : холодильна шафа, електроплита, грілки, ваги ;

Інвентар та посуд: каструлі, миски, форми для заливання карамелі , ложки, лопатки , , ножиці,блюда,серветки.

Сировина: цукор, вода, глюкозний сироп

Технічне оснащення уроку:комп’ютер,мультимедійна дошка.

Тривалість заняття: 6 годин.

Хід уроку

Організаційна частина


1. Перевірка відвідування учнями заняття.

2. Перевірка зовнішнього вигляду учнів та особистої гігієни.

3. Виявлення незрозумілих питань.

Вступний інструктаж

Ознайомлення учнів з темою та метою уроку.

Повідомлення мети уроку:

- закріпити теоретичні знання;

- закріпити та вдосконалити знання та вміння з організації робочого місця;

- закріпити прийоми приготування пластичної карамелі.

- дотримання послідовності виконання технологічного процесу;

- дотримання правил безпеки життєдіяльності,санітарії та гігієни.

Мотивація – знання технології приготування,правил експлуатації обладнання,товарознавчої характеристики сировини,правил організації робочого місця,санітарних вимог,дотримання правил безпеки життєдіяльності,вміння робити розрахунок сировини – все це дає підставу для використання цих знань при приготуванні торту.

Актуалізація:

1.Що таке карамель?

Отже ми пригадали вивчений матеріал на минулих уроках,я бачу що ви добре засвоїли матеріал.

А зараз ми перейдемо до вивчення сьогоднішньої теми:

Запитання:

1. Характеристика карамелі

2..Технологія приготування прикрас з карамелі.

7. Закріплення нової теми.

- Робота з підручником.

- Вирішення проблемних ситуацій.

Запитання для закріплення:

1.Що таке карамель?

2.Як класифікується карамель?

3.Яких правил техніки безпеки повинні дотримуватися при роботі з карамеллю?

4.Навіщо використовують татарну кислоту?

5. При якій температурі додають татарну кислоту?
Розрахунок задач,тести.

Вивчення нового матеріалу (демонстрація прийомів)

  • Ознайомлення з посудом,інвентарем,правилами організації робочого місця,безпечними умовами праці,санітарними вимогами.

  • Майстер демонструє деякі прийоми і викликає учнів по черзі на закріплення цих прийомів.

  • Попередження типових помилок.

  • Підведення підсумків вступного інструктажу.

  • Ознайомлення з порядком виконання робіт.

Самостійна робота учнів і поточний інструктаж

Основна мета поточного інструктажу – домогтися виконання учнями навчально-виробничих робіт самостійно із найменшою кількістю помилок.

Цільові обходи:

  • перевірка готовності робочих місць;

  • контроль за своєчасністю початку роботи;

  • контроль за дотриманням безпеки праці та санітарії;

  • надання допомоги учням;

  • додатковий показ прийомів;

  • відповіді на запитання учнів;

  • надання допомоги відстаючим учням;

  • перевірка та приймання виконаних робіт;

  • оцінка якості;

  • взаєморецензування виконаних робіт.

Підведення підсумків роботи

Прибирання робочих місць

Заключний інструктаж:

1.Підведення підсумків роботи учнів:

  • розбирання типових помилок які допущені при виконанні навчально-виробничих робіт;

  • зробити аналіз додержання правил безпеки праці,організації робочих місць;

  • випадки втрати робочого часу,помилок й аналіз їх причин;

  • відмітити кращі роботи учнів;

2.Видача домашнього завдання.

3.Прибирання лабораторії.
Майстер виробничого навчання Майсун Ю.В.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас