Ім'я файлу: Я досліджую світ.doc Розширення: doc Розмір: 285кб. Дата: 25.05.2021 скачати Пов'язані файли: ссылка тесты.docx Тема: Правила поведінки в громадських місцях. Мета: упорядкувати й розширити досвід учнів про правила поведінки в громадських місцях; розвивати спостережливість; виховувати бажання наслідувати зразки культурної поведінки, приязних і ввічливих стосунків між людьми. Обладнання: ілюстрації до теми уроку, відеоролик „Вовк і Заєць у метро, музеї, театрі”. Хід уроку І. Організаційний момент. Задзвенів для всіх дзвінок – Час почати нам урок. ІІ. Перевірка домашнього завдання. 1. Гра „Скажи швидко” - Якою є ввічлива людина? - Ти ввічливий чи грубий? - Уважний чи байдужий? - У тебе є брат чи сестра? - Чи допомагаєте один одному? - Що ви любите робити разом? - Чи часто сваритеся? - Який вихід знаходите зі стану війни? - Пригадайте. Які мирилки ми з вами вчили на уроках читання? 2. – Добре, коли родина живе дружно. Усі піклуються один про одного. - А тепер, діти, ми з вами трішечки пофантазуємо і будемо будувати „Дім для родини”. Але перед тим як будувати дім, пригадаємо з уроків образотворчого мистецтва на які групи діляться кольори (теплі і холодні). - Закриваємо очі і в уявному будинку у кожній з кімнат поселяєте по одній близькій людині: тата, маму, брата, сестру. - Якого кольору буде кімната для кожного з них. - Хто вже розселив членів своєї сім’ї в будинку? 3 . – А тепер звернімось до усної народної творчості. І побуваємо „У світі мудрих думок” - На дошці в рядочках переставлені слова, давайте складемо речення. - Робота над змістом прислів’їв: Без сім’ї нема щастя на землі. Птах спирається на крила, а людина на рідню. Поважай старих людей, як батьків рідних. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. 1. – Діти, а чи бували ви з батьками в магазині, в транспорті, в музеї, в театрі. - А чи говорили вам батьки, як потрібно там поводити себе? - Чи хочете ви про це знати? ІV. Повідомлення теми, мети уроку. - Так от, сьогодні на уроці ви і будете вчитись як саме поводитись в громадських місцях, будемо знайомитись з правилами культурної поведінки, спираючись на ті знання, які ви отримали в 1 класі та на ваш, життєвий досвід. V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу. 1. Бесіда: - А чи знаєте ви, які місця прийнято називати громадськими? - У громадських місцях є свої правила поведінки. Кожна вихована людина повинна їх дотримуватися. Ці правила культури поведінки прийшли до нас з давніх часів і за традицією вони продовжують існувати і служити людям. Дотримуючись правил культури поведінки в громадських місцях, ми виражаємо повагу до людей. - Але на жаль, у нашому суспільстві є люди, які не знають, як себе поводити в громадських місцях, або ж не бажають цього робити. Вони думають тільки про своє благополуччя, а не про те, що відчувають люди, які поруч з ними. 2. Зараз ми з вами переглянемо відео ролик про поведінку Вовка і Зайця в громадських місцях. Але перед переглядом, я хочу поставити перед вами завдання. Будьте уважні. Дивіться, які правила культурної поведінки порушив Вовк, бо після перегляду ми будемо складати ці правила. (Перегляд відеоролику) Чи сподобалася вам поведінка Вовка? Чи помітили ви, які правила поведінки порушував Вовк? 3. Робота в групах (повторення правил роботи в групах) Діти діляться на 6 груп. Кожна група складає правила поведінки в громадському місці. Громадські місця: 1 група – храм; 2 група – кіно; 3 група – музей; 4 група – транспорт; 5 група – бібліотека; 6 група – магазин. Презентація групами правил поведінки в громадських місцях. - А хто може доповнити? - Подивіться, які правила поведінки в громадських місцях записані в мене. (Читання правил з таблиці) 4. Фізкультхвилинка. 5. – А тепер закріпимо, як же ви запам’ятали ці правила. а). Будьте уважні. Учні перед вами розіграють сценку „Сашко” Г. Бойка, а ви переглянете і скажете: - Чи згодні ви з хлопчиком Сашком? б). Обговорення ситуації за малюнками. (Розгляд малюнків) 6. – Діти, а ви пам’ятаєте, що сьогодні за день? (Перший день весни) - І мені так хочеться, щоб у нас в класі засяяло сонечко і привітало нас всіх із першим Днем весни. Але сонечко заховалося за хмарки. І воно вигляне лише тоді, коли ми ці казкові хмарки візьмемо до рук і правильно вирішимо ситуації, які на них написані. (Учні вирішують ситуації) - Сонечко засяяло! І нам усім стало веселіше. Воно придало нам сил. Тому продовжуємо активно працювати далі. 7. Робота в парах Завдання: з’єднати громадське місце з відповідним правилом поведінки поводження. (Робота з картками) VІ. Рефлексія. 1. Гра „Так чи ні?” До кінозалу приходжу вчасно. (Так) Р озштовхую інших дітей, займаючи місце. (Ні) У салоні автобуса голосно розмовляю. (Ні) Поступаюсь місцем старшим. (Так) Завжди чемний з продавцем. Дякую за покупку. (Так) Кидаю папірці від цукерок в магазині. (Ні) В магазині не бігаю і не кричу. (Так) У музеї чіпаю експонати. (Ні) Коли хочу запитати, забуваю сказати „будь ласка”. (Ні) У громадських місцях не смітити. (Так) 2. На початку уроку, діти, я вам говорила, що на уроці ми навчимося як себе поводити в громадських місцях, для чого потрібно дотримуватися цих правил культурної поведінки. Отже давайте перевіримо чи ви навчилися цього, чи мені не буде соромно за вас? а). Вправа „Закінчи речення” Я запам’ятав: ... Я навчився: ... Я усвідомив: ... 3. Висновок. - Дотримуючись культури поведінки в громадських місцях, ми виражаємо повагу до людей. - Адже, ми пам’ятаємо „золоте” правило поведінки: „Ставитись до людей треба так, як би ви хотіли, щоб ставилися до вас” VІІ. Домашнє завдання. Завдання: намалювати ілюстрацію до одного з правил поведінки в громадських місцях. |