Тема. Правила дорожнього руху. Мета: ознайомити учнів з різновидами дорожніх знаків, поглибити знання учнів про правила дорожнього руху; повторити основні правила пішоходів; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, навички поведінки на дорозі; виховувати повагу до оточуючих, увагу, відповідальність. Обладнання: мультимедійна дошка, пазл, подарунки. Форма проведення: бесіда Місце проведення: кабінет ГПД Хід заняття І. Організаційна частина Ось дзвінок нам дав сигнал Працювати час настав, Тож і ми часу не гаймо. До роботи приступаймо. (Слайл 1) Добрий день діти. Нагадаю вам, що мене звати Світлана Василівна, і сьогодні я проведу з вами заняття. Сьогоднішнє наше заняття, буде дуже цікавим. Тому вам всім треба бути уважними. І звичайно не забувати про правила поведінки. На нашому занятті діє правило піднятої руки. В кінці нашого заняття, учні які чемно себе поводили, та були активними отримають подарунки. ІІ. Основна частина Вступна бесіда (слайд 2) Учні, всі ви зранку йдете до школи, одні їдуть інші йдуть пішки. Діти а як називається людина що їде в автомобілі, автобусі, або якомусь іншому виді транспорту? (Пасажир) А людина яка керує автомобілем? (Водій) Я якщо людина йде пішки то вона називається? (Пішоходом) А що потрібно знати всім цим людям, для їх безпечного пересування у транспорті, або пішки? (Правила дорожнього руху) (Слайд 3) Правильно от і ми з вами на сьогоднішньому нашому занятті поговоримо про правила дорожнього руху. Звичайно дітки ви знаєте що є спеціальний відділ міліції, який слідкує за порядком на дорогах – це Державна авто інспекція як її називають скорочено? (ДАІ) (слайд 4) Ось і до нас на урок завітав працівник ДАІ,звуть його Степан Дмитрович. Як вам відомо всі працівники ДАІ виходять на чергування по місту, ось і Степан Дмитрович сьогодні дозволив нам піти разом з ним на чергування. А за сумлінно виконану службу всіх чекає винагорода. Але щоб здобути винагороду нам буде потрібен звіт. Який ми представимо у вигляді пазлу, частинки якого ми збиратимемо по місту під час патрулювання. То що ми підемо на чергування по місту? (Так) Ну тоді поїхали. Дорожні знаки Ми з вами їдемо по місту. І на кожному кроці є якись дивні знаки. Ось подивіться. (слайд 5) Чи знайомі вам вони? (так це дорожні знаки) А Степан Дмитрович цікавиться чи вмієте ви розшифрувати ці знаки? Бо справжньому патрульному необхідно знати ці знаки. І він вам хоче розповісти про них дещо цікаве. (слайд 6) А чи знаєте ви що дорожні знаки на синьому фоні повідомляють нам певну інформацію. Ось подивіться на перший знак. Ви впізнаєте його? (Так це пішохідний перехід) А наступний знак вам знайомий? (пішохідна зона) А третій знак? (Зона велосипедистів) (слайд 7) Йдемо далі в місті ви можете зустріти знаки у червоному трикутнику – це знаки застороги,або попереджувальні знаки, вони застерігають нас від якоїсь небезпеки на дорозі. Ось подивіться перший знак означає що на дорозі проводяться ремонтні роботи. Як ви думаєте діти що означає другий знак? (Обережно діти) Так правильно, і як ви вже могли здогадатися третій знак означає обережно трамвай. (слайд 8) Учні, також у місті виможете побачити знаки у червоному кружечку – це знаки заборони. Вони забороняють деякі дії на певному відрізку дороги. Ось подивіться перший знак забороняє рух велосипедистів на даному вдрізку дороги. Як ви думаєте що означає другий знак? (перехід через залізно дорожнє полотно заборонено) А тепер Степан Петрович хоче перевірити як ви вивчили дорожні знаки. (слайд 8) Нам потрібно встановити відповідність між знаком та групою до якої він належить. Молодці ви встановили відповідність і отримуєте першу частину пазлу. Пішохідний перехід А ми продовжуємо наше патрулювання і зараз ми підїхали до пішохідного переходу ( Слайд 10) Хто зачитає нам що таке пішохідний перехід? (Учень зачитує) Можливо ви знаєте які бувають пішохідні переходи? (наземні, підземні і надземні) (слайд 11) Так є три види пішохідних переходів – наземний, підземний, надземний. Також є переходи з світлофором і без. Як розпізнавати світлофор ми з вами поговоримо трішки пізніше. Я от про те, як переходити пішохідний перехід без світлофора вам розповість от такий віршик. (слайд 12) На переході, де немає світлофора, Правил дотримуйся дуже суворо: Спочатку ліворуч ти подивись, Немає машин? – то йди, не барись! Далі йти теж маєш право, Як машин немає справа! А тепер давайте ви спробуєте дати мені відповідь на запитання: Надземний перехід – це який? (це коли пішоходи переходять дорогу зверху над землею) Підземний? (знизу під землею) Наземний? (переходять дорогу по прожій частині) Як потрібно переходити пішохідний перехід без світлофора? (спочатку треба подивитися вліво, дійти до середини шляху, якщо нема машин то можна продовжувати рухатися) Молодці ви відповіли на запитання і отримуєте наступну частину пазлу. Фізкультхвилинка За час патрулювання ми з вами трішки стомилися, нам необхідно розім’ятися. Встанемо всі дружньо і проведемо фізкультхвилинку. Молодці ми розім’ялися і можемо продовжувати своє патрулювання. У гостях у світлофора А зараз дітки послухайте вірш Червоний колір – ти не йди. А жовтий - зачекай. Коли ж горить зелений – Сміливо вирушай! Дітки про кого віршик? (про світлофор) (слайд 13) А зараз ми з вами пограємо в гру «Так чи ні» я зачитуватиму вам речення а ви будете хором відповідати Так або Ні. Правила зрозумілі? Ну тоді починаймо. Якщо горить червоне світло світлофора, то можна сміливо переходити вулицю. (Ні) По дорозі можна йти, в наушниках, бути неуважним і не звертати уваги на рух машин (Ні) По дорогах чи вулицях, де немає тротуарів, треба йти з лівої сторони, назустріч транспорту. (Так) Автомобілі, автобуси, тролейбуси, які стоять, треба обходити спереду. (Ні) На дорозі при бажанні можна пограти у футбол або інші ігри. (Ні) На дорозі завжди треба бути уважним (Так) Молодці ви добре впоралися з завданням і отримуєте ще одну частину пазлу. Історія виникнення дорожніх правил Дітки Степан Дмитрович за час нашого патрулювання розказав нам багато цікавої і корисної інформації. Та зараз він хоче заїхати до своєї знайомої. Давайте подивимося хто це. (слайд 14) Ви впізнали? (Так це тітонька сова) Так і Степан Петрович розказав їй, що сьогодні ми патрулюємо разом з ним. І Тітонька сова вирішила нам розказати про істоію виникнення правил дорожнього руху. Бо справжньому патрульному ці знання необхідні. (слайд 15 – мультфільм про історію виникнення правил дорожнього руху) Отже діти ми дізналися з вами для чого людство винайшло правила дорожнього руху. Прощаючись з нами Тітонька сова залишила нам останню частину пазлу. Зустріч з працівником ДАІ До нас завітав ще один співробітник державної авто інспекції. І хоче розповісти вам багато цікавого, про свою роботу. ІІІ. Підсумок заняття Ми з вами зібрали всі частини пазлу. Подивіться що у нас вийшло? (Логотип) (Слайд16) Правильно Степан Дмитрович в кінці нашої подорожі завдяки зібраним частинка пазлу показує вам логотип Державтоінспекції МВС України Учні, а ви знаєте як розшифровується МВС. Це міністерство внутрішніх справ. За сумлінно проведене патрулювання ми з Степаном Дмитровичем приготували вам подаруночки. Ви були дуже активні, тому всі отримають подарунки. Дітки що вам сподобалося на сьогоднішньому заннятті? Що для вас було цікавим? Чи будете ви дотримуватися пропил дорожнього руху? Отже ми з вами сьогодні побували на патрулюванні з працівником ДАІ. Ми дізналися про різновиди дорожніх знаків, про пішохідні переходи, та про світлофор. А Тітонька сова розповіла нам історію виникнення правил дорожнього руху. (Слайд 17) Мені було приємно з вами проводити заняття. Спасибі за увагу До побачення! |